Bostancı'nın ve Özkök'ün sırları!

A+A-
Altemur KILIÇ

Çocukluğumun güzel, sakin Bostancı’sına dehşet salan terör saldırısının PKK’nın veya taşeronunun eylemi olduğundan, şüphe yok; teröristin kimliğinden ve son sözlerinden belli: “Yaşasın sol Devrim-Yaşasın Türk ve Kürt halkları”. 
 Her nedense, “Bostancı canilerine” adıyla sanıyla “PKK bağlantılı” denemiyor! Ama şimdi bu olayın Ergenekon’la bağlantılı olduğu hususunda faraziyeler -yakıştırmalar-, ileri sürülüyor! Daha çatışmalar sürerken; daha neyin ne, kimin kim olduğu bilinmeden, malûm TV kanalları “Ergenekon’la bağlantılı” hükmünü, peşinen vermişlerdi! Kayıtlara geçsin!
Şimdi üyeleri tutuklanan dinci örgütün PKK ile bağlantılı olduğundan da şüphe yok! Hakkâri’deki DTP mitinginde elinde Kur’an “şeriat” diye bağıran, örgüt başı sahte imam bunun canlı delili... Bu “dinci” örgütün adı “Vasat” yani “Ortam”! Yani “ortam” müsait!
Acaba bütün bu “dinci, bölücü” örgütler, şu sırada, neden ayaklandılar? “Ergenekoncu” oldukları için mi, yoksa bu dava yüzünden, ülkede ortak kafa karışıklığı, bölünme olduğu ve güvenlik kuvvetleri zaafiyatte olduğu için mi? Siz “onlar” olsanız bu ortamdan yararlanmaz mısınız? 


DTP/ PKK
DTP/PKK Güneydoğu halkını tahrik ediyor, oradakiler polise taşla saldırıyorlar. Bu arada taş atanlardan bir çocuk dipçikle yaralanıyor.  Çok acı bir olay...
Ancak, asıl Ahmet (neden, nasıl) Türk’e; “Bu küçük çocukları neden tahrik ediyor, öne sürüyorsunuz?” diye sormak lazım. Asıl suçlular, başlarına çocuklardan taşlar yağan polisler değil onlar.
DTP’nin ne olduğundan, bölücülük yaptırdığından hâlâ şüphe eden varsa, bir kadın vekilin, şu sözlerine baksın: “Seçimlerde Kürdistan’ın hudutlarını çizdik” diyor, bu, Türkiye’nin “birlik ve bütünlüğünü” korumaya, sözde ant içmiş, güya Türk kadın! VTR kayıtlarında sabit; Anayasa Mahkemesi’nin, bu Türkiye Meclisine sokulmuş PKK partisini kapatması için, başka kanıta ihtiyaç var mı?’


Özkök Paşanın tanıklığı
Özel yetkili savcı, her halde dönemindeki “Ay Işığı”, “Sarı kız” darbe teşebbüsleri hakkında, eski Genelkurmay Başkanlarından E. Orgeneral Hilmi Özkök’ü İzmir’de tanık olarak, gizlice dinledi. Paşa, 8 saatte (köfte-ekmek molası hariç) acaba neler anlattı? Ben, Paşanın eski silah arkadaşları aleyhinde tanıklık yapmayacağına inanıyorum. Nitekim “Umarım, anlattıklarımın adı geçenler hakkında müspet katkısı olur” demiş! “Müspet katkının” yorumu açık!
Özkök Paşa “Darbe” teşebbüsleri hakkında, daha önce “var da diyemem, yok da diyemem” demişti... Herhalde Savcıya daha somut ifade vermiştir!
“Darbe teşebbüsleri vardı, biliyordum” derse, kendisi zan altında kalmış olur. Sorarlar; “Bunlardan bilginiz-haberiniz var idiyse ve bu teşebbüsler kanun dışı ise, Başkomutan olarak, neden gerekeni yapmadınız” diye! Merakla bekliyoruz.
Özkök Paşa’nın sorgulanmasıyla -diğer komutanların da sorgulanmalarının- yeni bir dalganın yolu açılmış oluyor!
Ergenekon’un geçmişini araştırmak için, Özkök’ten önceki -başta İsmet Paşa ve Mareşal Fevzi Çakmak- 23 eski Genelkurmay Başkanına kadar yolu var!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları