AKP'nin her adımı halkı DTP'ye itiyor

İsrafil K.KUMBASAR

Etnik çıkar koalisyonu AKP’nin, ‘ABD/AB/İsrail’ ekseninde uygulamaya koyduğu teslimiyetçi politikalarla, nihai hedefi Güneydoğu bölgesini Türkiye’den kopararak Irak’ın kuzeyindeki ‘kukla’ oluşumun sınırlarına dahil etmek isteyen PKK’nın siyasi kanadı DTP’nin önünü iyice açtı.
Bir kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı son araştırmaya göre, ‘okyanus ötesinden’ gelen talimatlar paralelinde ‘demokratik açılım’ adı altında tedavüle sokulan ‘yıkım projesi’ ile ilgili tartışmaların ardından AKP oyları ‘yüzde 35.1’e kadar gerilerken, DTP’nin oyları ‘yüzde 7.1’e kadar yükseldi.
Gelinen noktadan çıkan sonuç şu:
Ülkeyi ‘sıfır terör’ ile teslim alan AKP tarafından ‘terörün gerekçelerini’ ortadan kaldırma bahanesi ile atılan her adım, ‘DTP’nin ekmeğine’ yağ sürmekten başka bir işe yaramıyor.
Bölgedeki sıradan vatandaş, AKP’nin iktidar partisi olarak ‘devlet adına’ ortaya koyduğu her icraatı, DTP tarafından kazanılan bir tavizmiş gibi algılıyor.
DTP, AKP sayesinde yelkenlerini şişiriyor.

* * *

Bir zamanlar, ‘terör örgütü’ ile bağlantısı yüzünden Güneydoğulu vatandaşların büyük çoğunluğu tarafından kabul görmeyen DTP, ne yazık ki AKP’nin açtığı gediklerde palazlanarak, ülke genelindeki ‘bütün Kürtlerin’ temsilcisi olma yolunda hızla ilerliyor.
Diğer partilerin kayıtsızlığı yüzünden ne yapacağını şaşıran vatandaşlar, adeta bir ‘ara istasyon’ vazifesi gören AKP tarafından ‘uyum’ seanslarına tabi tutulduktan sonra DTP saflarında yerlerini alıyorlar.
Daha düne kadar seçimlerde aldığı ‘yüzde 4’ oyu bile ‘büyük başarı’ olarak gören DTP, manevi değerleri istirmar ederek milletin iradesine ipotek koyan AKP iktidarının başı Tayyip Erdoğan’ın, Diyarbakır’da “Kürt kimliğini tanıyoruz” diye buyurduktan sonra başlattığı ‘alt kimlik’, ‘üst kimlik’, ‘Türkiyelilik’, ‘Anayasal vatandaşlık’ tartışmalarının ardından büyük bir tırmanışa geçti.
DTP’nin oy oranı, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde ‘yüzde 5.7’ye yükseldi.
Dimyat’a ‘pirince’ giden Erdoğan, elindeki birçok belediyeyi de DTP’ye kaptırdı.
Öyle ki, MHP’nin elindeki Iğdır belediyesini de ele geçiren DTP etki alanını ‘Ermenistan sınırına’ kadar genişletti.

* * *


Demek ki, ‘basiretsiz’ idareciler sayesinde eşkıya dünyaya hükümdar olabiliyormuş.
DTP, hergün biraz daha etkinlik kazanıyor.
Kendilerine daha önce “PKK’ya terör örgütü demezseniz elinizi sıkmam” diye dayılanan iktidarın başını, sonunda kuzu kuzu ‘müzakere’ masasına oturttup, ‘cini şişeden çıkartacak’ taleplerini eline tutuşturdular.
Kendilerini daha önce ‘hainlikle’ ‘bölücülükle’ suçlayan çok milliyetçi partinin genel başkanına, ellerini sıktırıp sırtlarını sıvazlattırarak, ‘meşruiyetlerini’ tescil ettirdiler.
Şimdi, daha önce kendileri yüzünden TBMM’nin açılışına bile gelmeyen kuvvet komutanlarına, “açılıma devam” mealindeki son MGK tavsiye kararının altına imza attırmanın mutluluğu içerisinde, ‘İmralı misafirhanesinde’ konuk edilen ‘Onursal’ Genel Başkanları Abdullah Öcalan tarafından çizilip resmi makanlara teslim edilen ‘yol haritasını’ kamuoyuna açıklamaya hazırlanıyorlar.
Haritanın götüreceği nihai hedef ise belli:
‘Kendi meclisi’, ‘kendi güvenlik teşkilatı’, ‘kendi spor ve din kuruluşları’ olan ayrı bir devlet.

* * *


Lütfen şu cümlenin altını özenle çiziniz:
Bu ülkede, ‘kendi programı’ dahilinde ne yaptığını bilen, attığı her adımın hangi sonuçlara yol açabileceğini öngörebilen tek bir parti varsa, o da DTP’dir.
Diğerleri fasa, fiso!..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş