Bay Önder Sav ve 'dava' arkadaşları AKP'ye mi çalışıyor?

İsrafil K.KUMBASAR

Ne zaman ki AKP’nin oyları düşüşe geçiyor.
İşte ol dem, hemen ‘zıp’ diye ortaya çıkan birileri, hemen ‘imdada’ yetişip, AKP’nin değirmenine su taşımaya başlıyor.
Son taşıyıcı CHP Genel Sekreteri Önder Sav.
Bir program için Ankara’nın Elmadağ ilçesine giden Önder Sav, belediye başkanın odasında otururken, başında şapka, sakalsız, sinek kaydı traşlı, 80 yaşındaki Mustafa Ünal isimli normal bir ‘Cumhuriyet vatandaşı’ yanına yaklaşıyor.
Gayet sıcak ve samimi şekilde elini Önder Bey’in omuzuna koyarak şöyle diyor:
- “Hacıya gitmeye niyetlendim Önder Bey.”
- “Hacca mı?”
- “Evet.”
- “Boş ver, Araplara para kaptırma.”
Neye uğradığını şaşıran yaşlı adam, yine de bozuntuya vermeden kendine has üslubu ile niyetinin ciddi olduğunu anlatmaya çalışıyor:
- “Niye, yaşım 80’e gidiyor. Bir ayağım çukurda.”
- “Bakarsın orada Muhammed bırakmaz seni, buraya da göndermez, sen yine şey yapma.”
Alaya alındığını anlayan yaşlı adam, titreyen ellerini sağa sola sallayarak oradan uzaklaşıyor.

* * *

İslam dininin yüce peygamberine ‘sıradan bir insandan’ bahsediyormuş gibi ‘Muhammed’ muamelesi çeken, İslam’ın beş şartından biri olan ‘Hac’ ibadetini ‘Araplar’a para kaptırmaya’ indirgeyen Önder Sav, aslında ‘Atatürk’ün partisi’ olduğunu iddia eden CHP’nin ‘hangi zihniyetin tekelinde olduğunu’ bir kez daha ortaya çıkardı.
Demek ki, CHP içinde yuvalanan ’Marksist’ ve ‘Darwinist’ kökenli din düşmanları, ‘laikliği’ inaçlara saldırı için ‘araç’ olarak kullanıyorlar.
Nitekim, ‘başörtüsü’ tartışmalarının yaşandığı bir dönemde, Meclis kürsüsüne çıkan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kur’andan ayetler okuyarak, hadislerden örnek vererek, İslam alimlerinin görüşlerine gönderme yaparak, “Kur’an da başörtüsü için kesin bir emir bulunmadığını” ispatlamaya çalışırken, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, aynen şu ifadeleri kullanıyordu:
- “Örtünme kadını aşağılayan, eşitsizleştiren bir olgudur. Sümerler’de fahişeler örtünmüş, Asurlarda evli kadınlar örtünmüş. Örtünme Mezopotamya’da da var, bütün semavi dinlerde de. Örtünmek İslamiyetle ortaya çıkmış bir şey değil.”
Başörtülü hanımlara da şu çağrıyı yapıyordu:
- “Başörtüsü erkekler tarafından dayatılan bir sorundur. Atın örtülerinizi ve özgürleşin.”

* * *


Bugüne kadar izlediği ince strateji ile CHP’yi ‘milli devlete’ karşı çıkıp ‘Türk düşmanlığı’ yapan ‘bölücü’ unsurlardan temizleyen Deniz Baykal, ‘milletin inançlarına’ karşı saygıyı bile fazla gören ‘din düşmanı’ unsurlara karşı seyirci kalamaz.
Önder Sav,  Baykal’ın ‘çekirdek’ kadrosunda yer alan bir bir isimdir.
Aynı kadroda bulunan Onur Öymen, Mustafa Özyürek, Mehmet Sevigen ve Algan Hacaloğlu ile son kurultayda MYK’ya giren Necla Arat ve Nur Serter’in de ‘zihniyet’ itibarıyla Önder Sav’dan pek fazla farkları yoktur.
Baykal, iktidar alternatifi olmak istiyorsa eğer, bir yolunu bulup bu kişileri mutlaka hal’ (!) etmelidir.
Aksi taktirde,18 Nisan seçimleri öncesinde Ertuğrul Gazi’den alıntılar yapan, 3 Kasım seçimlerinde ilahiyat profesörü Prof Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ü, 22 Temmuz seçimlerinde Sultanahmet Camii imamı Osman Nuri Bedir’i aday gösteren, seçim otobüslerine ‘başörtülü kadın’ resimleri koyduran, seçmenlere ‘Kur’an-ı Kerim’ dağıtılmasına göz yuman, kurultay öncesinde üzerinde “Din bizim, devlet bizim, millet bizim” ibaresi bulunan afişler hazırlatan Baykal için “Acaba takiyye mi yapıyor?” sorusunun gündeme gelmesi kaçınılmazdır.

* * *


Sözleri ve eylemleri ile CHP ile milletin arasına kalın bir duvar ören Önder Sav ve dava arkadaşları, 22 Temmuz seçimlerinden sonra başlarını ellerinin arasına koyup kara kara düşünmeye başladılar:
- “Milletin yüzde 47’si neden AKP’ye oy verdi?”
Ama aynı kişiler, her nedense bir kez olsun ‘iğneyi’ kendilerine batırıp şu sorunun cevabını arama zahmetine katlanmıyorlar:
- “Bizim gibi din düşmanlarına rağmen, bu milletin yüzde 53’ü neden AKP’ye oy vermedi? O kadar çalışıp çabalamamıza rağmen AKP’nin oyları neden hâlâ yüzde 80 değil?”
Türk milleti, büyük bir millet vesselam.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş