“Barış”ı gördüm!

Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Bir yazı yazdım; aslı “aktarım” . Bir okurumuzun -ki meçhul ihbarcı değil, adı, sanı, işi, gücü, makamı, her türlü iletişim bilgisi belli- tanık olduğu bir sahneyi ve o sahneye tepkisini paylaştım. İçinde hakaret yok. Kışkırtma yok. Hedef gösterme yok. Küfür yok. Topu topu iki cümlesi bana ait; döndüm yeniden okudum onlarda da  “yetkilileri”  tedbir almaya çağırmak tek yaptığım.
Bunlar da,  “bana ve benim gibilere insanlığı öğretecekleri”  iddiasında olan ve kendilerini  “özgürlükçü” ,  “insan hakları savunucusu” ,  “demokratik cumhuriyet yanlısı” ,  “barışçıl” ,  “evrensel değerlere sahip”  varsayan güruhun o yazıya gösterdikleri  “hoşgörü”,  “tahammül” örnekleri:
“Suikastçı” 
“Şerefsiz” 
“Vicdansız” 
“Provokatör” 
“Yalancı” 
“İftiracı” 
“Faşist” 
“Irkçı” 
“Bölücü” 
Özgürlük özgürlük olalı böyle özgürlükçü yaklaşım; demokrasi demokrasi olalı böyle demokratik tavır görmemiş olabilir!
İçlerinde taze milletvekilleri, militan gazeteciler filan da var; başlattıkları linç kampanyasına göre  “kan istiyormuşum”; ben  “neyse bari JİTEM’ci demediler”  derken; valla yaptılar; onu da ima ettiler!
Şimdi bu kafa; yukarıda sıraladığım hakaretlerin ve  -ben de çöpsüz üzüm değilim nihayetinde- kimseyi tahrik etmemek için  “sağduyu”yla aktarmadığım tehditlerin sahipleri buldukları her ortamda yargısız infaz ediyor beni;
Sorsan onlarınki  “barış dili”; benimki  “nefret söylemi.” 
Başka sözüm yok!
Memleketi değneksiz köye çevirenlerin boynuna vebali!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş