Bundan sonrası tufansa!..

A+A-
Murat TAŞKIN

Evet; Süper Lig’de “Bundan sonrası tufan...” Gönül ister ki, bu tufan yani sert rüzgarlar saha dışında değil de saha içinde essin... Dahası, saha içindeki bu esiş bile futbolcuya değil, futbol topuna sert olsun. Yani her şey, futbol oyun kuralları çerçevesinde ve fair-play ruhu içinde cereyan etsin.
Eder mi? Etmez mi?
Geçmişe bakarsak, pek edecek gibi görünmüyor. Çünkü, kirli senaryoların yazıldığı, kirli sayfalar o kadar çok ki... Avni Aker’de atılan bir taşın bir bardak su yerine, koca bir okyanusta kopardığı fırtınaları yaşamadık mı?
Yok yere verilen, ya da akıl almaz bir şekilde verilmeyen penaltılarla futbolcuların alın terleri çalınmadı mı?
Kağıt üstüne sadece puan cetveli kayıt edilmesi gerekirken, bazı çalma çırpma hesapları önce yazılıp, sonra oynanmadı mı?
Oynandı, yapıldı...
Ama, “Yaşamanın en büyük öğreti olduğu” gerçeği ortada iken, bu yaşanılanlardan artık bir ders çıkarıp tekrarlamamak gerekmiyor mu? Bir nevi delilik olan bu yanlışları bir kenara atmamız şart değil mi?
Şart, hem de çok şart!.. Çünkü, artık bu yanlışları sürekli yapmayı bir kenara koymamız lazım. Çünkü, bu yanlışları inanın velilik ile arasında ince bir çizgi olduğuna inanılan delilik, yani deliler bile yapmaz. Çünkü, “delilik sürekli aynı şeyi yapmak değil, sürekli aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemektir.” Onun için şunun şurasında kaç hafta kaldı ki?..
Gelin bu haftaları, hakeminden futbolcusuna, idarecisinden seyircisine teknik direktöründen yazarına kadar sağduyu içinde geçirmenin gayretini gösterelim. Hak edenin hakkını “Nuh Tufanı” esse bile almasını temin edelim. Futbolu, futbol oyun kurallarını tek rehber kabul ederek oynayalım. Kazananı da tebrik edelim; “Ananın ak sütü gibi helal olsun” diyerek!..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları