Akar'dan bayram mesajı

Akar'dan bayram mesajı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ramazan Bayramı’na ilişkin mesajında, "Teröristlerle kahramanca mücadele yürüten fedakâr silah arkadaşlarımın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Ramazan Bayramı’na ilişkin mesaj yayımladı. Türk Silahlı Kuvvetleri ailesi olarak Ramazan Bayramı’nı kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Akar, bu mutluluğun artarak devam etmesi, yalnız bayramların değil, her günün birlik, beraberlik, huzur ve güven içinde yaşanması için Türk Silahlı Kuvvetlerinin, kendisine tevdi edilen görevleri en iyi şekilde icra etme gayreti içerisinde olduğunu ifade etti.

Akar, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında, Silahlı Kuvvetlerimizin yüklendiği bu onurlu sorumluluğun başarı ile yerine getirilmesinde; bu özel bayram gününde yurdumuzun her köşesinde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde ailelerinden uzakta, yaz-kış, gece-gündüz demeden büyük bir özveri ve üstün görev bilinci ile kutsal vazifelerini yerine getiren aziz milletimizin kahraman evlatlarının büyük emeği ve katkısı vardır. Onların bu asil ve büyük fedakârlıkları her türlü övgünün üzerindedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, asil milletimizin engin sevgi ve sarsılmaz güveninden aldığı güçle, dün olduğu gibi, bugün ve gelecekte de yasalarla kendisine tevdi edilen görevleri; aynı azim ve kararlılıkla yerine getirmeye ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin egemenlik ve bağımsızlığını, Asil Türk milletinin huzur ve güvenliğini hedef alan her türlü tehdit ve tehlikeye karşı bayraklaşan vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumaya ve bu uğurda daima milletinin emrinde ve hizmetinde olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, güzel bayram günlerini özgürce ve huzur içinde kutlamamızın yolunu açan; başta devletimizin kurucusu, Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; milletimizin varlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin özgürlüğü ile birlik ve beraberliğimiz uğrunda göğüslerini siper eden aziz şehitlerimizi şükran ve rahmetle, sonsuzluk yolculuğuna uğurladığımız kahraman gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyorum.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr mensuplarının, emeklilerimizin, jandarma ve güvenlik güçleri ile güvenlik korucularımızın; kahraman gazilerimizin, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin değerli aile bireylerinin yanı sıra özellikle bu bayram gününde aile ve sevdiklerinden uzakta, teröristlerle kahramanca mücadele yürüten fedakâr silah arkadaşlarımın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.”

  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş