CHP'nin Kur'an kursu birilerini neden gerdi?

İsrafil K.KUMBASAR

Milletin değerleri ile çatışmanın, ‘millet düşmanlarının’ ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramadığını gören CHP, ‘din düşmanı’ algılamasını yıkabilmek için ‘başörtüsü’ ve ‘çarşafa’ kapılarını açtıktan sonra, ‘Kur’an kurslarına’ da el attı.
CHP Kocaeli Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, kurmayı planladıkları ‘Mahalle Evleri’ kapsamında, isteyen ailelerin çocuklarına Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği içerisinde ‘Kur’an kursu’ vereceklerini açıkladı.
Projeye tam destek veren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, aynen şu ifadeleri kullandı:
- “Kur’an’ın sadece ezberlenmesi değil, ruhunun, manasının, özünün de doğru biçimde öğretilmesinde büyük bir yarar var.”

* * *

Bugüne kadar CHP’yi ‘halkı’ anlamamakla suçlayan Tayyip Erdoğan, Kocaeli’nde düzenlediği mitingde, ‘ihbarcılığa’ soyunarak dedi ki:
- “Nasıl oldu da aklınıza geldi? Her mahalleye bir Kur’an kursu diyorlar. Hani dini siyasete alet etmeyecektin? Bize kapatma davası açanlar bunları da seyrediyordur, izliyordur, değil mi?”
Erdoğan ve yol arkadaşlarının sıkıntılarını bir açıdan anlamak mümkün.
Çünkü o ve çevresindekiler, yıllarca ‘siyasi istismar’ malzemesi yaptıkları bir ‘aracın’ daha ellerinden çıkıyor olmasından rahatsızlar.
Peki, şu sözde ‘milliyetçi’ partinin ‘ülküsüz’ devlerine ne oluyor?

* * *

‘Mal bulmuş’ mağribi edası ile, hiç vakit kaybetmeden kameraların karşısına geçen bir MHP Grup Başkanvekili, bakın neler söylüyor:
- “Bu tip konuların seçim malzemesi yapılması doğru değil. Kendileri bugüne kadar diğer partilerin dini siyasete alet ettiğini savunuyordu. Şimdi aynısını kendileri yapıyorlar.”
Bir MHP milletvekili ise şu tespiti yapıyor:
- “Laiklik ilkesine aykırıdır bu. Devletin halkımıza götüreceği hizmetler net bir şekilde yasalarla tanımlanmıştır. Bu girişim, ‘Türkiye Cumhuriyeti milli, demokratik, laik, sosyal hukuk devletidir’tanımına da aykırıdır.”

* * *


 “Önce ülkem” parolası ile hareket eden Türk milliyetçilerinin, hem bir ‘gerilimin’ ortadan kalkmasına katkı yapacağı için, hem de ‘Kur’an kurslarının’ belli bir kesimin tekelinden kurtarılmasına önayak olacağı için CHP’nin bu girişimine alkış tutmaları gerekmez mi?
Ama beyefendiler, sevinemiyorlar bile.
Neymiş, ‘laiklik’ elden gidiyormuş (!)
“Rehber Kur’an, Hedef Turan”, “Kanımız Aksa da Zafer İslam’ın”, “Türklük Bedenimiz, İslamiyet Ruhumuzdur” temelinde yükselen ‘ideolojik’ bir hareketi temsil eden bir partinin, ‘merkez’ teranesi ile sürüklendiği nihai noktaya bakın.

* * *

Siz kime hizmet ediyorsunuz bre koçlar?
Kendiniz zaten, ‘din tacirlerinin’ tuzağına düşmüş olan kitleleri kurtarmak için herhangi bir ‘menem’ yapmıyorsunuz.
Kırk yıllık ezberlerini bozma pahasına, ‘taşları’ yerinden oynatmak isteyenlerin de, ‘tepeden inmeci’ zihniyetin düzenbaz memurları gibi “Laikliğe aykırı hareket ediyorlar” (!) diye tepinerek önlerine takoz koymaya çalışıyorsunuz.
‘Halktan’ kopuk siyaseti bırakıp ‘halkla’ bütünleşmeye karar veren CHP’nin bıraktığı ‘boşluğu’, siz mi doldurmaya çalışıyorsunuz?
MHP, artık ‘dayatmacı’ CHP midir?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş