Adalet olmayınca anarşi başladı

A+A-
Murat TAŞKIN

Gerçek nedir? Adaletin olmadığı yerde anarşi başlaması. 2010-2011 sezonunda meydana gelen yasa dışı işler, UEFA’da külliyen karara bağlandı. Ama vakaların meydana geldiği Türkiye’de adalet adil karar verirken, TFF ve hükümet başka havalardan çalıp da, Trabzonspor’un şampiyonluğu ile kupası teslim edilmeyince gerginlik tırmandı ve Avni Aker’de anarşi boyutuna ulaştı. Oysa 3 Temmuz Şike Süreci’nde Trabzon ve Trabzonspor’un tercih ettiği yol ve yöntem tamamen hukuk ve genel ahlak kuralları içinde cereyan etmişti.
Ama, yetkisi bulunanlar  hakkı ve hukuku gözetmeyip, birisi siyasi hesap, diğeri kulüpçülük yaparak işi sürüncemeye bıraktı.  
Avni Aker’in kale arkası tribünlerini dolduranların sabırsızlığının, maraton ve kapalı tribünde oturanlara göre fazla olmasının nedenleri neydi? Her ne olursa olsun, Fenerbahçe maçında iki kale arkası tribünde oturanlar, lejyoneler yani paralı askerler gibiydiler. Ancak, bilirsiniz paralı askerler nemalandıkları yere hizmet ederler, onların kazanması için çarpışırlar.. Ama Avni Aker’in kale arkası tribünlerinde oturanlar Trabzonspor’dan nemalanıp, Fenerbahçe’ye çalışan yeni bir tür lejyonerdiler. Eminim, “şikeci” diye tempo tuttukları Aziz Yıldırım’dan nemalanmış olsaydılar yine de bu kadar Fenerbahçe’ye yararları, Trabzonspor’a zararları olmazdı!..

Ben umutluydum

"Perşembe’nin gelişi Çarşamda’dan bellidir” dedirtecek türden bir tahminin gerçekleşmesine rağmen, ben yine de umutluydum. Trabzonspor ve Trabzon bu tezgaha düşmez diye umudum vardı. Onun içindir ki, hemen hemen her gün “Keskin sirke küpüne zarar verir” i hatırlattım durdum. Ama boşuna imiş.. Gerçek taraftarlıkla uzaktan yakından ilgisi bulunmayanlar, Trabzonspor başkanı Hacıosmanoğlu’nun da bir yıldan bire “İndir şike, bindir Aziz Yıldırım” söylemleri ile içlerindeki tepkiyi, Türkiye’deki adaletsizliğin de teşviki ile zirveye taşıyıp, kaleci Volkan’ın da topluma mal olmuş bir sporcunun yapmaması gereken tahriklerle sadece sahaya değil, her yere yansıttılar. Olan Trabzon’a oldu. Çünkü, bunlar Trabzonspor ile özdeşleşmiş Trabzon’a hiç ama hiç yakışmıyor. Ve de Trabzon’u geriye götürüyor.  Kısacası bu gidişat gidişat değil!..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları