AKP'nin gücü Türk'ün bayrağına mı yetiyor?

İsrafil K.KUMBASAR

Ne yazık ki sonunda bu da oldu?
İmralı’daki bebek katili tarafından hazırlanan ‘yol haritası’ doğrultusunda, sınır kapısından giriş yapan terör örgütü mensuplarını karşılamak için sınırda toplanan hainler tarafından taşınan sarı-kırmızı-yeşil çaputlara ‘dokunmayan’ el, ‘açılım’ sürecine tepki göstermek amacıyla TBMM kapısından giriş yapan şehit aileleri ve gazilerin ellerindeki ay yıldızlı al bayraklara ‘uzanmaya’ kalkıştı.
‘Bayrakların toplanması’ için polise talimat verenler, kameralar önünde meydana gelen olayın kamuoyunda büyük bir infiale neden olacağından korkarak, toplattıkları bayrakları geri dağıtmak zorunda kaldılar.
Kimilerine göre oldukça basit görünen bu olay, aslında Türkiye’nin ‘nereye doğru’ sürüklendiğinin açık bir işaretidir.
‘Hoşgörü’ ve ‘diyalog’ kavramlarının arkasına sığınarak, bütün hainlere kucak açan, bütün ihanetlere göz yuman işbirlikçi taşeronlar, ne acıdır ki ‘Türk milletinin’ sembolü olan ‘ayyıldızlı al bayrağa’ aynı tahammülü gösteremiyor?
Yalnızca ay yıldızlı al bayrağa mı?

* * *

Doğu Türkistan’da insanlar sırf ‘Türk’ ve ‘Müslüman’ oldukları için kızıl Çin yönetimi tarafından sistemli bir şekilde katliama tabi tutulurlar.
Dünyanın her yerinde o insanlara destek vermek amacıyla ‘Gökbayrak’ eşliğinde gösteriler ve yürüyüşler düzenlenir.
Ama Türkiye’de o bayrak ile sokağa dahi inemezsiniz.
Çünkü anında elinizden çekip alırlar.
Bin yıllık bir Türkmen kenti olan Telafer’de hiçbir şeyden habersiz insanlar, ‘teröre destek verdikleri’ gerekçesiyle, gece yarıları ansızın Amerikan birlikleri tarafından kuşatılarak üzerlerine bomba yağdırılır.
Olup bitenleri protesto etmek için Amerikan elçiliğine yürümeye kalkışanlar, adeta terörist muamelesine tabi tutulur.
Yapılan ilk müdahale, ‘Türkmen bayraklarını’ çekip almak olur.
Topraklarının dörtte biri işgal altında olan Azerbaycan’ın elinde tek koz olan sınırları, Ermenistan ile kapalı kapılar arkasında imzaladıkları protokol doğrultusunda, katakulliye getirerek açmaya kalkışırlar.
Bursa’da  ‘demokratik’ haklarını kullanmak için stada girmek isteyenler, yukarıdan gelen talimatlarla engellenir. 
Ellerindeki ‘Azerbaycan bayrakları’ toplanıp çöp kutusuna atılır.

* * *


‘Türklerin ülkesi’ olarak bilinen Türkiye’de manzara, ne yazık ki budur.
“Dini değerler’ üzerinden milleti kandırarak iradesine ipotek koyan işbirlikçi AKP iktidarı, ‘ABD/AB/İsrail’ eksenindeki teslimiyetçi politikalar çerçevesinde ‘milli değerlerin’ canına okumak için elinden geleni yapıyor.
‘Türk kimliğine’ karşı komplo kuranlar ‘aydın’ statüsüne terfi ettiriliyor, ‘Türk milletine’ hakaret edenler devletin en tepe noktasında ağırlanıyor, ‘Türk devletine’ kurşun sıkanlar ‘barış gönüllüsü’ muamelesine tabi tutuluyor,
Türkiye’de, insanlar artık göğüslerini gere gere “Türküm” diyemedikleri gibi, Türklüğü temsil eden ‘ay-yıldızlı al bayrakları’ da gönül rahatlığı ile taşıyamaz hale geldiler.
Eğer yakında bir yolunu bulup Türkiye’de ‘Türk bayrağı’ taşımayı tamamen yasaklamaya kalkışırlarsa sakın kimse şaşırmasın.
Gidiş ne yazık ki o istikamete doğrudur.
Ey, bu milletin neredeyse yarısının oyunu alarak tek başlarına ‘iktidara’ geldikleri halde, hâlâ ‘muktedir’ olamamaktan şikayet eden ihanet taşeronları!..
Gücünüz ‘Türk bayraklarına’ mı yetiyor?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş