Aslınız batsın!

A+A-
Burhan AYERİ

Haftalar önce yazdık. Neticeyi gördünüz; Alman Parlamentosu'ndan beklenen karar çıktı. İçimizi acıtan tespitleri tarihe not düşeceğiz. Bizi savunan tek kişi çıktı o da "ret" oyu verdi. Şansölye Merkel oturumdan kaçarak "ben yoktum"u tezgâhladı.

 

Yavuz ve Midilli adı verilen iki savaş gemisini bize sokuşturup Ermeni isyanına varıncaya kadar olayları tetikleyen kimdi? Sonuçta Osmanlı parça parça edilmedi mi? Yeniden doğuş mücadelesine kalkan bu milleti hançerleyenler ortada. Ermeni komitacılarını silahlandırıp üstümüze saldılar. Sason ve Van'da ilk baskınları bunlar yaptı. Sonuç mu; Erzurum'dan Erzincan'a kadar Müslüman mezarları bulmayı sürdürüyoruz.

 

Arjantin'de, Fransa'da hatta bazı ABD eyaletlerinde alınan soykırım kararları Federal Meclis'inki kadar üzmedi. Ki o parlamentoda tam 11 Türk asıllı milletvekili mevcut. Anlayacağınız kanı bozuk takımından bile gol yedik.

 

Yeşiller'in Cem Özdemir'inin ne kadar haysiyet celladı olduğunu biliyorduk. Yakasına iliştirdiği Erivan rozetini ise hazmedemiyoruz. Hani şu 100. yıl sembolü. Cem efendiye ne yaptık? Bu nasıl Türk düşmanlığı? İzleyiciler arasındaki diasporayı selamlayışını, yaptığı konuşmayı lanetliyoruz. Bu, ihanetinin son halkasıydı.

Unutmayız

İlk gençliğimiz Fener-Balat'ta geçti. Az sayıda Müslüman aile yaşıyordu. İkamet edenlerin büyük bölümü azınlıktı; Rum, Musevi, Ermeni. Katos'un eşi Ermeni idi. Kaynanası da. Bu kadının toprağı bol olsun. Hepimizden fazla Türk'tü. Bir başka isim Meri teyzenin bayramları ortak kutlama çabasını hatırladık. Paskalya, kurbandan farksızdı. Dolmalar birlikte sarılırdı.

 

Tercüman gazetesinin ve Babıali'nin baskı ustası Hosep Karslı'nın oğlu Murad, Kanada'ya yerleşti. Kirkor Taşçı'nın veliahdı Norayr -Nuray diye takılırız- Amerika'da. Yolumuz oralardan geçti mi gösterdikleri ilgi ve sevgi anlatılamaz. Belçika'ya yerleşen uzun yol kaptanı Miran Akçar'ın yeri kalbimizde. Başkan Aziz Yıldırım "hasta" lafını sevmez bu nedenle Miran için "iyi Beşiktaşlı" diyeceğiz. Türkiye'den göçmüş hiçbir azınlıktan zarar gelmez. Siz Cem Özdemir'lere iyi bakın. Bir de sabah akşam ekranları işgal eden "saf kan" olduğu sanılan çakmalara. Almanlara kızanlar asıl bunlara dikkat etsin. Doğumhanede değiş-tokuş mu yapıldılar? Esas sansür bunlara uygulanmalı.

Baştan belliydi

Veysi Ateş'i uzun süredir HaberTürk'te izliyoruz. Yine başarılı. Onu ilk kez az izlenir bir kanalda keşfetmiştik. Hani "adam olacak çocuk" lafı gibi.

 

Copa America sabaha karşı başladı. Seyir ve uyku saatleri çakıştı. Kendi adımıza yine de mutluyuz. "Futbolun güzeli" her şart ve ortamda kabulümüz.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları