Dr. Devlet Bahçeli'ye Erdoğan’dan mektup

İsrafil K.KUMBASAR

Muhterem kardeşim Devlet Bey;     
‘AK’ Parti hükümeti olarak, ‘milli birlik ve bütünlüğü’ pekiştirmek amacıyla okyanus ötesindeki kadim dostlarımız tarafından önümüze konulan ‘devlet politikası’ gereği başlatmış olduğumuz ‘demokratik açılım’ sürecini işletmeye devam ediyoruz.
Önümüzdeki aylarda yapacağımız ‘yeni Anayasa’dan, artık hiçbir hükmünün kalmadığına inandığımız ‘Türk kimliğine’ ait bütün kavramları çıkarma niyetindeyiz.
Ayrıca ‘üniter’ yapıya son vererek ‘Başkanlık’ sistemine geçmenin de zamanı geldi.
‘En fazla ihtiyaç duyduğumuz’ böylesine kritik bir dönemde MHP gibi bir partinin genel başkanlık makamında oturan zat-ı âlinizi tabii ki ‘dikkate’ almamak olmazdı.
Siz ki, Sayın Apo’nun Meclis’teki avukatlarının uzattığı ‘kanlı elleri’ bile çekinmeden sıkabilecek kadar ‘tevazu’ ve ‘hoşgörü’ sahibi bir insansınız.
Uzattığımız eli geri çevirmeyeceğinizi umuyor, ‘ülkenin federatif çerçevede yeniden yapılanması’ sürecine değerli katkılarınızı bekliyoruz.

 

***

 


Her ne kadar, zamanında ‘hitabet sanatı’ haline getirdiğim öfkeme kapılıp, kamuoyunun karşısında sizi ‘namertlik’, ‘alçaklık’, ‘namussuzluk’ ile suçlayarak üzdü isem de, lütfen inanın ki sahsınıza karşı gizliden gizliye hep derin bir ‘saygı’ ve ‘muhabbet’ duymuşumdur.
İyi ki o partinin başında siz varsınız.
Her gece başımı yastığa koyduğumda, gözlerimi kapar kapamaz, kendimi ‘Yüce Divan’ karşısında hesap verirken görüyorum.
Kan ter içerisinde uyanıyorum.
Ama her halükarda ‘iktidar alternatifi’ olabilecek MHP gibi bir muhalefet partisinin başında sizin gibi ‘etliye sütlüye pek fazla karışmayan’, ‘dürüst’, ‘beyefendi’  ve de ‘ebced hesabı uzmanı’ muhterem bir şahsiyetin bulunduğunu aklıma getirince rahatlıyorum.
Partimizin kuruluşundan bugüne değin, verdiğiniz ‘açık’ veya ‘örtülü’ bütün desteklerden dolayı size minnettarım.

 

***

 


Ülkedeki ‘ekonomik’ şartların tamamen aleyhinize olmasına rağmen, önünde ‘ceket’ iliklediğiniz Sayın Bülent Ecevit’in bütün yalvarmalarına aldırış etmeden, ‘erken seçim’ kararının ısrarla arkasında durarak, partimizin ‘ezici bir çoğunluk’ ile tek başına iktidara gelmesini sağladınız.
17 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde meydanlarda ‘ip’ atarak, bizi içine düştüğümüz ‘çukurdan’ çekip aldınız, Meclis’e girer girmez, ‘Cumhurbaşkanlığı’ oylamasına katılacağınızı açıklayarak, hükümetimizi ‘367’ belasından kurtarıp değerli kardeşim Abdullah’a Çankaya’nın yolunu açtınız.
‘Referandumdan’ alnımızın akı ile çıkmamızda, ‘yerel seçimlerin’ öne alınmasında, ‘Suriye tezkeresinin’ oylamasında bize çok büyük katkılarda bulundunuz.
Elinize geçen her fırsatı adeta ‘altın tabak’ içerisinde soframıza sundunuz.
Size ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

***

 


Görüyorum ki, geleneksel Salı konferanslarında zaman zaman gerek ‘şahsıma’, gerek ‘partime’ karşı yerli yersiz bir takım hakarete varan eleştiriler yöneltiyorsunuz.
Bu ‘kağıt üzerinde’ kalan çıkışlarınızın, ‘yedek lastik’ suçlaması yapanların ‘gazını almaya’ yönelik salvo atışları olduğunu çok iyi biliyor ve sizi ‘anlayışla’ karşılıyorum.
Lütfen, partimiz içerisinde sözlerinizi ciddiye alıp da hem şahsınızı, hem de camianızı hedef almaya kalkışan ‘ilm-i siyasetten’ bihaber bir takım densizlere aldırmayın.
Siz siz olun, ‘içinizden geldiği gibi’, istediğiniz şekilde davranmaya devam ediniz.
4 Kasım 2012 tarihinde yapılacak olan MHP Büyük Kurultayı’ında, kendinizi yeniden ‘genel başkan’ seçtirmeniz, inanın ki herkesten çok bizi ‘mutlu’ ve ‘bahtiyar’ eyleyecektir.
Siz o partinin başında bulunduğunuz sürece, biz ‘hiç de hak etmediğimiz’ iktidar keyfini aynen sürdürmeye devam edeceğiz.
Allah MHP’yi sizden mahrum etmesin.

 

***

 


Siz bizim için ‘asla bulunması mümkün olmayan’ değerli bir Hint kumaşısınız.
Gönlümüzün sultanı, başımızın tacısınız.
Almış olduğum istihbarat raporlarına göre, bu sefer başınız bir hayli dertte.
Ama edinmiş olduğunuz ‘derin tecrübeler’ ışığında bu belayı da savuşturabilecek hünere ve kudrete sahip olduğunuza yürekten inanıyorum.
Arzu buyurmanız halinde, devletin ilgili birimlerinin ‘tam kadro’ emrinizde olacağından hiç şüpheniz olmasın.
Şenkal ve Şefkat kardeşlerime lütfen selamlarımı iletiniz.
İmza:
Kardeşin Recep Tayyip

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş