Balgat paşalarının zorbalığı ülkücülere söker mi?

İsrafil K.KUMBASAR

Düne kadar, ‘olağanüstü kurultay’ için imza toplanacağını akıllarının ucuna dahi getiremeyenler, “Olmaz, olamaz, imkansız” şarkısı eşliğinde, “En fazla 60 imza toplarlar, hadi bilemediniz yüz olur” diye sırıtanlar, şimdi karşılarında ‘noterden tasdikli’ tapu gibi imzaları görünce fena halde paniklediler.
Karşılarındaki oluşumun, öncekilerin aksine ‘daha dikkatli’, ‘dersine daha iyi çalışmış’, ‘ne yaptıklarını daha iyi bilen’ insanların başlattığı ‘organize’ bir hareket olduğunu anladılar.
Ve yine o eski bildik taktiklere başvurup, ‘zorbalık’ yapmaya başladılar.
Olağanüstü kurultaya imza veren delegeleri köşeye sıkıştırıp, tehdit, şantaj, darp yolu ile ‘eski tarihli’ istifa mektubu almaya çalışıyorlar.
Akıllarınca, ‘hukuka karşı hile’ yapacaklar.
Peki ‘vicdanları’ karartabilecekler mi?

* * *

Bir zamanlar kendilerine oy verdikleri için ‘teşekkür ettikleri’ delegelere, şimdi kendilerine karşı imza attılar diye ‘baskı yapan’ bir yönetim anlayışı olabilir mi?
Karşınızdaki, Türk düşmanlarına karşı ‘uysal kuzu’ gibi davranan, sessiz kalan, seyreden, hatta ‘işbirliği’ yapan, ancak kendi mensuplarına ‘yırtıcı aslan’ kesilen bir zihniyet olunca olur.
Parlamento dışında iken, geleneksel Söğüt şenliklerinde Tayyip Erdoğan’la beraber yürümeyi reddederek, meydanlarda ip atarak politika yapanlar, parlamentoya girer girmez ilk şenlikte hemen onunla öpüşüp koklaşıp, Abdullah Gül’e Çankaya’nın yolunu açmamışlar mıydı?
Meclis dışında iken DTP’lilere verip veriştirenler, Meclis’e adım atar atmaz ‘ellerini’ sıkıp, ‘sırtlarını’ sıvazlamamışlar mıydı?
Değişen ne olmuştu?

* * *


Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in, zamanında ‘tek adam diktatoryasının’ önünü kesmek amacıyla tüzüğüne koydurduğu “Bir kişi 5 defadan fazla aday olamaz” hükmünü ‘çağdışı’ olarak yorumlayan MHP yöneticileri var.
Bu kişilerden birisi de ‘Genel Sekreterlik’ koltuğunu işgal eden Cihan Paçacı.
O Paçacı ki, yıllarını başka partilerde ‘MHP’ye çamur atarak’ geçirmiş olan bir zat.
‘Meclis kürsüsünde’ yaptığı konuşmalar, zabıtlarda ve arşivlerde aynen duruyor.
Şimdi aynı Paçacı ve yol arkadaşları kalkmış, ‘çizgilerinde’ herhangi bir kırıklık olmayan ülkücülerin iradesine ipotek koymaya çalışıyorlar.
MHP delegeleri, kendilerine zorbalık yapmaya kalkışan zihniyeti, ilgili makamlara şikayet etmenin de bir ‘ülkücülük görevi’ olduğunu asla akıllarından çıkarmamalıdırlar.

* * *


MHP Genel Merkezi’ne çöreklenen bazı paşalar, yukarıdan gelen talimat üzerine, birdenbire hareketlenip bazı illere ani çıkarma yaptılar.
‘Trakya’ ve ‘İstanbul’ delegasyonu ile apar topar yemekli toplantılar düzenlediler.
Bu toplantılar, bugüne kadar “Bu partide delege var mı, yok mu” diye akıllarına getirmeyenlerin, ne kadar büyük bir telaş içerisinde olduklarını anlamak açısından oldukça önemli.
Peki ne yapacaklar?
Akıllarınca, çizdikleri ‘mutluluk’ resimleri ile delegeleri ‘tava’ getirip, kendilerinden ‘eski tarihli’ birer istifa mektubu alacaklar.
Utanmadan bunu yapacaklar ve delegeler de bu zokayı yutacak, öyle mi?
Zavallılar, bu yaptıkları ile ‘imza vermeyen’ delegeleri de kendilerine karşı bileylediklerinin nasıl farkında olabilirler ki?

* * *


Ey ülkücü MHP delegeleri!..
Hani olmazdı, olamazdı, hani fasa fisoydu?
Bugüne kadar, bütün haklı taleplerinize kulaklarını tıkayan, burunlarından kıl aldırmayan, dedikleri dedik, öttürdükleri düdük olan paşaların nihai kaderleri artık sizlerin ellerinizde.
Sizleri birer ‘kurşun asker’ olarak gören, ‘kendi ikballeri’ için günü geldiğinde kullanılacak birer ‘merdiven’ olarak kabul eden çarpık zihniyete artık dersini verme zamanıdır.
Zorbalığa karşı ‘başkaldırının’ sembolü olun.
‘Kişilik abideleri’ olarak tarihe geçin.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş