AB sürecine destek veren Dr. Devlet Bahçeli 301'e neden karşı?

İsrafil K.KUMBASAR

Milliyetçi Hareket Partisi, Brüksel’deki ’şefaat makamına’ şirin görünmek amacıyla TCK 301’inci maddesini değiştirerek, ’Türklüğe hakareti’ serbest bırakmak isteyen işbirlikçi AKP iktidarına karşı etkin bir muhalefet başlattı.
MHP tarafından ulusal planda yayın yapan bazı TV kanallarına verilen ’Biz Türkiye’yiz’ konulu reklam filmi, Çanakkale Türküsü ile başlıyor.
Şehitlerin isimleri okunduktan sonra arka planda “Buradayız” haykırışı duyuluyor.
Dr. Devlet Bahçeli’nin  “Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Büyük bir aileyiz. Kuzey’den Güney’e, Doğu’dan Batı’ya tek yürek, tek bileğiz. Biz Türkiye’yiz.” sözlerinin ardından 301’inci madde ekrana yansıtılıyor ve şu soru soruluyor:
- “Bundan kim rahatsız?”
Ardından şu cevaplar veriliyor:
- “Türkleri soykırımcı ilan etmek isteyen lobiler rahatsız.”
- “Bin yıllık kardeşliği bozmaya çalışan işbirlikçiler rahatsız.”
- “Türklüğe hakaretle görevli, sözde aydınlar rahatsız.”

***

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, 15 Nisan Salı günü, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, işbirlikçi AKP iktidarını aynen şöyle topa tuttu:
- “Sayın Erdoğan’ın Türklüğe hakareti meşru sayarak, Avrupa’dan umduğu icazetin ve desteğin kaporasını ödemeyi göze aldığı anlaşılmaktadır.
Sayın Erdoğan’ın şimdilik Türklük kavramından vazgeçmeyi göze aldığı bu yolculukta son durak neresi olacak ve önümüzdeki mola yerinde başka hangi kutlu kavram istismara ve ihanete uğrayacaktır?
Onun vazgeçeceği değerler, elbette ki bizleri ilgilendirmemektedir. Ancak bizler hiçbir şey uğruna ne Türklükten vazgeçeriz ne de Müslümanlıktan cayarız.
MHP, aziz milletimize yönelik böyle bir suikastın içinde asla ve asla yer almayacak, bu teklifle sonuna kadar mücadele edecektir.
Tek başına iktidar olduğumuzda, Türklüğün hak ettiği iltifatı yeniden yasa haline getirecek, bu dönemin sorumlularından mutlaka hesap soracağız.”

***

MHP milletvekilleri, konuşmayı ayakta alkışladı.
Eminiz ki, aynı konuşmayı televizyon ekranlarından izleyen birçok kişi de “Helal olsun, ne de güzel konuşuyor, iyi ki Dr Devlet Bahçeli varmış” dediler.
Oysa, Dr. Devlet Bahçeli, Ankara’da bir baskın düzenleyen AB Komisyonu Başkanı Barroso ile yaptığı görüşmede, ’resmi kayıtlara’ da geçen şu ifadeleri kullandı:
- “Türkiye, AB’ye tam üye olmak için tam 49 yıldır samimi bir çaba gösterdi. Bu bir devlet politikasıdır. İşbaşına gelen her hükümetin katkıları oldu. Partimizin ortağı olduğu 57’nci Hükümet de AB Ulusal Programını hazırladı. Dokuz uyum paketi Meclis’e sunuldu. Bunlara rağmen Türk milleti AB’nin çifte standart ve dayatmalarından ötürü bir düş kırıklığı içinde. 49 yıl sabreden Türk milleti, bundan sonra da samimi ve kararlı bir şekilde bu süreci devam ettirecektir. Sizin bu ziyaretinizden sonra bu düş kırıklıklarının son bulmasını diliyoruz.”

***

Hem  “Devlet politikası”  diyerek Türkiye’nin ’milli egemenliğinin’ devredilmesi pahasına Avrupa Birliği sürecine destek verecekseniz, hem ortağı olduğunuz 57’nci Cumhuriyet Hükümeti döneminde ’Ulusal Program’ın altına imza atacak, ’1, 2 ve 3 nolu’ uyum yasalarını Meclis’ten geçireceksiniz, hem de AB komiserlerinin ’kriter’ olarak dayattığı 301’inci madde değişikliğine karşı çıkacaksınız.
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu Sayın Bahçeli?
’AB uyum süreci’ bir bataklıktır, AB komiserleri tarafından dayatılan ’301’inci maddenin değiştirilmesi’ gibi talepler de o bataklığın ürettiği sivrisineklerdir.
Hem ’bataklığa’ doğru gözü kapalı koşuyor, hem de ’sivrisinekler’ suratınıza konduğunda, avaz avaz bağırıyorsunuz.
Ne diyorlar AB komiserleri:
- “Tam 40 yıldır kapımızda yatıp kalkan sizlersiniz. Eğer üye olmak istiyorsanız, bütün şartlarımızı yerine getireceksiniz.”

***

Ey Türk milliyetçileri...Ey ülkücüler...Dr. Devlet Bahçeli’yi ilk gördüğünüz yerde kendisine mutlaka şu soruyu sorun:
- “AB sürecine karşı mısın, değil misin?
Değilsen, o zaman ne konuşuyorsun?”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş