Aydın: Projelerimle dönüyorum

Aydın: Projelerimle dönüyorum
Aydın: Projelerimle dönüyorum

YÜce Divan’da beraatinin ardından verdiği iftar yemeğinde önemli açıklamalarda bulunan Koray Aydın, “Vefalıların ve vefasızların davranışlarından çok şey öğrendim. Siyasetin ikiyüzlülerle yapılmayacağını anladım. Halka dönerek siyaset yapacağım” dedi.

HakkInda süren dava sebebiyle 4 yıldır siyasetin dışında kaldığını hatırlatan Koray Aydın bu süre zarfında projeler gerçekleştirdiğini belirterek, “Projelerimle dönüyorum. Bunlar tabii ki siyasal düzlemde uygulanabilecek projeler” diye konuştu.

Dik duruşumdan ödün vermedim
Yüce Divan’da beraat ettikten sonra iftar yemeği veren Koray Aydın, “Siyasetin iki yüzünü de gördüm. Halka dönerek siyaset yapacağım. Türk Milliyetçileri yılmamalıdır” dedi.

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Koray Aydın, Anayasa Mahkemesi’nde yargılandığı duruşmada dün beraat ettikten sonra Ankara Gölbaşı Golan Restorant’ta ve Patalya Otel’de davayı izlemeye gelenlere iftar yemeği verdi.

Aydın, iftar yemeğinde konuklarıyla tek tek ilgilenirken, yaptığı konuşmada, “Siyasetin iki yüzünü de gördüğünü hem vefasızların hem de vefalıların davranışlarından çok şey öğrendiğini” kaydetti. Aydın, dört yıldır siyasetin dışında kaldığını, bu süre zarfında projeler gerçekleştirdiğini, bu projelerin de siyasal düzlemde uygulanabileceğini ifade etti. 

İnanarak yaşadım
Kendisi hakkında açılan davanın “açılmak için açılan bir dava” olduğunu belirten Aydın, “bu davanın aleyhime sonuçlanacağını bir gün bile düşünmedim. Her zaman davayı kazanacağımı biliyordum Açılmış olmak için açılmış bir davaydı. Bunu da Yüce Divan heyetinde bulunan hakimlerin tamamının verdiği oylardan çok rahat anlayabiliyoruz. Beni üç yıl boyunca süren davalarımda yalnız bırakmayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayat peygamberler için bile bir imtihan oldu, benim için de imtihan olabilir diye düşündüm ve bu zor süreci davama ve fikirlerime inanarak aştım. Siyasetin ikiyüzlülerle yapılmayacağını anladım. Halka dönerek siyaset yapacağım” dedi.

Yılmak yok
Türkiye’nin emperyalist güçler tarafından kuşatıldığına dikkat çeken Koray Aydın, Türkiye’nin bir an önce silkinip kendine gelmesi gerektiğini kaydetti. AKP’nin seçim zaferinin toplumda bir yılgınlık oluşturduğuna da değinen Aydın, AKP’yi bir takım küresel emperyalist entegre güçlerin iktidara getirdiğini ancak hiçbir zaman Türk Milliyetçilerinin bu güçlerle mücadeleye devam etmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Türk Milliyetçileri yılmaz yılmamalıdır. Bu azmi 12 Eylül’de nasıl gösterdiysek bugün de rahatlıkla gösterebiliriz.” İftara MHP eski Milletvekilleri Nazif Okumuş, Nidai Seven, Halil İbrahim Oral, Nesrin Ünal, Mustafa Dağı, Kemal Köse, Mehmet Çevik de katıldı.

Tek tek ilgilendi
Aydın’ın verdiği iftara MHP eski milletvekilleri de katıldı. Misafirleriyle tek tek ilgilenen Aydın, siyasi süreç ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

Haber:Fatih ERBOZ

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.