Dede Korkut'un Erciyes'te yaktığı kutlu isyan ateşi

İsrafil K.KUMBASAR

İnsanoğlunu dönüştürüp, yeryüzünde kendi inançları doğrultusunda ‘yeni bir dünya düzeni’inşa etmek için kolları sıvazlayan küresel tasarımcılar, nihai hedefe ulaşmak için her türlü araçtan yararlanıyorlar.
Bazen, ‘kendilerinin karşısında’ imiş gibi görünen ‘yerel’ nitelikteki mekanizmaları, birbiri içerisine geçmiş ilişkiler sayesinde ‘kendi amaçları’ doğrultusunda kullanıyorlar.
Küresel aktörlerin, Türkiye üzerinde uygulamaya soktukları projenin üç ana hedefi şu:
Hz. Muhammed’siz bir İslam...
Atatürk’süz bir Türkiye...
Türkeş’siz bir MHP...
‘Dinlerarası diyalog’ ve ‘medeniyetlerarası diyalog’ masalları ile kafa kola aldıkları bir takım gruplar vasıtası ile, Müslümanlığın olmazsa olmazı olan kelime-i şehadetten “Muhammed Allah’ın resulüdür” bölümünü çıkartmaya çalışıyorlar.
‘Avrupa Birliği’ne giriş süreci’ adı altında çıkardıkları yasalar ile ‘milli Türk devletini’ adım adım dönüştürüyorlar, Atatürk’ün fikirlerini ortadan kaldırıp, resimlerini devlet dairelerinden indirmek için bastırıyorlar.
“Merkez partisi” dayatması ile Türkiye’deki ’milli direnişin’en önemli kalelerinden biri olan MHP’yi Alparslan Türkeş’in hedeflerinden uzaklaştırıp, ülkücüleri etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar.

***

Bir zamanlar, ‘tankla’, ‘topla’, ‘tüfekle’, ‘yağlı urgan’ ile nüfuz edilemeyen ülkücüler, ne yazık ki ‘kendilerinden’ gibi görünen ‘mankurtlar’ aracılığı ile saf dışı bırakılıyor.
Ülkülere karşı çok yönlü ‘etkisiz hale getirme’ operasyonu, uzun süre ‘kozada’ bekletilen Dr. Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturtulması ile başladı.
Bir zamanlar ABD Büyükelçisi’nin “Sizinle daha uzun süre beraber çalışacağız” diye sırtını sıvazladığı sözde ‘lider’, ilk önce “merkez partisi” hedefi doğrultusunda “Dokuz Işık Doktrini’ ile bağları kopardı, ardından ‘Teşkilatı’ kendisine gözü kapalı olarak iman eden ‘kurşun askerler’ ile yeniden şekillendirdi.
‘Türk-İslam Ülküsü’ne gönül veren, ‘Türklüğün’  ve ‘İslamiyetin’ sigortası olduklarını söyleyen ülkücüler, 18 Nisan 1999 seçimlerinin ardından “MHP’nin artık vizyonu ve misyonu değişmiştir, herkes buna kendisini alıştırsın” diyen Dr. Devlet Bahçeli tarafından adeta ’ıspanak’ fiyatına satışa çıkarıldılar.
‘Oldu-bittilere’ isyan eden ülkücülerin bazıları ‘Lider-Teşkilat-Doktrin’ bir silah olarak kullanılarak susturuldu, bazıları tam da istendiği gibi ‘küsüp’ kenara çekildi, bazıları da direnmek yerine ‘yeni adres’ arayışına girdiler.
Bazıları ise, “Burası bizim baba ocağımızdır, hiçbir yere gitmiyoruz” diyerek direnişe devam ediyorlar.

***

İşgal kuvvetlerinin bütün çirkefliğine rağmen, parti içerisinde direnenlerden biri de, “Ya bize sevdamızı geri versinler, ya da adam gibi bir iş görsünler” diye kükrediği için teşkilatlara girişi yasaklanan, ocaklara sokulmayan Ozan Arif.
Erciyes Zafer Kurultayı’nın ‘iptal edildiği’ haberini alır almaz beyninden vurulmuşa dönen Ozan Arif,  hemen Kayseri’deki ‘dava arkadaşlarını’ arayıp, “Bu ihanete asla boyun eğmeyeceğiz, Erciyes’i boynu bükük bırakmayacağız” diyerek bir tertip komitesi oluşturmalarını istemişti.
Komitenin Kayseri Valiliği’ne başvurusu ‘olumsuz’ sonuçlandı.
Ama Ozan Arif, “Ya Bağbuğ’un hatırasını en iyi şekilde yaşatacağız, ya da tek başıma da olsa gidip orada bir taş üzerine oturacağım, meydanın boş olmadığını göstereceğim” diyordu.
Ve dediğini de yaptı.
Yurdu ‘esaret’ altına alınıp, soydaşları ‘asimile’ edilmek istenen Kürşad gibi, her şeyi göze alarak belki ‘sayıları’ az ama ‘yürekleri’ kocaman olan yiğitleri ile birlikte Erciyes’i bastı.
‘Kutlu’ isyan bayrağını zirveye dikti.
Eminiz ki, Erciyes’te ‘otoriteye’ karşı yakılan ‘kutlu’ isyan ateşi, bir ‘kar topu’ gibi büyüyüp kısa zamanda bütün Türkiye’ye yayılacak, Balgat’taki ‘siyaset’ kenelerinin hareket üzerinde kurdukları ‘fetret’ saltanatına son verip, ‘yeni bir dönemin’ kapılarını aralayacaktır.

***

Ozan Arif diyor ki:
- “Benim Dr. Devlet Bahçeli ile ‘Allah’a imanım’ dahil, hiçbir ortak yanım yoktur.”
Peki sizin ortak bir yanınız var mı?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş