Erciyes'i kenelerden arındırmak için haydi yeniden atlara

İsrafil K.KUMBASAR

Erciyes Zafer Kurultayı, rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından temelleri atılan en önemli sosyo-kültürel etkinliklerden birisidir.
Tarihte kazanılan zaferleri ‘yeni nesillerin’ hafızasına kazımak, Türk dünyası birliğine ‘altyapı’ oluşturmak amacıyla birincisi 1990 yılında gerçekleştirilen kurultay, tam 17 yıl kesintisiz devam etti.
Kurultay, bugüne kadar belki ‘amacına uygun’ olarak yapılamadı, Türkiye’nin ve Türk dünyasının ‘meselelerinin’ masaya yatırılıp ‘çözüm yollarının’ arandığı ‘uygun bir zemin’ olma hüviyetine kavuşamadı.
Ancak, 2 bin 150 metre yükseklikteki Tekir Yaylası, Türk milliyetçileri/ülkücüler/bozkurtlar için adeta bir ‘araf meydanı’ haline geldi.
Yalnızca Edirne’den Kars’a kadar bütün Türkiye’den değil, Avrupa’dan, İngiltere’den, Amerika’dan, Türk Cumhuriyetleri’nden ve ‘Türk topluluklarından’ gelenler, kurdukları çadırlarda birbirleriyle buluşuyor, ‘hasret’ gideriyor, ‘fikir cimnastiği’ yapıyor, ‘hafıza’ tazeliyor, ‘yeni bir ruh’ ve ‘yeni bir heyecan’ kazanarak geri dönüyorlardı.
Son ikisi dışında tamamında hazır bulunma onuruna eriştiğimiz kurultaylardan birine katılanların sayısı tam ‘880 bin’ olarak resmi kayıtlara geçti.
Sayı bazen ‘1 milyon’, bazen ‘1.5 milyon’ oldu.
Yollar ‘üç hilalli’ bayraklara büründü.
Oylar, ‘MHP’ye yansıdı.

* * *

Erciyes Zafer Kurultayı artık yapılmayacak.
Çünkü, ‘Made in USA’ patentli Balgat generalleri öyle emir buyurdular.
Çünkü, Erciyes bir yüzü ile Ergenekon’u, diğer yüzü ile ‘Turan’ı hatırlatıyor ve orada toplananlar ‘ABD/AB/İsrail’ eksenli küresel güçleri ürkütüyor.
Kendisine ulaşan ‘talimatı’ yerine getirmekten başka herhangi bir ‘inisiyatif’ sahibi olmayan MHP Kayseri İl Başkanı Süleyman Korkmaz, kurultayın iptal edilmesi gerekçesini aynen şöyle açıklıyor:
- “Türkeş’in tarihteki 16 Türk devleti için kurultay düzenleme vasiyeti vardı. Biz, 17. Türk devleti KKTC için de merkezi büyük kurultayı yaptık. Vasiyet yerine getirildi. MHP il teşkilatı olarak bundan sonra artık kurultay düşünmüyoruz.”
Alparslan Türkeş Vakfı Kurucu Başkanı Seval Türkeş ise, bu iddianın Türkeş’in karakterine ve misyonuna aykırı ve ‘külliyen yalan’ olduğunu belirterek şöyle diyor:
- “Merhum Alparslan Türkeş’in sağlığında, kanuni şekillere uyarak yapmış olduğu böyle bir vasiyeti kesinlikle yoktur. Bu hususta sözlü bir vasiyeti ve konuşması da yoktur. Temennimiz bu geleneğin sonsuza kadar sürdürülmesidir.”

* * *


Türk Dünyası Kurultayları’nı ‘lüzumsuz’ olduğu gerekçesiyle engelleyenler, 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü ‘milliyetçilik’ bayramına çevirenler,  4 Nisan Türkeş’i anma törenine ‘kısıtlama’ getirenler, Türk milletini ‘anayasal vatandaşlık’ ile tarif etmeye kalkışanlar, Ülkü Ocakları’nı ‘tasfiyeye’ zorlayanlar, şimdi de Erciyes’te hayat bulan ‘Turan idealini’ öldürmeye çalışıyorlar.
Peki generaller, öyle emir buyurdular diye Erciyes’in etekleri bu yıl ‘ıssız’ mı kalacak?
Madem ki Dr. Devlet Bahçeli ve yol arkadaşları, Başbuğ Alparslan Türkeş’ten emanet kalan ‘bir ocağı’ daha söndürmek istiyorlar, onların yerine talip olan ‘dava adamları’, ‘ülkü devleri’ ve ‘kanaat önderleri’ ne güne duruyorlar?
Bugüne kadar “Hareket bitiyor”, “Dava elden gidiyor”, “Görevliler ile olmuyor” diye sızlanıp duranlar nerede?
Erciyes’in de ‘elden çıkmasını’ mı bekliyorlar?
Zaman artık ‘söz’ değil, ‘eylem’ zamanıdır.
‘Meydan’ istiyorsanız, işte meydan.
‘At’ istiyorsanız işte at.
‘Fırsat’ ise işte fırsat.
Er gibi çıkın ortaya.

* * *


Erciyes, “Size rağmen biz buradayız, davamızın arkasındayız” diye kükreyecek koçyiğitlerini arıyor.
Erciyes, ‘mukaddes ihtilal’ için bir karargâh olmalı.
Milliyetçi Hareket Partisi’ni başına tebelleş olan atanmış ‘mankurtlardan’, ‘tasfiye memurlarından’, ‘görevlilerden’ ve ‘siyaset kenelerinden’ kurtarıp, ‘iktidar alternatifi’ haline getirmek için bir kez daha ‘harekete geçmeye’ var mısınız?
O halde?
Haydi yeniden atlara...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş