Bu "ah"lar sizi yakmayacak mı!

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

"Sizden Gelenler"in müdavimlerinden Nazım Peker, "deve kuşu modu"ndakilere sesleniyor:

"Açılıma halel gelmesin" diye diye terörün sırtını sıvazlayanlar; üç yıl önce Suriye'de Cuma namazı kılmaya yeltenenler, "Açılımı hayvanlar bile anladı, siz insanlar anlayamadınız" diyen Eğitim Bir-Sen'ci Ahmet Gündoğdu nerelerdesiniz?

                "Bunlar Sivas'ın ötesine geçemezler" diyenler. Bu söylemi politika malzemesi yaparak muhalefeti küçümseyenler, bu küçümsemelere "gık" diyemeyen muhalefet neredesiniz?

                Teröristler, "Açılım Süreci" sessizliğinde: 3 il 22'yi aşkın ilçede sokakları bölmüş, hendekler kazmış, bombalar yerleştirmiş, camileri işgal edip karargâh merkezi yapmış, halkı canından bezdirmiş, haraç toplamış, mahkemeler kurmuş.(...) Teröristler; il il, ilçe ilçe kurtarılmış bölge oluşturup, otonomi kurmaya gayret ederken: hükümet ve açılım sevdalıları nerelerdeydiniz?

                (...) Son bir ayda 30 dan fazla asker-polis fidanlarımızı o hendeklere gömdük, neden ve ne aşkına?

                Bu hendeğe gömdüğümüz fidanların anaları-eşleri-çocukları yok muydu? Akan gözyaşlarını, budanan asma çubuğu suyumu sanmaktasınız? Onların ciğerleri yanmadı mı? Onların feryatları ahı tutmadı mı? Bu ahlar sizi yakmayacak mı?..

 

 

*

 

Fotoğraf meraklılarına...

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD)'nin koordinatörlüğünde düzenlenen ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca göçmenlere yönelik olarak yürütülen faaliyetleri içeren ''EGE'de UMUT'' Fotoğraf Sergisi 14-31 Aralık 2015 tarihleri arasında Beşiktaş'taki Deniz Müzesi'nde ziyaretçilerini bekliyor olacak...

 

*

 

Kamu görevlisinin can güvenliği yok

Türkiye Kamu-Sen Adana Temsilciliği, Türk Enerji-Sen ve Türk İmar-Sen şubelerine bağlı kurumlarda 4/C'ye göre çalışan personelle yaptığı toplantının sonuçlarını paylaştı.

Sorunlar listesinin başında elbette "kadro" var ama bununla sınırlı değil "hayati" sıkıntıları.

Türk İmar Sen Adana İl Temsilcisi Zakir Akbilmez artan terör dolayları dolayısıyla "arazide"ki kamu çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını söylüyor:

"Adana'nın merkez Seyhan ilçesindeki bazı mahallelerde her gün terör eylemleri yapılıyor. Bu bölgelerde görevli kamu çalışanlarının resmi plakalı araçlarının taşlandığı, araçlarının durdurularak tehdit edildikleri gibi şiddet olayları duyulmaktadır. Bu kapsamda Adana Valisi Sayın Mustafa Büyük'e yazı yazılı müracaatta bulunduk ve arazide fiilen çalışan kamu çalışanlarının can ve mal güvenliğinin alınmasını istedik."

 

 

*

 

GÜNÜN SORUSU

Soran Serhan Gürler:

"Başbakan 'çekilmiyoruz' dedi, Dışişleri 'çekiliyoruz' dedi, Cumhurbaşkanı 'Çekilirsek DAEŞ gelir' dedi... Ne olacak şimdi? Çekiliyor muyuz, çekilmiyor muyuz? Çekildik mi, çekilmedik mi? Bugün hangi ülkeye girdik, hangi ülkeden çıktık?.."

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları