28 Şubat'a rahmet okutacak icraatlar!

İsrafil K.KUMBASAR

Ulu Sultan ferman buyurdu ya. Maiyetindekiler için artık ’gereğini yerine getirmekten’ başka bir çare kalmadı.Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu’nun direktifi üzerine bir gece yarısı ansızın harekete geçen TMSF, paralel yapının kontrolündeki bankaya el koydu.
‘Minareyi’ çalan kılıfını hazırlar. ‘Aylar öncesinden’ kafalarına koymuş oldukları ’Bank Asya’yı Bitirme Planı’nı gerçekleştirebilmek için ’kendi kafalarına’ göre bir gerekçe de buldular.
Neymiş efendim? Malum banka, güya Bankacılık Kanunu kapsamında ’kurumun etkin denetimi engellemeyecek şeffaf ve açık bir ortaklık yapısı ve organizasyon şemasına sahip olması’ şartını ihlal ediyormuş. Karşılarına çıkıp da  “Peki bunu yeni mi anladınız?”  diye sormak tabii ki beyhude.
Zira işin ardındaki asıl gaye belli.
Akıllarınca bir zamanlar ’mutlu’ ve ’huzurlu’ bir şekilde ’aynı yollarda’ beraber yürürken, bir anda ’şeytana’ uyarak ’biat’ halkasını terk edip Yüce Sultan’a karşı cephe alan malum cemaati ’hayat damarlarından’ köşeye sıkıştırmak.‘Günah’ işlemekte ısrar eden cemaat mensuplarını,  “Tövbeler olsun. Aman sultanım, biz ettik sen etme”  kıvamına getirmek.
***
Sahi, sanki bu ’filmi’ daha önce izlemiş gibi bir yerlerden hatırlıyorsunuz değil mi?
Filmin adını hatırladınız değil mi?
- “28 Şubat Süreci!”
Hani şu demokrasi tarihine ’kara bir leke’ olarak geçen ’post modern’ darbe süreci.
Peki bugün ’ileri demokrasiye geçiş’ adı altında sahneye konan ’çok demokratik’ uygulamaların 28 Şubat sürecinde olup bitenlerden ne farkı var?
Yine ’devlet otoritesini’ ellerine geçiren güçler, ’hasım’ olarak belledikleri vatandaşlara karşı ’cadı avı’ yürütmüyor mu?
Yine ’fırıncısından’ kebapçısına kadar insanlar, ’bir yerler ile irtibatlı oldukları’gerekçesiyle insanlar fişlenmiyor mu?
Yine finans kuruluşlarına ve bankalara ’bir yerler ile irtibatlı oldukları’ gerekçesiyle el konulmuyor mu?
Yine işlerini ’namusları’ ile yapan görevliler, ’bir yerler ile irtibatlı oldukları’ gerekçesiyle mesleklerinden atılmıyor mu?
Yine olup bitenlere karşı çıkanlar,  “Yoksa siz de mi malum yapının yanındasınız?”  diye susturulmuyor mu?
Yine insanlar  “Kim bilir, yarın bizim başımıza neler gelecek?”  endişesi içerisinde yaşamıyor mu?
***
Dün birlikte ’aynı yollarda’ yürürken başkalarının başına gelen ’katakullilere’ ses çıkarmayanların, hatta alkış tutanların, bugün ’benzer hadiseler’kendi başlarına gelmeye başlayınca ağlamaya, şikayet etmeye tabii ki hakları yoktur.
Fakat, amacımız bir takım ’emir kulları’ gibi bir cemaati savunmak veya infaz etmek değil, devlet otoritesini eline geçiren güç tarafından insanların gözünün içine baka baka alenen yürütülen ’yeni bir darbe sürecine’ dikkat çekmektir.
Ki, kendisini ’sivil’ olarak tanımlayan bu güç, ’milli irade’ söyleminin arkasına sığınarak başvurduğu ’yöntemler’ ile ilgili ’hiçbir kural’ tanımıyor.
Yaptıklarına karşı çıkmaya kalkışan herkesi ’darbeci’, ’vesayetçi’, ’demokrasi düşmanı’ diye damgalayarak itibarsızlaştırmaya çalışıyor.
Şimdi, ’fiilen’ kurduğu sistemi ‘Başkanlık’ payesi ile taçlandırmaya hazırlanıyor.
Allah muhafaza, ’İç Güvenlik Yasa Tasarısı’ bu haliyle Meclis’ten geçirilirse eğer yarın ’bugünleri bile mumla arayacak’ duruma geleceğiz.
Bugün  “Başkanlık sistemi diktatörlük getirir diyenleri gırtlaklamak istiyorum”  diye hançerelerini yırtanlar yarın neler mi yapmazlar, varın artık siz düşünün.
***
Eminiz ki 28 Şubat sürecinin kudretli generali Çevik Bir, şimdi kafasını iki avucunun arasına almış,  “Nerede hata yaptım? Neden baskıda ve zorbalıkta bu muhterem kardeşlerim kadar fütursuz davranamadım” diye kara kara düşünüyordur.
Zira, ’ileri demokrasi’adı altında yapılanların yarısına imza atmaya cüret etmiş olsaydı bugün ’Sağlam İrade’hazretlerinin tahtında o oturuyor olacaktı.
28 Şubat’a rahmet
okutacak icraatlar!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş