Düşmemek; başarı!

A+A-
Murat TAŞKIN

Başarı sözcüğü ile ifade edileni görebilmek için hep yukarı bakılır; idi!. Şimdilerde Volkan Konak’ın “2T” dediği, “Trabzon Türkiye’nin T’sidir” diye de ifade ettiği “T” lerde başarının kriteri değişti! Artık kafayı kaldırıp yukarılara bakmak gerekmiyor. Bu özellikle de “Kürt Açılımı” diye başlatılıp, herkesi uyutmak için “Kardeşlik Projesi” yaftası vurulan gündem ile Türk halkına “daha kötüsü olabilirdi” ; her sezona şampiyon olmak için başlatılan Trabzon taraftarına ise “küme düşebilirdi” ile “Başarıyı yukarıdan değil, aşağıdan tarif edin” deniliyor.
Anlayacağınız, başarının her işte olduğu gibi, başarıda da Türkiye’de kriterler değişti. Hem de yüz seksen derece..
Spor sayfasında olduğumuz için Türkiye’yi değir sayfalardaki meslektaşlarımıza bırakıp Trabzonspor’a bakacağız. Trabzonspor’un yönetiminden, teknik kadrosuna, futbolcu kadrosundan taraftarına duruma malûm.. Yani her şey “Görünen köy kılavuz istemez” misali ortada..

 

Düşürenler utansın

 

Anlayacağınız işler hep kötü gidiyor.. Kötü gidişatın nedeni de hiç şüphesiz kötü yönetilmek.. Bu yönetim anlayışı Trabzonspor’u tarihinde olmadığı kadar küme düşme korkusu ile başbaşa bırakmış durumda. Normal şartlarda, böylesi bir durumda sadece teknik direktör değişikliğinin çözüm olmadığı da belliydi.. Ama, klasik bir tercih şekli olduğu için faturanın tamamı teknik adama kesildi. Yönetim için ise, “dere geçilirken at değiştirilmez” denilerek, Sadri Şener’in bırakmasının yanlış olacağı pompalandı duruldu. Ama anlaşıldı ki pek işe yaramadı. Çünkü, tekrar ediyorum ama, “durum ortada..”
Şimdi, sezonun bitmesi bekleniyor. Sezon bittiği zaman ne olacak? Trabzonspor küme düşmekten kurtulacak. Sadri Şener yönetimi de, “Takımı küme düşürmedik” diye böbürlenecek, daha doğrusu başta da dediğimiz gibi bunu başarı sayacak.. Bugünkü tablonun göstergesi aynen budur.. Yani küme düşmemek başarıdır. Koca Trabzonspor, ne hale düştü değil, düşürüldü.. Düşürenler utansın. Ve de başarının tabandan değil, tavandan ölçüldüğünü de unutmasınlar.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları