13 ŞEHİT VERDİK

13 ŞEHİT VERDİK
13 ŞEHİT VERDİK

13 ŞEHİT VERDİK
Gabar’da pusu kuran hainler, operasyondan dönen Bolu Dağ Komando Birliği’nin artçı unsuruna kahpece saldırdı.

Şırnak’taki Gabar Dağı’nda operasyonlarını sürdüren Bolu Dağ Tuğay Komando Birliği’ne mensup askerler dün akşam saatlerinde geri dönüyordu. Mehmetçiğe pusu kuran hainler, askerlerin büyük bir bölümünün geçmesini bekleyip birliğin artçı unsurlarına saldırdı. Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre 13 silahlı kuvvetler mensubu şehit oldu.  Konuya ilişkin internet sitesindeki basın açıklamasında şunlar kaydedildi:
“Bölgede görev yapan bir birliğimize, 07 Ekim 2007 tarihinde terör örgütü tarafından yapılan bir saldırıda, 13 Silahlı Kuvvetler mensubu şehit edilmiştir. PKK’lı teröristler, yurt içerisinde operasyon birliklerimizle, yurt dışına kaçış noktalarında ise ateş destek vasıtalarıyla takip edilmektedir. Terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerde ortaya çıkan bu tablo, mücadele azmimizi ve kararlılığımızı daha da artırmıştır.” 

Şırnak’ta 13 vatan evladının şehit oluşu karşısında alçakça bir vurdum duymazlık sergileyen ulusal televizyon kanalları, eğlence programı yayınlamaya devam etti.
BaŞta milletin vergileri ile yayınlarını sürdüren devletin kanalları TRT 1; spor tartışması, TRT 2; sinema filmi (At), TRT 3 Avrupa Şampiyonası (voleybol), TRT 4’te müzik yayını vardı. Kanal D’de ise “Amerikalılar Karadeniz’de 2” gösterimdeydi. ATV’de de İbo Show yaparken NTV basket maçı vermeyi sürdürdü.

Akış değişmedi
DİĞerlerİ de bunlardan farklı değildi. Flash; magazin programı, Kanal1; sinema, Fox; dizi, Show; dizi, Samanyolu’nda termal reklamı ardından dizi anonsları, Cine5; sinema, Kral; müzik, Meltem; tartışma programını tercih etti. Tv5’te, aşıklar atışırken Star’da ise, Pop Star Alaturka’ya ara bile verilmedi.


İspanya şehitleri için sokağa dökülmüştü
Yeniçağ, ETA’ya öfkeyi örnek göstermişti
25 Mayıs 2007’de 6 kahramanımızın PKK tarafından şehit edilmesi üzerine Yeniçağ, bir gün sonraki nüshasında “Teröre lanet mitingi yapalım” çağrısında bulunmuştu. “İspanya başardı” başlığının altında, “Terör saldırılarında 1 kişi öldürüldü diye halk sokaklara döküldü. Siyasi parti ve sivil
toplum kuruluşları bu kampanyada öncü rol üstlendi” ifadesini kullanan Yeniçağ, “Biz de başaralım” anonsu ile şunları yazdı: Türkiye dün 6 yiğidini daha toprağa verdi. Ateşler sadece düştüğü yeri yakmakla kalmasın. Eli kanlı terör örgütü PKK’ya karşı tek vûcut olmalıyız.”

Türkiye’de terör örgütünün saldırıları karşısında kimsenin kılı kıpırdamazken, İspanya halkı
ise ETA’nın eylemlerine sessiz kalmıyor. Meydanları dolduran milyonlar teröre lanet okuyor

Colon Meydanı’nı tıklım tıklım doldurup, tek yürek oldular
AyrIlIkçI terör örgütü ETA’nın 30 Aralık 2006 tarihinde Madrid Barajas Havaalanı’nda yapmış olduğu ve Ekvador asıllı 2 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı eylemin ardından tüm İspanya’da öfke seli oluşmuştu.  Başkent Madrid’in en önemli meydanlarından biri olan Colon’da Meydanı’nda, “ETA ile hükümet hiçbir şekilde barış diyaloglarını sürdürmesin” başlıklı protesto yürüyüşüne ülkenin birçok bölgesinden milyonlarca insan katılmıştı.
Kilometrelerce yürüyüp, Zapateroyu istifaya çağırdılar
Paseo Castellana Caddesi’nden Puerta de Alcala’ya (Alcala Kapısı) kadar yürüyen protestocuların ellerinde İspanya bayrakları ve çeşitli pankartlar yer almıştı. Açılan pankartlarda “Özgürlük için ETA’ya karşı hep birlikte galip geleceğiz”, “Teröre karşı birlik”, “Katiller”, “ETA ile barış yapılamaz” ifadeleri dikkat çekerken, öfkeli kalabalık aynı zamanda uzun süre slogan atarak Başbakan Zapatero’yu istifaya çağırmıştı.

Kahpeler azıttı!..
Gabar’da pusu kuran hainler, operasyondan dönen Bolu Dağ Komando Birliği’nin artçı unsuruna kahpece saldırdı: 13 mehmetçik şehit oldu

Şırnak’taki Gabar Dağı’nda operasyonlarını sürdüren Bolu Dağ Tuğay Komando Birliği’ne mensup askerler dün akşam saatlerinde geri dönüyordu. Mehmetçiğe pusu kuran hainler, askerlerin büyük bir bölümünün geçmesini bekleyip birliğin artçı unsurlarına saldırdı. Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre 13 silahlı kuvvetler mensubu şehit oldu.  Konuya ilişkin internet sitesindeki basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

Kararlılığımız daha da arttı

“Bölgede görev yapan bir birliğimize, 07 Ekim 2007 tarihinde terör örgütü tarafından yapılan bir saldırıda, 13 Silahlı Kuvvetler mensubu şehit edilmiştir. PKK’lı teröristler, yurt içerisinde operasyon birliklerimizle, yurt dışına kaçış noktalarında ise ateş destek vasıtalarıyla takip edilmektedir. Terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerde ortaya çıkan bu tablo, mücadele azmimizi ve kararlılığımızı daha da artırmıştır.”

Operasyonlar sürüyor

Bu arada Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 12 köylünün öldürülmesinin ardından bölgede başlatılan operasyonlar ise sürüyor. Şırnak’ta 29 Eylül akşamı, PKK’lı teröristler uzun namlulu silahlarla Beşağaç köyü yakınlarındaki su kanalı inşaatında çalışan köylüleri taşıyan bir minibüsü taramış, saldırıda 7’si köy korucusu, 12 kişi ölmüş, 2 kişi de yaralanmıştı. Cudi Dağı bölgesinde yoğunlaşan operasyonlarda güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada bir terörist öldürülürken 3 güvenlik görevlisi hafif yaralandı. Önceki günde Şırnak’ın Silopi ve Beytüşşebap ilçelerindeki arama faaliyetlerinde teröristlerle güvenlik görevlileri arasında çatışma çıkmış, çatışmada 4 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

Diyarbakır’da tuzak önlendi

Öte yandan Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde teröristlerce tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneği, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Diyarbakır’ın Dicle ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince dün yapılan arazi aramasında, terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi. Şırnak’ın Silopi ilçesi dağlık arazi kesiminde 5 Ekim Cuma günü güvenlik güçlerince yapılan arazi aramasında ise terör örgütü mensupları tarafından kullanılan bir sığınakta çeşitli yaşam malzemeleri bulundu.

EKRANLAR OYUNDA OYNAŞTAYDI
Başta milletin vergileri ile yayınlarını sürdüren devletin kanalları akışına ara vermeden devam etti

Acı haber tüm Türkiye’yi sarsarken, televizyonlar ise eğlence programlarına devam etti. Başta milletin vergileri ile yayınlarını sürdüren devletin kanalları TRT 1; spor tartışması, TRT 2; sinema filmi (At), TRT 3; Avrupa Şampiyonası(voleybol), TRT 4; müzik, TRT INT’te ise belgesel yayını vardı. Kanal D’de “Amerikalılar Karadeniz’de 2” gösterimdeydi. ATV ise, İbo Show yaparken, NTV de Amerikan basket liginin maçlarını vermeyi sürdürdü. Diğerleri de bunlardan farklı değildi. Flash; magazin programı, Kanal1; sinema, Fox; dizi, Show; dizi, Samanyolu’nda termal reklamı ardından dizi anonsları, Cine5; sinema, Kral; müzik, Meltem; tartışma programı, TV8’de; sohbet programı yayınlandı. Tv5’te; aşıklar atıştı...  Star’da ise, Pop Star Alaturka’ya (müzik yarışması) ara bile verilmeden devam edildi.

İspanya kadar bile olamadık
İspanya’nın başkenti Madrid’de milyonlar, ayrılıkçı terör örgütü ETA’nın 30 Aralık 2006 tarihinde Madrid Barajas Havaalanı’nda yapmış olduğu ve Ekvador asıllı 2 vatandaşın hayatını kaybettiği bombalı eylemin ardından protesto yürüyüşü yapmıştı.  Başkent Madrid’in en önemli meydanlarından biri olan Colon Meydanı’nda, AVT (Terör Kurbanları Derneği) ve hükümetin muhalefet kanadında bulunan Popülist Parti (Partido Popular) tarafından düzenlenen “ETA ile hükümet hiçbir şekilde barış diyaloglarını sürdürmesin” başlıklı protesto yürüyüşüne İspanya’nın birçok bölgesinden katılım olmuştu.

Zapatero’yu istifaya çağırdılar

Colon Meydanı’nın bulunduğu Paseo Castellana Caddesi’nden Puerta de Alcala’ya (Alcala Kapısı) kadar yürüyen protestocuların ellerinde İspanya bayrakları ve çeşitli pankartlar yer almıştı. Açılan pankartlarda “Özgürlük için ETA’ya karşı hep birlikte galip geleceğiz”, “Teröre karşı birlik”, “Katiller”, “ETA ile barış yapılamaz” ifadeleri dikkat çekerken, protestocular aynı zamanda uzun süre slogan atarak Başbakan Zapatero’yu istifaya çağırmıştı.

Erdoğan: Konuyu gelecek ay Bush’la görüşeceğim
Başbakan Erdoğan, Şırnak’ta 13 askerin şehit edilmesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “13 askerimiz şehit oldu, gerçekten çok üzgünüz. Biliyorsunuz, daha önceden sivillere yönelik saldırı olmuştu. Askerimizin o bölgedeki operasyonları devam ediyor ve edecek” dedi. İstanbul’da katıldığı bir iftar yemeğinin ardından Ankara’ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na gelen Başbakan Erdoğan, Şırnak’ta meydana gelen terör saldırısıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı.  Bir gazatecinin ’Daha önceki açıklamalarınızda uluslararası arenada yalnız kaldığınızı belirtmiştiniz. Irak’ta beslenen terörle ilgili yeni bir değerlendirmeniz olacak mı?’sorusuna Erdoğan, “Daha önceki düşüncemizde herhangi bir değişiklik yok. Önümüzdeki ay ABD’ye bir seyahat gerçekleştireceğim. Başkanla bu konuyu görüşeceğiz. Ondan sonra değerlendirip gereken adımları atacağız” diye cevap verdi.


MHP: Terörist saldırının sorumlusu AKP iktidarıdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Gerek duyulması halinde, yapılacak sıcak takibin sınır ötesini de kapsayacak şekilde ve izin almaksızın icra edilmesi artık meşru hale gelmiş bulunmaktadır. Hiçbir ortaklık veya işbirliği mazereti bir tek vatan evladının hayatından daha kıymetli sayılamaz” dedi. Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Şırnak’ta teröristlerin saldırısı sonucu 13 askerin şehit olmasını “derin bir üzüntüyle öğrendiğini” kaydetti. “Bu menfur saldırıdan sonra, teröristler ile işbirlikçilerinin bir an önce ele geçirilmesi ile muhtemel yeni terör saldırıları için gerekli tedbirlerin hükümet tarafından acilen alınmasının öncelikli beklentileri” olduğunu belirten Bahçeli, şöyle devam etti: “Gerek duyulması halinde, yapılacak sıcak takibin sınır ötesini de kapsayacak şekilde ve izin almaksızın icra edilmesi artık meşru hale gelmiş bulunmaktadır. Hiçbir ortaklık veya işbirliği mazereti bir tek vatan evladının hayatından daha kıymetli sayılamaz. Uzun bir süredir ülkemizi tehdit eden terör örgütünün bu son eylemi, Türk milletinin sabrını taşırma noktasına getirmiştir. Siyasal tartışmaların yoğunluk kazandığı bu zamanda, terörle mücadele artık en önemli gündem maddesi olmalıdır. Bugüne kadar yaptığı yanlışlarla bölücü heveslerin cesaret ve ilham kaynağı olan hükümet, yalnızca terör eylemlerinin değil, siyasallaşma çabalarının da birinci derecede sorumlusudur.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.