Azgın Ermeni diasporası!

A+A-
Kenan AKIN

Sözde soykırımı dünyaya yaymak ve kabul ettirmek isteyen Ermeni diasporasının yalanları karşısında, ne yazık ki oldum olası, cılız savunmalarla “pasif” kalınıyor.
Oysa, bu azgın Ermeni kampanyalarına  “sürekli” karşılık vermek gerekiyor.
Fransa; İsviçre gibi ülkelerin büyük gayretkeşliğine rağmen, Türkiye’nin siyasi girişlerinin yanı sıra, medyanın bıkıp usanmadan gerçekleri açıklaması hatta kampanyalar açması icap ediyor. Zaman zaman sesler çıkıyorsa da dünyayı etkilemeye asla yetmiyor.
Bu yüzden; Ermeni yalanlarını eleştiren, kınayan her türlü girişim özellikle araştırmalar, ilgi odağı oluyor. İşte bunlardan birini, yine Hikmet Gürkaynak sergiliyor.
Özet vermek de bize düşüyor:
“Server Aya hocamın “Preposteous Paradoxes Of Ambassador Morgenthau” (Büyükelçi Morgenthau’un inanılmaz Paradoksları) adlı İngilizce kitabı tam manası ile Ermeni yalanlarını tek tek delilleri ve tarihi vesikaları ile açıklamaktadır.
Bizler Ermeniyiz diyenler eğer gerçeği öğrenmek istiyorlarsa mutlaka bu kitabı okumalıdırlar.
Kitaptan önemli birkaç konuyu sizlere ileteyim:
Adı geçen Büyükelçi, Kasım 1913 Şubat 1916 yıllarında İstanbul’da çalışmıştır. (26 ay) Anadolu’ya hiç gitmemiştir. Ermeni sekreteri Hagop S.Andonian ve Dragoman tercüman Arshag Schimavonian Elçinin akıl hocalarıdır.
Ne demişlerse onlara inanmış ve yazmıştır. Gazeteci Burton J.Hendrick Elçinin kitabının da hayalet yazarıdır. Yardımcılarına güvenen Elçi onların tuzağına düşerek kitabında birçok yalana yer vermiştir. Bütün Ermeni yazarları bu hikâye kitabına dayanarak, yalanlarını dünyaya yaymış ve yaymaya da devam etmektedirler.
Onun eserinin esas amacı ise Almanya ve Osmanlı’nın aleyhine ABD’yi bir savaşa iştirake yöneltmekti.
Bu kitap gerçekte onun için hazırlanmıştı. Gerçekleri göremeyen devletler de Ermeni yalanlarına kanarak soykırım kanunlarını çıkarmışlar ve akıllarınca Türkiye’yi zora sokmuşlardır.
Azgın Ermeniler ne yazık ki boşuna yalanlarına sığınıyorlar, şöyle ki;
Ellerinde soykırım yapıldığına dair geçerli bir mahkeme kararı yoktur.
ABD’nin eski Başkanlarından Ronald Reagan’ın yaptırdığı geniş bir araştırma sonunda Türklerin soykırım yapmadıkları tespit edilmiştir. Onun için hiçbir ABD Başkanı Türkler soykırım yaptılar diyememektedir.
Tarihi gerçekleri hiç kimse örtemez. Milleti sadıka, Osmanlıya isyan ederek ordusunu da arkadan vurmuştur.
Bu isyanda 473 bin Türk ve Kürdü katlederek toplu mezarlara gömmüşlerdir. Başbakanlık arşivinde bu konuda pek çok belge vardır.
Yalancıların mumunu da şimdi Şükrü Server Aya söndürmüş ve dünyaya da yalanlarını yaymıştır. Türkler hiçbir devirde soykırım yapmamıştır.”
Gerçekten de; Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyor. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen getirimi kaybetmek istemiyor.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları