Delilik yağmuru

A+A-
Agah Oktay GÜNER

Bu memlekete delilik yağmuru mu yağdı? Bu ne iştir? Aklım almıyor. Dünyadaki  “Türk Düşmanı” merkezlerin hoşuna gitmek için Türk’e soykırım suçlaması isnat edenlerin ödül aldığını biliyoruz. Adamın tek kitabını bitirmedim. Tanıyanlar bilir okuyan bir insanım. Ama ne hikmetse bu ödüller alan vatandaşın kitaplarını, bu marifetli kalemin döküntülerini okuyamadım. Bu fikrimi açtığım zaman pek çok insanın aynı kanaatte olduğunu gördüm.
Türk milletine hakaret etme modası yayılıyor. Bu kervana bir milletvekili de katıldı.  Ne diyor:  “Türkler Yunanlılara soykırım yaptı” Ne diyeyim?  Bu şahıs zahmet edip Yunan İşgal Kuvvetlerinin Batı Anadolu’da yaptığı zulümleri tarafsız kaynaklardan okusa idi böylesine idrak ve izan zaafı ifade eden hakareti kendisine reva görmezdi. Bir İngiliz kadın yazar “İzmir Yanarken”  adlı kitabında İzmir’e çıkan, Yunanlıların kaçarken katırların, merkeplerin ayaklarını Türklere hizmet etmesinler diye baltayla kestiklerini yazar. Bu kitap Meclis kütüphanesinde bulunabilir, hiç olmazsa bunu okusun. Belge ve bilgi yoksa iftira tutabilir. Ama, dosyalar dolusu doküman, kütüphaneler dolusu kitap aksini söylüyorsa öncelikle kendi kendinizi gülünç ve zavallı kılarsınız.  Delilik sınır tanımıyor.
THY ordudan ayrılmış, tecrübeli pilotları istihdam ederdi. Bu çok iyi yetişmiş, uçuş tecrübesi yüksek pilotlarla, kalkış ve inişlerde haklı bir şöhrete kavuşmuştu. “Askeri vesayeti sonlandırıyoruz” bahanesi altında tasfiye edilen askerler arasına son olarak THY’ndaki asker kökenli pilotların katıldığı anlaşılıyor.
THY Yönetim Kurulu Başkanı göreve geldiği zaman (airport haber.com)a yaptığı açıklamada; “Askeri pilot dönemi bitmiştir.THY olarak  2013 yılından itibaren asker kökenli pilot almayacağız” diyerek  hedeflerini açıkça ilan etmiştir.
Evet asker kökenli Türk pilot alınmıyor. Ancak toplam 240 pilotun çalıştığı THY’nda geçen sene başına kadar 16 Yunanlı pilot işe alınırken, Yunan To Vima gazetesi  Aralık 2012  itibariyle  30 Yunan pilotun  görev yaptığını yazdı. Böylece THY’ndaki pilotların yüzde 15’i Yunan oldu.
Tek eliyle F-16 uçurabilen asker kökenli Türk pilotlara çalışma hakkı tanınmazken, Türk sivil havacılık okullarının pilotaj bölümü öğrencileri dururken, THY’nın pilot ihtiyacı neden özellikle Yunanistan’dan karşılanıyor? Yunanlıların pilotluk konusunda ne gibi üstünlükleri var? Yunanistan’dan getirilen pilotların içinde Yunan hava kuvvetlerinden emekli olmuş pilot var mı?
Kendi üniformasından böylesine bir kaçış nasıl izah edilebilir?  Açıklama bekleyen o kadar çok soru var ki... Yunan subaylarının PKK militanlarını eğittiğini, eğitmekte olduğunu bu sayın başkan bilmez mi?  Sadece PKK değil, Türkiye aleyhine faaliyet gösteren THKP-C başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin de Yunanistan bağlantısını artık bilmeyen kalmamıştır. Nitekim Ankara’daki ABD Büyükelçiliğine düzenlenen son saldırıdaki canlı bombanın Yunanistan’daki kamplarda eğitildiği belirtilmektedir. Mali kriz perdesini aralayan  Yunanistan’ın ilk işi Ege Kıta Sahanlığı meselesini gündeme taşımak olmuştur.  Aynı Yunanistan, Güney Kıbrıs’ı kullanarak AB’de Türkiye’yi çıkmaz sokağa itmektedir. Batı Trakya Türklerine uygulanan zulüm hiç değişmemiştir. Vicdanları kör, nankörler eliyle, diliyle her türlü soysuz iftirayı tezgahlıyorlar. Biz de bu yapının adamlarına insanlarımızı, uçaklarımızı, coğrafyamızı emanet ediyoruz.
Hükümet İsrail’in Suriye’ye hava saldırısına ciddi bir tepki göstermedi. Bazı dış kaynaklı basın organlarında yer alan İsrail saldırısının Türkiye’de, Suriye Muhalefetini kurtarmak için planlandığı iddialarında gerçeklik payı varsa bu düpedüz çılgınlıktır. İsrail’in bile çekindiği Suriye’de  “Esad sonrası olabilecekler” konusu Türkiye için ne gibi riskler taşımaktadır. Bütün bunlar iş işten geçmeden değerlendirilmelidir. 
 Neticede Allah hepimizi bu delilik yağmurundan korusun!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları