Erdoğan: AKP'nin kapatılması davasının açıldığı gün...

Erdoğan: AKP'nin kapatılması davasının açıldığı gün...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Kadın ve Gençlik Kolları vefa iftarında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şöyle;

– İnşallah Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece Kadir gecesi ardından  Ramazan bayramına ulaşıyoruz inşallah Pazar günü de Ramazan Bayramımızın birinci günü. Burada müjdeler var. Bundan da inşallah hep birlikte nasibimizi alırız.

– 2002’den bu yana 15 yılda, cumhuriyet döneminden bu yana yapılan hizmetlerin kat kat üzerinde hizmetler verdik. Çökme seviyesine gelen Türkiye’yi aldık 3 kat büyüttük. Batıyor  bitiyor dedikçe bizler daha da palazlandık daha güçlendik. Biz an be an hedefe doğru gidiyoruz. Biz şunu biliyoruz, hedefe ulaşmayan kısrak utansın.

– Şimdi birileri yürüyor, sokak cadde falan…

– Demirel’in dediği gibi yollar yürümekle aşınmaz. Bunlar da yolları yürüyerek aşındıramayacaklar.

– Ellerindeki “adalet” levhaları bile utanır bunlardan. İstismarla adalet aranmaz.

– AK Parti’nin kapatılması davasının açıldığı o günlerde siz, “Ankara’da da yargıçlar varmış” diye sokaklara dökülen adamlarsınız.

– Şimdi kalkıp AK Parti’yi adaletsizlikle suçluyorsunuz. Karar yargınındır, yargının kararına saygı duymak zorundasınız.

– Anayasa’nın ilgili maddesi kimin için? Belli bir grup için mi? Kimse yargıyı baskı altına alamaz. Tavsiye dahi edemez.

– AK Parti’nin kapatılmaya çalışıldığı dönemlerde hep arkadaşlara “sabrı” önerdim. Çünkü biz ülkemizin karışmasını istemiyorduk.

– Ülkemizin bugün ulaştığı seviye elbette önce milletimizin emeğinin sonra da AK Parti’nin son 15 yılda hayata geçirdiği reformların eseridir.

– Bizim bir Rabia’mız var. Utanmadan sıkılmadan teröristlerin işaretini kendilerine işaret yapıyor diyorlar. Sen zaten Rabia nedir bilmezsin. Bunun içinde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var bunun içinde.

– Bunun hangisine karşısın? Sen 6 tane okun var, Sakarya’da bir vatandaş sordu saysana anlamını sayamadı.

  • Yorumlar 32
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş