Akrepler ve Türkler

A+A-
Altemur KILIÇ

Müjdeler olsun yurduma, budunuma. BDP, 96 günlük boykottan sonra TBMM’yi teşrif edecek ve TC’ye güya bağlılık yemini edecekler.. Tiyatro dilinde bir “fars”.. O BDP’lilerin Mecliste yoklukları hayırlı olmaktan başka bir şey değiştirmedi ki şimdi “varlıkları” Parlamentoda fesat karıştırmak ve şov yapmaktan öte neye yarayacak, neyi değiştirecek! Ama gene de önemli bir olay, yeni ibretlere vesile!

***


Karar, Demokratik Toplum Kongresi’nin tavsiyesi üzerine BDP tarafından alınmış. “Al gülüm-ver gülüm” ! DTK Başkanı Ahmet Türk bunun “Kürt halkının demokratik muhalefetini ve mücadelesini doğru bir şekilde Meclis’te sürdürmek” olacağını söylüyor. BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Boykot kararımıza rağmen kaçırılan barış fırsatının, dönüş kararımızla birlikte telafi edilmesini diliyoruz” demiş. Aslında, hakikatte PKK, dağlarda, kırlarda vahşetine devam edecek. PKK, “Kürt halkının demokratik mücadelesini” hunharca, gittikçe azarak sürdürürken, BDP şimdi bu işlevi Parlamentoda yapacak. Güzel bir “rol paylaşımı” ...

***

 
“Harikalar Diyarı” Türkiye’de garabetler bununla da kalmıyor: Başbakan Erdoğan bir taraftan, PKK vahşeti karşısında “Ciğerim yanıyor” diye kükrüyor ve terörle mücadele azmini ifade ediyor öte taraftan, devletin kurumları, adamları, onun talimatıyla bu eşkıyalarla, çay kahve muhabbeti yapıyor ve onun bilgisi tahtında, “Demokratik özerklik, Apo’ya kademeli af” vaatleri yapıyorlar ve mutabakata varıyorlar! Anlaşılan PKK, terörüne devam ederken, siyasi “müzakereler” sürerken “silahlı mücadeleye” de güya devam!
Eğer bu iktidar bölücüler sarmalını, aslında Türkiye’de iç savaş çıkarıp Kürdistan emeline yabancıların müdahalesi sayesinde varmak istediğini anlamamışsa bu da akıllara zarar. Ne var ki tüm Kürtleri ayaklandıralım derken PKK, vahşi cinayetleriyle-eylemleriyle Türkleri ayaklandıracaklar.. Hoş bu da işlerine gelir ya!

***


Garabetlerin başka yönü: “Kürt muhipleri derneği” eş başkanlarından Oral Çalışlar, diğer eş başkanlar ve dernek mensuplarıyla, Diyarbakır’a gitmiş. Hepsi PKK’nın cinayetleri karşısında şaşkın. Mazur göstermek için ne diyeceklerini bilemiyorlar!
Oral, ilişkilerde uzman bir zat, diyor ki: “Silahlar patlayınca inisiyatif yasal alanın elinden çıkıyor. BDP-PKK ilişkisinde güç Kandil’in eline geçiyor” ... İlahi, güç ne zaman Apo’nun, Karayılan’ın elinde değildi ki. Eş başkan Demirtaş, istediği kadar tevile çalışsın, tüm bölücüler (PKK-BDP-Apo) aynı ihanet ve eşkıyalar sarmalıdır. Ama “iyi polis-kötü polis” i, “şahinlerle-güvercinler” i oynuyorlar.. TAK da PKK’nın taşeronu! Bizi sersem ve kör sanıyorlar!..
Çalışlar ve Hasan Cemal, Diyarbakır’a vardıklarında bölgeden yeni PKK cinayetleri haberleri gelmiş. Bunu oradaki yandaşlarına “Öcalan, ’Tamam anlaştık’ dediği halde PKK, Silvan saldırısını neden yaptı” diye sormuşlar ve aldıkları cevap şöyle: “Acaba bu, PKK saldırısı mıydı? O bölgeye asker hiçbir zaman girmezdi. Orası PKK’nın alanıydı. Mola yeri değildi.”
Yani demek istiyorlar ki “Asker o bölgeye tesadüfen gitmemişti ve çok sayıda askerin ölümüyle sonuçlanacağını bilerek oraya gitmiş olması, mola vermesi bir kasıt amacı taşıyor olabilirdi. Süreci açmaza sokmak isteyenlerin ’oyunu’olabilir” . Bu bizimkilerin de akıllarına yatar... Yani suçlular PKK değil, askerler! Buna aymazlık mı dersiniz, hainlik mi dersiniz. Bu kadar katakulli üzerine “pes” demeye bile nefesim yetmiyor!

***


Evet BDP, l Ekim’de Mecliste... Neye hizmet edecekler.. Leyla Zana’nın Meclis kürsüsünde PKK renkleriyle arzı endam edip Kürtçe “yemin” etmesinden, Hasip Kaplan’ın aynı kürsüden Kürtçe konuşmasından sonra, ne haltlar karıştıracaklar.. O haltlarda inciler, boncuklar mı bulunacak?
Boşuna vakit kaybediyoruz.. Bölücüler vakit kazanıyor. “Eşref saati (bir işin olumlu yola girmesi için en uygun zaman)” ni bekliyorlar... Çok acıdır söylemesi ama eşkıyada kuyruk acısı, bizde de evlatlarımızın acısı sürdükçe, bu akreplerle uzlaşmak mümkün mü? “Gavurdan dost” olsa da akreplerle dost olmak mümkün değil... Akrebi görünce ne yaparsınız; ezersiniz! Bilmem anlatabildim mi? Sakın yanlış anlaşılmasın; “akrep” dediklerim Kürt kardeşlerimiz değil. Onları da sokan PKK eşkıyası ve yandaşlarıdır...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları