Böyle Trabzonsporluluk olmaz

A+A-
Murat TAŞKIN

Trabzonspor’da olup bitenlere “akıl sır ermiyor” diyeceğim ama; “Hiç de öyle değil.” Tezgâh, adeta çeyrek asırdır Trabzonspor üzerinden Trabzon’u itibarsızlaştırma, etkisizleştirme operasyonunun bir parçası gibi. Bu operasyona içeridekilerden kimisi bilinçli, yani hıyanet; kimisi salaklık, kimisi de çıkar hesabı yaparak alet oluyor. Kişi, kurum ve şehir demeden tüm değerler saldırı altında. Değerlerine saygı duymayacak hale dönüştürülen ahalisi ile Hem de; “Böyle Müslüman’a” kıssasına örnek teşkil edecek kadar..
(Google’ye, yazın “Böyle Müslüman’a” diye iki kelime ve çıkan kıssayı okuyun.)
Kimileri, bir zamanlar siyaset sahnesinde Hasan Mezarcı’nın, Atatürk’e dil uzatarak kendinden söz ettirmeye çalışması, kendini büyük adam yerine koydurtmanın acizliği peşinde koşması gibi kedinin “uzanamadığı ete mundar” demesi misali zor yetişen, oluşan değerler için söylemediğini, yazmadığını bırakmıyor. Kimileri, “Büyük adamlar fikirlerle, orta adamlar olaylarla, küçük adamlarda kişilerle uğraşırlar” sözüne örnek teşkil ettiklerinin farkına varmayacak kadar cüceleşmişler. Kimileri Cengiz Han’ın; “Büyük işleri küçük adamlara emanet ettik altında ezildiler. Küçük işleri de büyük adamlara verdik, önemsemediler. Çöküş bundandır” sözünün ne anlama dahi geldiğini anlamayacak kadar izandan yoksun!
El cümle.. Son zamanlarda kamuoyu ile paylaşınlara bakıyorum da; “Böyle taraftarlık, böyle Trabzonsporluluk olmaz” diyesim geliyor!

Belli olmayanlar!
Gelelim bir başka konuya; Trabzonspor’un CEO’su Burak Gürdal’ın basın toplantısındayız. Soru: Takımı kim çalıştıracak? Cevap: Hocamız Dünya Kupası’nda.. 14 Temmuz’da gelecek? Değerlendirme: Yani, isim henüz belli değil. Halilhodziç olabilir mi? Soru: Kadroda Hami Mandıralı var mı? Cevap: Hocamız ekibiyle gelecek. Yardımcısı, kaleci antrenörü ve 2 kondisyonerle birlikte.. Değerlendirme: Boş yer kalmadı ki! Soru: Trabzonspor her futbolcuyu transfer edebilir mi? Cevap: Her futbolcunun Trabzon’u mutlulukla kabul etmesi mümkün olmuyor. Şartlar cazip olmalı. Değerlendirme: 1967’deki Rumen oyuncu Koska’dan bugüne kadar 97 yabancı geldi.  En faydalısı Şota oldu. O da gol kralı oldu. Trabzonspor’da eski-yeni yöneticiler tartışmasının, dışında içerideki son merak edilenler bunlardır.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları