Bebek Katili'nin, 'yol' haritasının hedefi ne?

İsrafil K.KUMBASAR

Bir an için kendinizi onların yerine koyun.
Yokluk içerisinde yetiştirip ‘kınalı kuzular’ gibi süsleyerek askere yolladığınız biricik evlatlarınız, Bebek Katili tarafından yönlendirilen teröristler ile girdiği çatışmada şehit ediliyor.
‘Ayyıldızlı’ bayrağa sarılı tabutlara sarılırken bile metanetinizi kaybetmiyor, teröristleri sevindirmemek için gözyaşınızı ‘içinize’ akıtıyorsunuz.
“Vatan sağolsun, bir evladım daha var” diye haykırıyorsunuz.
‘Ekmeğini’ yediğiniz, ‘suyunu’ içtiğiniz vatana ihanet etmediğiniz için ‘Bebek Katili’ tarafından yönlendirilen teröristler tarafından evleriniz basılıyor, ‘kundaktaki’ bebekleriniz kurşuna diziliyor.
Devletin sizi koruyamayacağını anlayınca, ‘yerinizi yurdunuzu’ terk edip başka diyarlara göç etmek zorunda kalıyorsunuz.
Yine de “Allah devleti başımızdan eksin etmesin” diyorsunuz.
Ama birgün bakıyorsunuz ki, uğruna her şeyinizi feda ettiğiniz o devleti idare edenler, sizin ‘canınıza’, ‘malınıza’, ‘ırzınıza’ kasteden teröristlerin başını muhatap almışlar.
Adeta ondan “Aman” diliyorlar.
Ne yapardınız?

* * *

İmralı’da el bebek, gül bebek beslenen ‘Bebek Katili’Abdullah Öcalan, Kürt sorununun çözümüne yönelik ‘yol haritasını’, önümüzdeki ayın ortalarına doğru avukatları aracılığı ile açıklayacak.
‘Milletvekili’ sıfatı ile TBMM çatısı altına sızan uzantılarının, ‘İmralı postacılığına’ soyunan Ertuğrul Özkök gibi yanaşma işbirlikçiler vasıtası ile  “Silahların susması ve diyalog yolunun açılması için iyi bir başlangıç olacak” diye kamuoyuna sundukları yol haritasında bakın neler var:
- “Ulus devlet çatısı altında Kürt illerinin yönetim modeli değişmeli. Yönetimlerin Kürtler tarafından belirlendiği özel alanlar oluşmalı. Kürtlerin siyasi aktör ve organlarının kendilerini ifade etmelerinin önündeki tüm engeller kaldırılmalı. Kürtlerin kendilerini siyasi alandaki ifade özgürlükleri kısıtlanmamalı. Kürtlere yönelik ‘kültürel soykırım’ uygulandığı kabul edilmeli. Kürtlerin tüm kültürel hakları eksiksiz olarak verilmeli. 1921 Anayasası’nı temel alan demokratik bir Anayasa hazırlanmalı.”
Peki bu haritanın, terör örgütünün Kandil’deki elebaşlarından Murat Karayılan’ın, yeni bir açılım diye özel ulak Hasan Cemal’e dikte ettirdiği ‘demokratik özerklik’ saçmalığından farkı nedir?

* * *


Ülkeyi ‘sıfır terör’ ile devralan AKP, 6 yıl içerisinde devleti ‘terörle mücadeleden’, ‘terörle müzakere’ noktasına getirmeyi başardı.
Devlete ait cezaevini adeta ‘özel büro’olarak kullanan eli kanlı katil Apo, terör örgütünü istediği gibi yönlendirmenin ötesinde, artık devlete ‘yol haritası’ sunabilecek bir etkinliğe ulaştı.
Daha dün terör örgütünün siyasi uzantılarına  “Eğer PKK’ya terör örgütü demezseniz sizi mutatap almam” diyen, hatta randevu dahi vermeyen Tayyip Erdoğan, bugün Çankaya’daki kardeşinin “Tarihi fırsatı kaçırmayalım” önerisi doğrultusunda, örgütün İmralı’daki başı tarafından ‘yol haritası’ diye dayatılan talepleri, ‘çözüm paketi’ olarak gündeme getirmeye hazırlanıyor.
Bebek Katili’nin ‘sözde’ yol haritası tabii ki ‘sözde’ ateşkesler gibi, ülke gündemini oyalayıp zaman kazanmaktan başka bir işe yaramayacak.
Ama korkarız ki, Bebek Katili’nden ‘medet’ uman işbiklikçi iktidar ve ‘uyum’ adına o iktidarın ihanetlerine seyirci kalanlar sayesinde, DTP Iğdır milletvekili Pervin Buldan’ın dediği şey olacak.
“Vatan için canımız feda” diyen, devlete bağlı kitleler, ‘devlete düşman’ hale getirilecek.
Zaten nihai hedef de bu değil mi?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş