Bahçeli doğru söylüyor: İhanet cezasız kalamaz

İsrafil K.KUMBASAR

Türkiye, hızla ‘parçalanmaya’ doğru gidiyor.
AKP iktidarının izlediği ‘teslimiyetçi’ politikalardan cesaret alan DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün, 21 Mart Dünya Anadili Günü’nü bahane ederek, TBMM grubunda yaptığı ‘Kürtçe’ konuşma, ileride yaşanabilecek hadiselerin açık bir habercisi niteliğinde.
15 yıl önce, DEP milletvekilleri Meclis’teki yemin töreninde ‘iki kelime’ ettiler diye kamuoyunun nasıl ayağa kalktığını hatırlıyorsunuzdur.
Ama bu defa, tam zamanlı konuşma, sanki ‘normal’ bir olaymış gibi algılandı.
İmamın ‘yellendiği’ bir ortamda, daha beterini yapan münafığı linç etmeye hakkınız var mı?
Nitekim Ahmet Türk, eleştirilere cevap verirken kendisini şöyle savundu:
- “Başbakan mitinglerde Kürtçe konuşabiliyorsa, ben de grupta Kürtçe konuşabilmeliyim. Başbakan Kürtçe konuşmayı hak olarak görüyor, biz konuşunca suçlanıyoruz. Bu ikiyüzlülüktür.”

* * *

MHP Genel Köşe Yazarı Dr. Devlet Bahçeli, anında gerekli tavrı koymak yerine, yaptığı ‘yazılı’ açıklamada, aynen şu ifadeleri kullandı:
- “Son hadise, sözde ‘Kürt açılımı’ ve ‘Diyarbakır yaklaşımının’ bölücü mihraklarda derhal karşılık bulduğunu ve bölücülüğü TRT ekranlarından Kürtçe selamlayan Erdoğan’ın attığı tohumların hızla yeşermeye başladığını ortaya koymuştur.
Şimdi sıra, iktidar tarafından özgürlük adı altında bölücülüğe anayasal kılıfların hazırlanacağı ve milli devletin ortadan kaldırılması için son darbelerin vurulacağı yeni bir sürecin karşılıklı jest ve hamlelerle yaşanmasına gelmiştir.
Türkiye’nin etnik, mezhep ve kültürel farklılıklar temelinde bir çekişme ortamına sürüklenmesi ve bunun sonucu sorunlu ve ayrışmaya elverişli bir devlet ve toplum haline getirilmesi çok önemli bir tehdit olarak karşımızdadır.
AB macerası bir kez daha gözden geçirilmeli, Brüksel dayatmaları yeniden sorgulanmalıdır.”

* * *


Dr. Devlet Bahçeli’nin ‘devlet politikasını’ belirliyorlar diye saygı ile önlerinde eğildiği ‘çok önemli’ ağababaları ise bakın ne yapıyorlar?
Encümen-i Daniş üyesi bazı ‘emekli komutanlar’ ve ‘emekli bürokratların’ da aralarında bulunduğu bir grup, Milli Güvenlik Kurulu’nun askeri ve siyasi kanadına mensup üyelerine gönderdikleri raporda, bakın hangi tavsiyelerde bulunuyorlar:
- “Üniter devlet temelinde Kürt kimliği tanınmalıdır. Etnik siyasi partilere karşı daha toleranslı davranılmalı, bu partilerin anayasal düzen içinde mevcudiyetlerini sürdürmelerinin terör karşısında önemli bir engel oluşturacağı göz önünde bulundurulmalıdır. TRT’nin memnuniyetle karşılanan tam gün Kürtçe yayınları, sadece Türkiye’de değil bütün bölgede rahatça izlenebilir hale getirilmeli, ayrıca özel kanallara da bu hak verilmelidir. Talep olan yerlerde Kürtçenin seçmeli ders yapılması, üniversitelerde Kürdoloji Enstitüleri ve Kürt Dili ve Edebiyatı bölümleri kurulması faydalı olabilir.”

* * *


Dr. Devlet Bahçeli, diyor ki:
- “İstiklal Savaşı yönetmiş bir ‘Gazi Meclis’ içinde böyle bir ihanetin karşılıksız kalmaması için TBMM üyelerinin onurlarını koruyacaklarına ve bu lekeyi mutlaka temizleyeceğine inanıyoruz.”
İhanet, ‘kesinlikle’ cezasız kalmamalıdır.
22 Temmuz seçimlerinden sonra Genelkurmay’ın tavır aldığı, Tayyip Erdoğan’ın bile  “PKK’ya terör örgütü demedikleri müddetçe ellerini sıkmam” diyerek kovduğu Ahmet Türk’ün elini sıkarak onu kamouyunun önünde meşrulaştırmanın, Apo’nun avukatlığını yapan Hasip Kaplan’ın sırtını okşayıp, “Gel Hasip, Birinci Meclis’in renklerini tamamlayalım” diye iltifatlar yağdırmanın bir karşılığı olmalı?
AB’nin Türkiye’yi dönüştürme sürecine  “Devlet politikasıdır, onurlu bir üyelik istiyoruz” diye destek vermenin bir karşılığı olmalı!
Dr. Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu ihanetler de cezasız kalmamalıdır.

* * *


Büyük Türk milleti, bir gün kendisine ‘ihanet’ eden işbirlikçi hainlerin ve o ihanetlere gözü kapalı bir şekilde çılgınca ‘alkış tutan’ gafillerin yakasına yapışıp mutlaka hesap soracaktır.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş