Dindarları sıkıştırıp 'teröre' yönlendirmeyi hedefleyen ihanet

İsrafil K.KUMBASAR

Yeryüzünü kendi çıkarları doğrultusunda yeniden şekillendirmeye çalışan küresel emperyalistler, asla bir ‘din’ olarak kabul etmedikleri İslamiyeti hep gerektiğinde kullanabilecekleri bir ‘araç’ olarak gördüler.
Soğuk savaş döneminde, ‘Yeşil Kuşak’ projesi çerçevesinde ‘Sovyetler Birliği’ ve ‘Çin’in yayılmacı teşebbüslerine karşı ‘radikal’ hareketlere destek vererek, gönüllü bir ‘savunma mekanizması’ oluşturdular.
Komünizmin iflas etmesinden sonra, yeni bir ‘kurtuluş reçetesi’ olarak geniş kitleler arasında büyük bir sempati toplayan İslamiyetin gelecekte kendi hedefleri için bir ‘tehdit unsuru’ oluştaracağını farkedince, ipini çekmeye karar verdiler.
Besleyip, yetiştirip, kullandıkları elemanlarına ‘El-Kaide’ isminde bir terör örgütü kurdurarak, bütün dünyanın gözleri önünde ‘11 Eylül’ saldırısının gerçekleşmesini sağladılar.
İslamiyetin önüne ‘terör’ sıfatını ilave ettiler.
İnsanların bilinçaltına ‘korkuyu’ ve ‘dehşeti’ yerleştirip, aslında bir ‘barış’, ‘sevgi’, ‘kardeşlik’ ve ‘hoşgörü’ dini olarak gönüllere taht kuran İslamiyetin hızla yayılmasının önüne geçtiler.
İslamiyete karşı yeni bir ‘Haçlı Seferi’ ilan ettiler.
İslami değerlere saldırıyı ‘meşru’ hale getirdiler.

* * *

Aynı oyunun bir benzeri Türkiye’de oynanıyor.
Türk milletinin ‘kendi asli kimliğine’ dönüp ‘emperyal’ bir vizyon ile yeniden tarih sahnesine çıkmasının önünü kesmek isteyen emperyalistler, içerideki taşeronları aracılığı ile ‘laik/antilaik’ çatışmasını yeniden körüklemeye başladılar.
‘Türk devletine’ sıkı sıkıya bağlı, ‘Türklük’ ile herhangi bir sıkıntısı olmayan, ancak ‘inançlarını’ da özgür bir şekilde yaşamak isteyen dinibütün vatandaşlar, ‘belli mahfillere’ sırtlarını dayayan bir takım ‘karanlık’ odaklar tarafından, hiçbir ‘çıkış yolu’ bulamayacak bir şekilde habire ‘köşeye’ sıkıştırılıyor.
Karşı karşıya bulundukları meselelerin çözüme kavuşması için ‘siyaset’ üzerinden bir beklenti içerisine giren bu insanlar, karşılarına çıkarılan engeller sayesinde her geçen gün biraz daha ‘umutsuzluk’ ve ‘karamsarlık’ batağına doğru sürükleniyor.
Görünen odur ki, ‘laiklik’ ile ‘din’ arasında seçim yapmaya zorlanan bu insanlar, belli bir süre sonra ‘siyaset kurumunun’ dışında, kendilerine ‘başka yollar’ aramaya başlayacaklar.
Devlete güvenin yitirildiği bir ortamda, tabii ki bunalıma girip ‘akıl melekelerini’ yitiren bazı kimselerin, dışarıdan yapılacak kışkırtma ve yönlendirmeler ile ‘teröre’ başvurması kaçınılmaz hale gelecek.
Dindarlık, ‘terör’ ile anılmaya başlanacak.
Teröre karşı alınacak olan tedbirler, dinibütün kesimlere yönelik ‘baskıları’ daha da artıracak.
Uygulanacak ’yeni yasaklar’, ister istemez ‘tırmanan şiddeti’ de beraberinde getirecek.
‘Vatandaş’ dininden soğuyacak.
Peki ya sonra?

* * *


‘Niteliği’ belli olmayan, ‘tanımı’ yapılmayan kavramlar ile İslamiyeti ‘devlet sisteminden’ soyutlamayı başaranlar, şimdi de terör yolu ile marjinalleştirerek ‘toplumsal hayattan’ tasfiye etmeye çalışıyorlar.
‘Ilımlı İslam’ yaygaraları arasında ‘perde arkasında’ tedavüle sokulan sinsi plan aslında bu.
‘İstihdam’ edildikleri stratejik noktalarda, ‘laikliğin’ arkasına sığınıp Türk milletinin ‘manevi değerleri’ ile kucaklaşmasının önüne set çekmeye çalışan ‘devşirme’ işbirlikçiler, ‘hangi ulvi gayelere’ hizmet ettiklerini çok iyi biliyorlar.
‘Çağdaşlığı’ emperyalizmin ‘kokuşmuş’ değerleri ile karıştıran,’geri kalmışlığın’ sebebini ‘inançlarda’ arayan, manevi değerleri hor gören, aşağılayan laiklik tüccarları da, bilerek veya bilmeyerek bu planın değirmenine su taşıyorlar.
‘Ninelerin’, ‘annelerin’, ‘bacıların’ taktığı başörtüsünü, ‘bir kesime’ mal edip yeni nesillere ‘siyasi simge’ olarak algılatmayı başardılar.
Şimdi aynı şekilde, o başörtüsüne temel dayanak olan dinin de ‘ideolojik kalıplar’ içerisine hapsedilmesine çanak tutuyorlar.
Ey Türk evladı, uyuma.
‘Ilımlı İslam’a ve ‘din tüccarlarına’ karşı imiş gibi görünüp, aslında ‘gerçek İslam’a ve ‘dindarlara’ saldıran ‘dinsiz’ vatan hainlerinin tuzağına sakın düşme.
Dinine sahip çık.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş