Böke: Milyonlarca vatandaş terörist ilan ediliyor!

Böke: Milyonlarca vatandaş terörist ilan ediliyor!
CHP Sözcüsü Böke, 'Hayır' kampanyasının engellenmeye çalışıldığını savunarak, "Demokratik hakkını kullanan, karşısına konmuş olan iki tercihten birine dair görüş bildirenleri, bu ülkenin milyonlarca vatandaşı terörist ilan ediyorlar" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  Sözcüsü Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısında, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının gündemini kamuoyuyla paylaştı. Böke, başkanlık sistemini öngören yeni anayasa referandumu için düzenlenen 'Hayır' kampayasının engellendiğini savunarak,"Demokratik hakkını kullanan, karşısına konmuş olan iki tercihten birine dair görüş bildirenleri, bu ülkenin milyonlarca vatandaşını terörist ilan ediyorlar. Siz sesimizi kıstığınızı zannedeceksiniz ama siz kısmaya çalıştıkça herkes bizi daha çok duyacak. Terörist ilan etmeye kalktığınız bu millet, cumhuriyeti yeniden ayağa kaldıracak" dedi.

KAYITLARINIZI ALDIRMAYI İHMAL ETMEYİN

Anayasa değişikliğine ilişkin referandumda oy kullanacak gençlere seslenen CHP'li Böke, "Kimse çocuklarımız üzerinden, bizlerin can güvenliği üzerinden iç siyaset yapma hakkına sahip değildir. İtiraz ettiğimiz düzen de tam budur. Bu anayasa değişikliği teklifiyle karşımıza konan tercih de budur. 80 milyonun ortak görevi Türkiye'de demokrasiyi bu sandıkta yaşatmaya başlamaktan geçiyor. Sevgili gençler, lütfen üniversitelerinizden ayrılamayacağınız bir hafta sonuna denk gelen bu referandumda, olduğunuz yerde oyunuzu kullanabilmek için kayıtlarınızı aldırmayı ihmal etmeyin" dedi.

"'HAYIR' KAMPANYASINI ZORBALIKLA ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Referandum için yürütülen 'Hayır' kampanyasının hükümet tarafından engellenmeye çalışıldığını savunan CHP Sözcüsü Böke, şöyle konuştu: "'Hayır' kampanyasını daha ilk günden zorbalıkla engellemeye çalışıyorlar. Demokratik hakkını kullanan, karşısına konmuş olan iki tercihten birine dair görüş bildirenleri, bu ülkenin milyonlarca vatandaşını terörist ilan ediyorlar. Gözleri dönmüş. Şunu bilin ki ne yaparsanız yapın. Gece yarısı, sinsice getirdiğiniz KHK'larla üniversiteden atmaya kalktığınız yüzlerce bilim insanı da bu ülkenin milyonlarca onurlu insanı da 'Türkiye' diyen bizler de asla yılmayacağız. Bizi yıldırmanız mümkün değil. Gerçekler konuşacak, biz konuşmaya devam edeceğiz. Siz sesimizi kıstığınızı zannedeceksiniz ama siz kısmaya çalıştıkça herkes bizi daha çok duyacak. Terörist ilan etmeye kalktığınız bu millet, cumhuriyeti yeniden ayağa kaldıracak"


 

  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş