Alavere-Dalavere

A+A-
Altemur KILIÇ

Tarzanlar, Ceynler güç durumda, çitalar şaşkın... Foyaları ortaya çıktı: Güneydoğu’da halka “Evet” dedirtmek için, PKK ıle pazarlık yaptıkları ve ateşkes veya “eylemsizlik”  kararının bundan sonra ilan edildiği, hem BDP Genel Başkanı hem de Kandil’deki eşkıya başı Karayılan tarafından açıklandı... Karayılan; “Devlet ile Öcalan arasında sağlanan temaslar sonucu ateşkes ilan ettik”, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da “Şartlar değişirse referandumda oyumuz evet olur” dediler!
Cumhurbaşkanı Gül: “Her yol denenir. Devlet yapmasa da yapacak kurumlar vardır” demekle pazarlığı itiraf etti.
 Zaten, devlet kurumlarının ve mensuplarının öteden beri, APO ile ve de eşkıyalarla temas halinde oldukları “açık bir sırrı”, eski MIT müsteşar yardımcısı hep bu yöntemi önerdi ve temasları ikrar etmişti!
Güneydoğuda “Evet” dense hatta Referandum boykot edilse de, bütün Türkiye’de halkın uyanmasına, sadece pakete değil, Erdoğan’a ve iktidarına “Hayır” çekilmesine sebep. AKP’nin telaşı ve yalanlama çabaları bu yüzden; Tarzan güç durumda, çitaları şaşkın! Gerçekleri, nasıl tevil edeceklerini bilemiyorlar... Tarzan sarmaşıklara sarılarak, daldan dala atlayacak, bunların, aslında AKP’yi müşkil durumda bırakmak için, bir PKK/APO komplosu olduğunu inandırmaya çalışıyor! Çitaların çığlıkları eşliğinde! 
AKP Hükümeti böyle bir şey yapar
mıymış?
AKP’nin ve AKP hükümetinin illegal bir örgütle masaya oturması, müzakere yapması söz konusu değilmiş, bu konu ile ilgili tüm söylenenler ve yazılıp çizilenler, “halk oylaması sürecini olumsuz etkilemeye ve vatandaşların kafasını karıştırmaya yönelik spekülasyonlarmış” 
İsmet Paşa sağ olsa, “Hadi canım sen de, maskaralar” derdi.
Bir defa, “masaya oturmaktan” kim söz ediyor?  Böylesine pazarlıklar, sonuçta masaya gelse de, bu aşamada gizli yapılır ve yapıldı!  Ruhat Mengi’nin yazdığı gibi, “Habur şovu”, bir anlaşma sonucu gerçekleşti... Fiyasko oldu... Şimdi bu olay da AKP İktidarı için fiyaskodan öte, bir zül olacak... Aksi tepki yapacak!
“Eşkıyaya mı inanacaksınız yoksa bize mi?” diyecekler... Bağışlasınlar, ortada bu kadar kanıt ve karine varken, eşkıyaya inanmak durumundayız!.. Çünkü onların ülkeyi karıştırmaktan başka tasaları, kaybedecek şeyleri yok!
Başbakan, CHP ve MHP’yi BDP ve PKK ile ruh ikizi ilan etmişti... Şimdi, asıl yumurta ikizlerinin, kim oldukları ortaya çıktı, gerçek ruhlar hortladı!
Tarzan ve çitaları, şimdi, alavere dalavere, PKK’nın, APO’nun, AKP’yi, referandumda müşkil durumda bırakmak  “komplosu” olduğunu iddia ediyorlar... Buna da kocaman bir “Hadi canım siz de!” ... Güneş balçıkla sıvanmaz, zırva tevil götürmez!
Mahallenin namusu belki,  mahallenin kabadayısından sorulur. Amma bu da, kabadayıya göre değişir... Fakat TC’nin onuru, milletin kaderi böyle pervasız bir kabadayılığa emanet edilemez!
Evet, silah ters tepti, takke düştü,  “Vehbinin kerrakesi”  ortada; bundan sonra karar-söz Türk milletinin.

Bir genelge
Sayısı, tarihi ve resmi üslup ve formatta yazılmış bir Başbakanlık genelgesinin, tıpkı kopyası, bir mizah sitesinde yayınlandı. Genelgede, Başbakan Erdoğan’ın imzasıyla, “hayırlı işler”, “hayırlı günler” gibi ifadelerin kullanılmaması isteniyor. Herhalde referandumu etkiler diye!
Başbakanlık, “genelgeyi” yalanladı ve sahte olduğunu açıkladı. Hakikaten sahte ise, gerçekten başarılı bir kalpazanlık eseri ve suç! Erdoğan’ın imzasının, ıslak mı, kuru mu olduğu ortaya çıkarılmalı!
Ama bu kadarıyla bile,  referandumun ve AKP’nin propaganda yöntemlerinin alay konusu olması, “Hayra alamet”!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları