Babacan'dan gayri ciddi konuşma

Babacandan gayri ciddi konuşma
Babacan'dan gayri ciddi konuşma

DIŞİŞlerİ Bakanı Ali Babacan’ın, Soros beslemeli TESEV’in organizasyonunda yaptığı konuşma şaşkınlık yarattı. Babacan, “301. maddeyle” ilgili soru üzerine, “Dünyaca bilinen bir madde artık, adeta marka oldu. Tıpkı kullandığımız 501 Levi’s Jeans gibi” dedi.


Babacan’dan garip açıklama
TESEV toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Babacan, “301, dünyaca bilinen bir madde artık. Tıpkı kullandığımız 404 yapıştırıcı gibi...” dedi.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, British Council, Avrupa Reform Merkezi (CER) ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfının (TESEV) ortaklaşa düzenlediği konferansın açılışında konuştu. Son 5 yılda Türkiye’nin siyasal, sosyal ve ekonomik alanda çok önemli dönüşümler geçirdiğini ifade eden Babacan,  parlamentonun temsil gücünün arttığını ve demokrasinin seçimlerden sonra daha da güçlendiğini dile getirdi. Dışişleri Bakanı Ali Babacan, AB’nin, Portekiz’in dönem başkanlığında olduğunu hatırlatarak, Türkiye’nin birçok alanda daha iyi seviyeye gelmesini hedeflediklerini belirtti. Babacan, standartları yakaladıkları zaman bunun başka ülkeye değil, Türkiye’ye yarayacağını ifade etti.  Katılımcıların sorularını da cevaplayan Babacan, “301. maddeyle ilgili soru üzerine, şunları kaydetti:

Değişse bile...
“Dünyaca bilinen bir madde artık, adeta marka oldu. Tıpkı kullandığımız 501 Levi’s Jeans gibi... 404 yapıştırıcı gibi... Üzerimize yapıştı artık. 301 değiştirilse bile daha değiştirilmesi gereken çok fazla konu var. 301 değişse bile uygulamanın mükemmel olacağı söylenemez. 10-15 kanun maddesinde daha değişiklik yapılması gerekiyor. Bu yüzden yeni anayasa çalışmaları yapıyoruz. Mevcut anayasada yapabileceklerimiz sınırlı. Özgürlükler için çok daha geniş bir perspektifle yaklaşmak istiyoruz. Bu yüzden yeni anayasa isti-yoruz.” CER ile TESEV’in ortaklaşa düzenlediği konferans konuşmaların ardından basına kapalı devam etti. Bu arada Dışişleri Bakanı Ali Babacan, dün Suriye, İsrail, Filistin ve Ürdün’ü kapsayan Ortadoğu turuna çıktı.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.