Benim terör örgütüm bir melek(!)

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

Tam göbeğinde  “havuz”un;  “Dikkat! Boğulma tehlikesi” tadında uyarıcı(!) bir tabela gibi manşet:
- PYD, DAEŞ’ten daha tehlikeli!
* * * 
Dün, gün boyu hayli tartışılan bu başlığın yarattığı rahatsızlığının kaynağı; AKP’nin PYD’ye karşı DAEŞ’ten yani IŞİD’den ve yani “dinci bir terör örgütü”nden yana tavır alması/yahut bu manşetle öyle algılanması.
İyi de tam tersi olsaydı  “DAEŞ, PYD’den daha tehlikeli” tezi üzerine inşa etseydi yandaşlar psikolojik operasyonlarını, “tamam bak öyleyse olur” mu denilecekti! Biri evet dini silah yapıyor, diğeri de etnikçiliği, nihayetinde ikisi de terör örgütü ve ikisinin de ipleri aynı kuklacının parmakları arasında sonuçta. 
 “PYD egemenliği”nin mimarı, bizzat, işgal ettiği toprakları en  “uygun” anda PYD’ye devreden IŞİD/DAEŞ olduğuna göre,  “tavuk mu yumurtadan-yumurta mı tavuktan” ilişkisi içindeki iki terörist gruptan hangisinin daha  “tercih edilebilir(!)” olduğuna neye göre karar vermiş haberi yapanlar?
Ömürlerine!  
DAEŞ nasıl olsa birkaç yıla bitermiş fakat, hele bir de Akdeniz’le buluşursa PYD kök salarmış güney sınırımıza!
Ürkelim diye kullandıkları metafor  “İkinci Irak Modeli”;
Yahu birincisini sen, kendi ellerinde inşa etmedin mi?
“Kürdistan”  paçavralarıyla bezeli araçlara binip,  “Barzani kontrolündeki Erbil’e bakan düzeyindeki ilk resmi ziyareti yapmakla”  övünmedin mi?
“Cumhurbaşkanı Özal’ın 1991’de ektiği tohumları” biçiyordunuz ya hani! Pek mesuttunuz geldi diye hasat mevsimi!
MİT Müsteşarını Barzani’nin ayağına gönderip de, dünün  “postal yalayıcısı(!)”nın Oval Ofis’te  “Kürdistan Bölgesel Hükümeti Başkanlığına”  terfisini desteklemedin mi!
 “Kürdistan’ın çıkarına olan AKP’nin kazanması” diye susmadı mı silahlar her seçim öncesinde; topluma  “analar ağlamıyor” edebiyatını yutturabilmek uğruna?
2009 yılında başlattığınız “açılım”, “Türkiye’nin, Batı yanlısı, laik, istikrarlı bir Irak Kürdistanı’nın, İslam düzenine yönelen bir Irak ile arasında tampon oluşturmasının kendi çıkarına olacağını anlaması” için dayatılmamış mıydı? (Bkz. David L. Phillips, “PKK’nın Silahsızlandırılması, Dağıtılması ve Yeniden Entegre Edilmesi” raporu...)
Şimdi sınırımız boyunca, Akdeniz’e uzanan bir  “Kürt koridoru”  istemiyorsunuz ha; sırf bundan DAEŞ/IŞİD palazlanabilsin diye yaptıklarınız!
Pardon ama kim inanır buna?
Her şeyi geçtim; eyyyy AKP, PYD senin “müzakere ortağının” kan kardeşi, üç beş İmralı Heyeti daha gidip gelirse akraba çıkacaksınız yakında demezler mi adama!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları