APO'nun oyuncağı olmak

A+A-
Altemur KILIÇ

Belgeleri ve itiraflarıyla sabit; Abdullah Öcalan, nam-ı diğer APO, binlerce insanımızın katili! Ancak ABD ve AB’nin baskılarıyla ve Türkiye’yi yönetenlerin gafleti yüzünden, darağacının altından kurtarıldı rafa kaldırıldı, şimdi de oradan indirildi veya rahmetli Ecevit’in içine sokulacağını söylediği “Çelik Konserve Kutusu” ndan dip diri çıktı. Bir süredir İmralı’dan kerametlerde, kehanetlerde bulunuyor. Gene  buyurmuşlar: “Eylemsizlik takvimini, önce koyduğum Mart ayından Haziran’a kadar uzatıyorum... Mart’ta, gelişmeler ışığı altında ‘demokratik seferberlik için’ çok kapsamlı bir değerlendirme yapacağım!” 


Tabii, bedel karşılığı!..
“Kerametinden” sual olunduğunda, bu yeni buyruk AKP’nin “seçim takvimine” ve hesaplarına denk düşer. Tahminimce APO, AKP’ye, seçimlere kadar ‘kıyak’ yapıyor, mühlet veriyor. Tabii bedel karşılığı! Bu fasılada, “barış” ve “af” şartlarının oluşacağı umuduyla...
Bu “fasılada” neler kotarılmaz. Barış için “cemaatin” işbirliğini sağlamak gibi...Taraf haber veriyor.. “Avukatlar”, İmralı’dan döndükten sonra, Zaman yazarı Hüseyin Gülerce ile Yalova’da konferans yapmışlar. Gülerce, “barış uğruna” APO ile görüş birliği olduğunu da itiraf ediyor... “Görüşler” bir olursa, sonuçta, eylemler de “bir” olur. 


“Şeytan Üçgeni”!..
Fakat iş bu kadarla kalmıyor; daha önce de gene Yalova’da  APO’nun temsilcisi “avukatlarla”, devletin temsilcisi “istihbaratçılar” arasında bir “konferans” yapılmış. “Şeytan Üçgeni”!..
Bu “üçgen” içinde, Türkiye’nin bütünlüğü hortumlanacak, bu hortumdan da “Büyük Kürdistan” çıkacak... Farkında mıyız?..
Realite, “reel politika” diyeceksiniz. Ama gene de ne kadar acı! 
Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun  “Memaliki Osmaniye”yi birleştirmek hayali APO’nun da son “buyruğundaki” projesi ile adeta bire bir örtüşüyor. Güneydoğu sorunu son hayal gerçekleşince, “Pax Ottomanica”-Osmanlı Barışı- ile çözülür, çözülür de sonra gene Osmanlının sonu gibi  Türkiye  “çözülür”!..
Bazı sözde liberal aydınlar yazarlar da artık “katil APO’yu muhatap kabul etmenin zorunlu oldugunu yazıyorlar... Ahmet İnsel APO yu adeta överken: “Bugün Öcalan’ın konuşmaları,
önerileri, değerlendirmeleri, diğer tüm siyasal önderler için olduğu gibi, bir bütün içinde değerlendirilmeyi bekliyor. Normalleşme ve demokratikleşmenin bir de bu cephesi var.” Diyor..
 Yani Normalleşmek için APO gerekli.

 

Ver kurtul... Sonra...
Ahmet Altan da, “Susma konuş” ... Kiminle?.. Tabii APO ile.. Ne için?
Verip kurtulmak için. Ne vereceğiz? Herşeyi versek de sonunda kurtulacak mıyız?
Ne olursa olsu durum çok acı: Osmanlının son inkiraz döneminde, koca Osmanlı Devleti,  büyük devletlerin oyuncağı olmuştu..Tarih derslerinde bize ibretle okutulurdu. Bugün AKP iktidarı Osmanlı Milletler Topluluğu hayalleri kurarken koca Türkiye Cumhuriyeti  katil eşkıya başı APO’nun oyuncağı görüntüsünde... İktidar onunla pazarlık yapıyor.. Şanlı medyamız,  İmralı’dan gelecek “buyrukları” bekliyor.. Güneydoğu -terör- sorunun çözümü ona bağlı.. Terörü bitirme gücünü kaybetmiş olan iktidar, çaresizlik içinde. APO’ya “PKK’yı dağa sen çıkardın sen indir” diyor..


Önce af, sonra madalya!..
Kısacası TC Devletinin kaderi APO’nun kanlı ellerinde... Terörü onun başlattığı unutuldu. Devletın baş muhatabı o. Herhalde yakında
affedilir.. Bir de devlet liyakat nişanı verilir. AKP yönetimini bilmem ama Türk milletinin onuru bu kadar ucuz mu? Barışı herkes ister ama onurumuz pahasına olursa ne işe yarar...
Bazı malumlar farkında mı?..
Onlar da artık APO’ya barış havarisi olarak bakıyorlar; Çözüm onsuz olmaz diyesiler...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları