AKP Haziran 2011 seçimlerini kazanırsa Türk milletine ne olacak?

A+A-
Ümit ÖZDAĞ

Yukarıdaki sorunun cevabı çok kısa ve açıktır. 12 Haziran 2011 genel seçimlerini AKP’nin kazanması durumunda ve Yeni Türkiye’nin anayasasını yapması durumunda federal bir devlete dönüştürülecek Türkiye Cumhuriyetinde Türk milletinin hukuki ve siyasi varlığına son verilecektir. Kendi kendinize yok bu kadar da olmaz! Ümit Özdağ aşırı hassasiyet gösteriyor diyebilirsiniz. Ancak bu tespitimi AKP’li yetkililerin açıklamalarına dayandırıyorum.
AKP Grup Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı, Neşe Düzel’e verdiği demeçte şöyle diyor: “Ayrıca vatandaşlık tanımı da değiştirilecek. Herkes kendi etnik kökenini ifade edebilecek (sanki ifade edemiyor muş gibi. Ü.Ö.) ve üst kimlik olarak ’Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım’diyecek. İşte bu sorunu çözer.” Neşe Düzel soruyor: “Vatandaşlıkta Türklük tanımı kalkacak öyle mi?” Bahçekapılı cevap veriyor: “Tabii. Yoksa demokratikleşmeyi yapamazsınız.” 
AKP milletvekili, E. Büyükelçi Yaşar Yakış ise ekliyor: “Anayasada ırka (kastettiği Türk Ü.Ö.) dayalı tanımlar zaman dışı kaldı.” Yani dünya anayasalarından Yakış’a göre millet isimleri çıkmış. Oysa Fransız Anayasasında Fransız halkı 5 defa geçiyor. Alman Anayasasında Alman halkı 45 defa geçiyor. Üstelik Alman Anayasası işgal altında yazılmış bir anayasa. İspanyol Anayasasında 20 defa İspanyol kavramı geçiyor. Ermeni Anayasasında 6 defa Ermeni deniliyor. Aslında Yaşar Yakış doğru söylemiyor. Dünyanın bütün Anayasalarında anayasanın ve devletin sahibi olan millete atıf var. AKP’nin yapmayı hedeflediği Anayasa dünyada ilk milletsiz anayasa olmaya namzettir.
AKP’nin Türk milleti kavramı ile olan sorunu Erdoğan’ın şu açıklamasında gizlidir: “Gazete yazmış ’Türkiye Türklerindir’diye, ahlaksız bu hayasız. Türkiye’de sadece Türkler yaşamıyor. Türkiye’de Kürt’ü de var. Laz’ı ve Çerkes’i de var. Türkiye’de yaşayan herkes Türk’tür diyor. Olmaz öyle şey.”  (2. Cumhuriyet Üzerine Tartışmalar, Milliyet gazetesi yayınları.) Özetle, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, “Türkiye Türklerindir” demeyi ahlaksızlık ve hayasızlık olarak görüyor. Başbakan “tek milletten” bahsediyor ancak bahsettiği millet adı olmayan bir millet.
AKP Anayasasından Türk ve Türk milleti tanımı çıkarılacağına göre mevcut anayasamızın 6. Maddesinde ifade edilen “Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir. Türk milleti, egemenliğini Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır” cümlesinden Türk milletini çıkarınca “egemenliği kime devredecek” AKP? Keza 7. Maddede  “Yasama yetkisi Türk milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nindir. Bu yetki devredilemez” denmektedir.
AKP Anayasasından Türk kavramı çıkınca Türk milletinin Malazgirt Meydan Muharebesinden buyana Anadolu üzerindeki egemenliği kime devredilecektir? Kime devredileceği belirsizdir ancak açık olan bir şey var ise Anayasadan Türk kavramını çıkarırsanız, Türk milletinin hukuki ve siyasi varlığına son vermiş olursunuz. Hukuki ve siyasi varlığına son verilen bir millet ise etnik grup haline gelir.
Başbakan Erdoğan da projesinin, Türk milletinin elinden Türkiye Cumhuriyeti devletini almak ve Türk milletini etnikleştirmek olduğunu gizlememektedir. Başbakan Türk milletini, Türkiye’deki etnik gruplardan birisi olarak görmektedir. AKP’nin yapmayı hedeflediği Anayasa ile Türk milletinin hukuki ve siyasi varlığına son verilir, elinden egemenliği alınırken, egemenlik hangi millete devredilecektir. Muhtemelen AKP Anayasasında oluşturulacak yeni kavram “Türkiye Milleti” olacaktır.
Nasıl Almanya milleti, Fransa milleti, Yunanistan milleti, Amerika milleti yok ve olmaz ise Türkiye milleti de olmaz. 12 Haziran 2011 sadece bir genel seçim değildir. 12 Haziran 2011 Türk milletinin Malazgirt’ten buyana Anadolu üzerinde süren sosyolojik varlığı yanında siyasi ve hukuki egemenliğinin devam edip etmeyeceğinin oylanacağı gün olacaktır. Bundan dolayı 12 Haziran 2011 Türk milliyetçilerinin, Türk-İslam ülkücülerinin, uyuyan ülkücü oyların, Ülkücü Hareketin stratejik rezervlerinin yürüyeceği gün olacak.
Ozan İlo’nun mısralarıyla;
“Biz yürürsek ardımızdan, dağlar kalkıp gelecek,
Kara topraktaki nice, sağlar kalkıp gelecek,
Zalimlerin yüreğinden, yağlar kalkıp gelecek.”     
Bu yazıyı ve Ümit Özdağ’ın diğer
yazılarını www.haberiniz.com  ve www.21yyte.org’da bulabilirsiniz.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları