15 Temmuz etkinlikleri programı belli oldu

15 Temmuz etkinlikleri programı belli oldu
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yılı etkinlikleri kapsamında hazırlanan programlara ilişkin bilgi verdi.

Ünal, "15 Temmuz gecesi bu milletin devletini, bayrağını adeta elinden almak ve bu ülkeyi istila etmek isteyen asker kılığındaki teröristlerin müdahelesinin, işgal girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Bizim o geceye dair acılarımız hala taze." diye konuştu. 

SOKAĞA ÇIKACAĞIZ

15 Temmuz’u her zaman hatırlayacaklarını dile getiren Ünal, o günün unutulmaması için AKP olarak Cumhurbaşkanlığının himayesinde yürütülecek 15 Temmuz anma törenlerine etkin olarak katılacaklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı'nın, anma törenlerinin 11-16 Temmuz tarihlerinde gerçekleşeceğini açıkladığını hatırlatan Ünal, AKP'nin programını şöyle aktardı:

"Biz de 11 Temmuz sabahı önce şehitlerimizin 81 ilde kabirlerini ziyaret ederek başlayacağız. 13 Temmuz’da parti genel merkezimizde 15 Temmuz şehitlerimiz anısına hazırladığımız '15 Temmuz Analiz' kitabımızın tanıtımı var. 'Meydanların Dili' sergimiz var. 14 Temmuz Cuma günü İnsan Hakları Başkanlığımızın ATO’da gerçekleştireceği 'Bir insan hakları ihlali olarak 15 Temmuz Sempozyumu' yapılacak. 15 Temmuz gecesi, o gece ne olduysa onları anbean gerçekleştirmek için programlara katılacağız.

Burada gözden kaçırılan şey şu; biz koordine etsek de etmesek de hatta bırakın koordine etmeyi, birileri 15 Temmuz’u itibarsızlaştırmaya çalışsa da FETÖ’cülerin söylemi ve üslubuyla 15 Temmuz’a 'kontrollü darbe' demeye kalkışsa da bu millet o gece sokağa çıkacak, direnişin sembol mekanlarına gidecek. Çünkü bu mücadeleyi, bu millet verdi. Bu millet, mücadele verdiği o geceyi, mücadele verdiği noktalarda tekrar yad edecek. O gece verdiği mücadelenin zaferle sonuçlanmasını kalbinde yaşayacak. Bu millet 29 gün boyunca demokrasi nöbeti tuttuğu gibi bir gece sembolik olarak demokrasi nöbeti tutacak."

MECLİS'İN BOMBALANDIĞI SAATTE ORADA OLACAĞIZ

Bir gece sembolik olarak demokrasi nöbeti tutulacağını anlatan Mahir Ünal, AK Parti teşkilatlarının 81 ilde, daha önce nöbet tutulan meydanlarda olacağını söyledi.

Ünal, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, Kısıklı’da, Çengelköy’de, Saraçhane’de, TBMM'de beraber olacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bütün mücadeleyi, millet iradesinin tecelli ettiği TBMM’yi müdafaa etmek için verdik. TBMM bizim için milli iradenin tecelligahıdır. O yüzden o gece canımız pahasına TBMM’yi koruduk, müdafaa ettik. Asker kılığındaki teröristler o gece TBMM’yi bombaladıklarında siyasi partilerin milletvekilleri oradaydı. Meclisin bombalandığı saatte biz orada dimdik ayakta olacağız. Ama bu hain darbe girişiminde bulunan FETÖ’cü alçaklar, yüce Türk milletinin mahkemelerine hesap veriyor olacak."

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın 'hesap verecekler' dediğini, kendisinin de sosyal medyada "Türkiye eğilmez, millet yenilmez" ifadelerini kullandığını anımsatan Ünal, "Geçen bir yıl bu milletin yenilmeyeceğini ve Türkiye'nin yenilmeyeceğini gösterdi." dedi.

Birileri 15 Temmuz’u itibarsızlaştırmak istemesine, FETÖ’cü bir söylemle konuşuyor olmasına rağmen milletin 15 Temmuz’u en güzel şekilde anacağını ifade eden Ünal, AKP’nin de o gün milletle birlikte demokrasi nöbetleri tutmaktan ve 15 Temmuz anma törenlerinin bir parçası olmaktan gurur duyacağını kaydetti.

  • Yorumlar 17
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş