Bozkurtlar ve çakallar

A+A-
Altemur KILIÇ

Ülkenin “vaziyeti umumisine” bakın; tam karambol! “YGS rezaleti”, “YSK iptalinin iptali” ve -şimdilik- yanaşma Taraf’ta sansür edilen “Wikileaks” şifreleri! Bu ortamda, bir kör dövüşüdür gidiyor... Bu tabloda bir de “Bozkurtlar”la çakalların, leş kargalarının mücadelesi var.


Mim koyun
Kayıtlara geçmesi için, “mim” konulması gereken şeyler var... Mesela, YSK sonrası! Ben “iptalin iptali” kararının, devletin, sokak gürültülerine pabuç bırakmasının, bölücüleri -PKK’yı-BDP’yi -şımartacağını, büsbütün azdıracağını tahmin etmiştim, haklı çıktım! Bu adamların, kadınların zihniyetini, Gülten Kışanak ifade etti “Teknik bir hata düzeltildi ama davamız çözülmedikçe eylemler devam eder” dedi... Şimdi her gün, her yerde devam ediyor ve edecek! Bu azgınlıklar çoktan çığırından çıktı ve daha da çıkacak; o zaman dirayetli Hükümet, basiretli Başbakan, devletli Gül ne yapacak? Adeta şamar oğlanlarına dönen kahraman, fedakar polislerimizin güçleri yetmezse ne olur? Böyle hallerde her ülkede “sıkıyönetim” ilan edilir ama iktidar, maazallah “vesayet altına gireriz” endişesiyle, asla yanaşmaz! Çareler tükenirse, EMASYA protokolü kaldırılmış olsa da naçar, askeri yardıma çağırsalar, vatansever askerler koşarlar, ama komutanları Hasdal’da, Silivri’de tutuklu - “vatana ihanetten” yargılıyorlar- gelemezler!


Poster ayıbı
“Umumi manzaradan” başka kareler; cami minarelerinde AKP seçim bayrakları ve posterleri... Başka bir poster; bir tarafta Erdoğan ayakta, Obama önünde oturmuş, öteki tarafta Obama ayakta rahmetli Ecevit önünde! Neresinden bakarsanız ahlaksız, ayıp bir benzetme. Rahmetli Ecevit’in arkasından Müslümanlığa hiç yakışmıyor ve aslında Erdoğan’ı hiç yükseltmiyor! Ancak, bunun bir başka tarafı da var; arayan bulur... Erdoğan’ın başka pozlarını; mesela bir tarikat şeyhinin dizi dibinde yere çömelmiş halini... Ve Erdoğan’ın millete hatırlatılması gereken vecizelerini!


Bozkurtların dirilişi
Sözlerinin, yaptıklarının sonunun nereye varacağını bilip de, bilemeyen Recep Tayyip Erdoğan, ÖSYM-YGS skandalı yüzünden eylem yapan gençlere “Ben sizi karşınıza on bin adamı çıkarırım” dedi... “Üslubu beyan, aynıyla Erdoğan!”
BDP’liler böyle konuşurlar belki parti başkanları da böyle meydan okurlar ama bir devlet adamı, bir Başbakan, gençler arasında çatışmayı teşvik eder şekilde böyle meydan okur mu?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP Genel Başkanı’na, hak ettiği cevabı verdi: “Bin Bozkurtla seni Taksim’den Kasımpaşa’ya kadar kovalarız” dedi ama Erdoğan beyanında devam etti; Türklüğün milli simgesi “Bozkurt”u, hayvan diye tanımladı. Yani insanlarına karşı, “Bozkurtlar” hayvan... Erdoğan böylece milli simgemizi aklınca aşağılayarak, aslında milli haysiyetimizi rencide etti... Ama Erdoğan herhalde milli simgemizin anlamını bilmez!..
Biz öğretmeye çalışalım: BOZKURT veya “Gök Börü”, Ergenekon Destanı’nın kahramanıdır.. Bozkurt, Orta Asya’da kurak “Ergenekon Vadisinde” sıkışıp kalan Türklere yol göstermiş, demir dağın delinmesi sonucu Türkler de bütün dünyaya akın etmişlerdi. Her efsane gibi gerçek payı çok olan bir öykü... Milli destanımız! Bozkurt, bizler için kutsal bir simgedir.. Osmanlının çöküşünden sonra Türkler, gene asıllarını, Türkçülüğü, Turancılığı ve simgesi “Bozkurt”u buldular. Milliyetçi siyasi hareket, simge olarak Bozkurt’u seçti... Ülkü Ocakları’nın ambleminde de yer alan “Bozkurt” aynı zamanda MHP’nin de fiili sembolü ve el selamı da “Bozkurt” işareti!
Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarına, ağır sözlerine cevap verdi; “Evet, ben bir Bozkurt olarak elbette Bozkurtlarla dolaşıyorum. Ama senin etrafında eşrefi mahluk olarak gördüklerin aslında esfeli safilindir, çakallardır” dedi.
Erdoğan’a tavsiye ederim; Bozkurtlara fazla dalaşmasın, kızarlarsa “çakallarını”, cehennemin dibine kadar kovalarlar. Türkçülük akımının büyük isimlerinden rahmetli Nihal Atsız’ın iki romanı vardır: “Bozkurtların Ölümü” ve “Bozkurtların Dirilişi” ... Erdoğan’a tavsiye ederim; bunları okusun...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları