AKP sayesinde dönüştürülen yeni Müslüman tipleri

İsrafil K.KUMBASAR

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim.
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim.
Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım.

Mehmet Akif, bir zamanlar ‘Asımın nesli’ olarak nitelendirdiği ‘geleceğin’ müslümanlarını böyle tarif ediyordu.
Ama ne yazık ki artık ‘Allah yolunda’ cihat etmek yerine ‘Ilımlı İslam’ adı altında Büyük Ortadoğu Projesi’ni pısırıkça uygulamaya kalkışan, ‘uyum süreci’ adı altında Allah’ın ayetlerini ders kitaplarından çıkarmaya kalkışan ‘yeni bir müslüman tipolojisi’ ile karşı karşıyayız.
İnançlarının temel kaidesi ‘yeryüzünde Allah’ın nizamını hakim kılmak’ olan müslümanlar, kendilerini ‘İslamcı’ olarak nitelendiren ‘işbirlikçi taşeronlar’ aracılığıyla, değiştirilerek, dönüştürülerek, başkalaştırılarak, ‘küresel’ sistem içerisine entegre ediliyor.
BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD derin devletinin yayın organlarından Newsweek dergisine yaptığı açıklamada aynen şöyle dedi:
- “Türkiye’de İslam, demokrasi, laiklik ve modernite arasında bir denge sağlayarak, zor bir şeyi başardık. İnsanların dine ilişkin tutumları değişti. Kentleşme, artan zenginlik yaşam tarzlarında farklı bir anlayış getirdi. Terminolojiyi değiştirdik. Mesela artık cami yerine ibadethane terimini kullanıyoruz. Türkiye, İslam dünyasının geri kalan kısmı için bir ilham kaynağı haline geldi.”

* * *

Bir zamanlar, ‘zulme’ uğrayan kardeşlerinin acısını kendi yüreklerinde hisseden ‘samimi’ müslümanların yerini, artık ‘hoşgörü’ ve ‘diyalog’ adı altında ‘zalimler’ ile ittifak kurmakla, Yahudilerden ‘cesaret ödülü’ almakla, ‘haç işaretli’ kıyafetler giymekle, ‘kiliseler’ açmakla, ‘ekümenik’ sıfatına sahip çıkmakla, ‘ruhban okulunu’ savunmakla övünen yepyeni tipler almaya başladı.
Müslümanlar, bir zamanlar ABD’yi ‘şeytan’ olarak görürlerdi.
Ama İslam dininin prensiplerine karşı yeni bir ‘haçlı seferi’ başlatan aynı ABD, ‘mutasyona’ uğrayan yeni müslüman tipler tarafından ‘ebedi müttefik’ olarak alkışlanıyor.
Müslümanlar, bir zamanlar AB’yi ‘hıristiyan kulübü’ olarak tanımlarlardı.
Ama İslam dininin yüce peygamberine karşı ‘küfürler’, ‘hakaretler’ yağdıran aynı AB, ‘transformasyon’ geçiren yeni müslüman tipler tarafından ‘şefaat kapısı’ olarak itibar görüyor.
Müslümanlar, bir zamanlar İsrail’i ‘lanetli kavmin’ temsilcisi olarak algılarlardı.
Ama İslam dininin mensuplarına karşı ‘soykırım’ uygulayan aynı İsrail, ‘başkalaşan’ yeni müslüman tipler tarafından, iktidarların devamında ‘meşruiyet kaynağı’ olarak anılıyor.

* * *


Eskiden müslüman denilince, ‘hakka’, ‘hukuka’, ‘adalete’ riayet eden, ‘çalmayan’, ‘çırpmayan’, ‘beytülmale’ el uzatmayan emin kişiler gelirdi akla.
AKP iktidarı sayesinde, artık kapalı kapılar ardında ‘al gülüm ver gülüm’ işlerine girişen, ‘adam’ kayıran, ‘ihale’ takip eden, yolsuzlukları ‘Ali Dibo’ seviyesine yükselten ‘işbitirici’ hırsızlar ile birlikte anılıyor müslümanlık.
Eskiden müslüman denilince, ‘dünya nimetlerine’ önem vermeyen, ‘gösterişten’ sakınan, ‘israftan’ kaçınan sade kişiler gelirdi akla.
AKP iktidarı sayesinde, artık ‘lüks’ içerisinde yaşamayı seven, ‘beş yıldızlı’ otellerde konaklayan, ailecek ‘en pahalı’ lokantaları kapatan, ‘beş şahitli’, ‘bol takılı’ düğünler yapan, ‘defilelerde’ göbek atan gösteriş budalaları ile anılıyor müslümanlık.
Eskiden müslüman denilince, ‘harama’ el uzatmayan, ‘namusa’, ‘ırza’, ‘şerefe’, haysiyete’ toz kondurmayan ahlaklı kişiler gelirdi akla.
AKP iktidarı sayesinde, artık ‘çocukların’ ırzına göz diken, ‘tek eşi’ az gören, ‘imam nikâhlı’ metreslerine ‘jipler’, ‘daireler’ alan, ‘başını’ kapatıp ‘göbeğini’ açan, ‘çarşafa’ bürünüp ‘j-string’ giymekle övünen haysiyet fukaraları ile anılıyor müslümanlık.
İslamın ‘özü’ gitti, sadece ‘sözü’ kaldı.
‘Din tüccarları’ yüzünden, insanlar ‘gerçek İslam’dan’ korkar hale geldi.

* * *

Ey müslümanlar!..
AKP’nin iktidara geldiği yaklaşık 6 yıllık süreç içerisinde yaşananları, şöyle bir ‘film şeridi’ gibi yeniden hayalinizde canlandırın.
Ve ‘imajınızın’ nasıl kirletildiğini görün.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş