Çevik Bir, kimler için danışmanlık yapıyor?

İsrafil K.KUMBASAR

Türk kimliğine dayalı ‘vatandaşlık’ tanımını ortadan kaldırmayı hedef alan Anayasa değişikliği ile ilgili halk oylaması öncesinde, Türkiye eşi benzeri
görülmemiş bir ‘yalan rüzgarına’ daha
tanıklık ediyor.
Referandumu açık ara ile ‘güvenoyuna’ çevirmek isteyen iktidar sahipleri, ‘timsah gözyaşları’yla hipnotize ettikleri bir takım ahmakları şöyle kandırıyorlar.
- “12 Eylül’e karşı yargı yolunu açıyoruz.”
Çantada keklik olarak gördükleri kitlelere ise aynen şu propagandayı yapıyorlar:
- “28 Şubat sürecinin rövanşını alıyoruz.”
Peki 28 Şubat’ı gerçekleştirenler kimler?
Türkiye’yi ‘ABD/AB/İsrail’ ekseninden çıkarmaya yönelik söylemleri yüzünden, ‘darbe ortamına’ zemin hazırladıkları iddiasıyla, yaka paça gözaltına alınıp Silivri cezaevine tıkılan kişiler mi?
Yoksa Çevik Bir ve arkadaşları mı?

* * *

Çevik Bir de kim mi dediniz?
Hani şu ‘28 Şubat’ sürecinin asıl mimarı.
Anayasal sınırlar çerçevesinde milletin oylarıyla seçilerek işbaşına gelen Refahyol iktidarını ortadan kaldırmak amacıyla ‘kapalı kapılar’ arkasında kurulan ‘yıkım ekibinin’başındaki kişi.
Amerika’dan ‘madalyayı’ kapar kapmaz, üç beş ajan provokatörün eylemlerini dayanak yaparak ülke güvenliğine yönelik ‘hayali bir tehlike’ icat eden Çevik Bir, bir kısım asker, tekelci sermaye patronu, politikacı, bürokrat ve medyayı da arkasına alıp, milletin ‘milli’ve ‘manevi’ değerlerine karşı adeta adı konulmamış bir ‘psikolojik savaş’ başlattı.

* * *


Batı Çalışma Grubu’nu kurup, başörtüsünü ‘irticanın simgesi’ ilan etti, insanları ‘dindar/düşman’ ve ‘laik/dost’ diye fişletti.
Ordu ile, orduyu ‘peygamber ocağı’ olarak kabul eden ‘inançlı insanların’ arasını açtı, millet iradesine karşı sokaklarda ‘milletin parası’ ile alınan tankları yürüttü.
‘Tekelci’ sermayenin önünü açmak için ‘Anadolu’ sermayesini çökertti, ‘bankaların’ içinin boşaltılmasına zemin hazırladı, daha sonra ortaya çıkacak olan ‘büyük krizin’ kapılarını araladı.
17 Ağustos depremini fırsat bilip, ‘görev süresinin’ uzatılması için olağanüstü hal ilan ettirmeye kalkışan Çevik Bir, TSK’nın sırtında iyice ‘kambur’ olmaya başlayınca emekliye sevk edildi.

* * *


İktidar sahipleri, ‘olmayan’ darbeler üzerinden kendilerine muhalif olanları susturmaya çalışıyorlar, ama her nedense ‘asıl sorumluların’ üzerine gidemiyorlar.
Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde ‘darbe günlüklerinden’ haberdar olduğu halde ‘gereğini’ yapmayarak ‘suç’ işleyen Hilmi Özkök’ün ifadesine başvurmayı neden hiç düşünmüyorlar?
Kutlu Doğum Haftası kutlamalarını hedef alarak 27 Nisan muhtırasına imza koyan ‘Dolmabahçe’ kahramanı Yaşar Büyükanıt hakkında soruşturma başlatmayı neden hiç akıllarına getirmiyorlar?
28 Şubat sürecinin asli mimarı olan Çevik Bir’e neden hiç dokunmuyorlar?
‘Aynı merkeze’ hizmet ettikleri için mi?

* * *


Bugüne kadar dikkat ettiniz mi bilmiyoruz.
Tuncay Güney’in ifadelerinde, bir
dönemde görev yapan hemen herkesin ismi var.
Ama bir kişinin yok:
Çevik Bir!..
Peki, lütfen söyler misiniz?
Darbeci ‘NATO’ Generali, şimdi nerede?
‘Hangi parti’ adına danışmanlık yapıyor?
‘Hangi partinin’ milletvekilleri ile ‘gizli ortaklıklar’ kurup, ihalelerden pay kapmaya çalışıyor?

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yazarın Diğer Yazıları
    Günün Karikatürü
    Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş