ByLock kullanan valiler kim?

ByLock kullanan valiler kim?
Fatih Altaylı, FETÖ'ye yönelik operasyonların yeterince iyi yapılmadığını öne sürmüş ve ByLock kullanan bir büyükşehir valisi iddiasını köşesine taşımıştı. O valinin kim olduğunu bugün yandaş yazarlar da sordu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı dünkü köşe yazısında,  FETÖ'ye yönelik operasyonların yeterince iyi yapılmadığını öne sürerek "Yemezler arkadaşlar yemezler. FETÖ ile mücadele eden falan yok" demiş ve isim vermeden ByLock kullanan valilerden ve o valilere yönelik bi rşey yapmayan savcıdan bahsetmişti. 

Hükümete yakın yazarlar bugün o valileri ve o savcının kim olduğunu Altaylı'ya sordu. 

 

O isimlerden biri Melih Altınok.. Diğeri ise Ersoy dede.. 

Fatih Bey ‘başka yerimizi’ falan bırakın, o savcıyı derhal açıklayın! / Melih Altınok / Sabah 

Habertürk'ten Fatih Altaylı geçtiğimiz gün çok ciddi bir iddiayı köşesinde dillendirdi.

Aynen aktarıyorum:

"...Soruşturmayı yürüten bir savcı ne diyor: 'Halen görevde olan 12 valinin ByLock kullanıcısı olduğunu biliyoruz, ama hiçbir şey yapamıyoruz'

Hele hele bunlardan biri hakkında savcıların söylediği daha da ilginç: 'Bir valinin ByLock'la yaptığı tam 1800 mesajlaşma var. Çok açık. Hepimiz biliyoruz. Ama dokunamıyoruz.'

Bunları ben uydurmuyorum. Savcılar söylüyor. Ve bu ülkede FETÖ ile mücadele ediliyor öyle mi? Savcılar gülüyor bu lafa. Ben de gülüyorum. Siz de gülün. İster ağzınızla, ister başka bir yerinizle!"

Bunlar çok ama çok ciddi iddialar. Yazarı da bu mevzuun öyle her zamanki gazetecilik kolpolarını kaldırmayacağını bilecek deneyime sahip.

Şimdi. Eğer Fatih Altaylı yazısında iddia ettiği gibi gerçekten FETÖ davalarının akıbetinden kaygılandığı için bu riski aldıysa, o savcıyı açıklamak zorunda.

Öyle ya, kimmiş bu halktan aldığı yetkiyi herhangi bir nedenle kullanmadığını söyleyen basiretsiz, öğrenelim. Ya da en azından yüksek yargı bilsin ki, terörle mücadeleyi aksatan bu zatla ilgili işlem yapabilsin.

Haksız mıyım? Düşünsenize, Altaylı'nın ismini açıklamadığı savcı gerçekten varsa... Bu savcının sözünü ettiği FETÖ'cüler kim bilir şu an ne kumpaslar kuruyorlar halka!

Ama Altaylı, "Elimde 180 ByLock'çunun listesi var" deyip hâlâ savcılıklara başvurduğunu duymadığımız Kılıçdaroğlu gibi, "nasıl olsa unutur bu halk" diye düşünüyorsa, yanılıyor.

Zira şu an FETÖ ile ilgili elindeki bilgiyi yargıyla paylaşmayanın yaptığı şey en naif ifadeyle yardım ve yataklıktır!

Evet, bekliyoruz Fatih Bey.

**

Kim bu 12 vali? / Ersoy Dede/ Star 

Fatih Altaylı iki gün üst üste yazdı.. Neden yer yerinden oynamıyor?..
Diyor ki Habertürk’teki köşesinde Fatih Altaylı;“…Halen görevde olan 12 valinin, ByLock kullanıcısı olduğunu biliyoruz ama hiçbir şey yapamıyoruz...” İki kez yazdı bunu..“..Bir büyükşehrin valisi, ByLock’tan tam tamına 1800 kere mesajlaşmış.. Aktif değil, çok aktif kullanıcı…” diyor Altaylı.. Eğer bu bilgi gerçekse kamuoyu gereğinin yapılıp yapılmadığını bilmek zorunda.. Gerçek değil de uydurmaysa da Fatih Altaylı’dan sorun hesabını.. Ama yetti artık. Milletin şurasına kadar geldi.. O kadar adam o köprüde bunun için ölmedi..

 

Öte yandan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da sosyal medya hesabından “Haber doğruysa bu savcıdan cacık bile olmaz, yürekli bir savcı bulunmalı. Değilse Fatih Altaylı hakkında soruşturma açılmalı.” açıklamasında bulundu. Tayyar, bakan, vekil ya da bürokratlar ile ilgili ellerinde Bylock kullandığına yönelik MİT raporu olup da hakarete geçmeyen tüm savcılara da seslenerek ‘namussuzsunuz” dedi.

 

İlgili Haberler
12 ByLock'çu vali kim ? Bildiklerini savcıya anlattı..O gazeteciden şok liste iddiası ! ByLock kullanan AKP'li vekiller kim?Altaylı: "Bir Büyükşehir Valisi ByLock kullandı"
  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş