Erdoğan, antisemitizm yasası mı hazırlatıyor?

İsrafil K.KUMBASAR

BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üzerinde yeniden ‘kara gölgeler’ dolaşmaya başladı.
İsrail’in Gazze’de yaşayan Müslümanlara yönelik başlattığı soykırımı harekatının ardından ‘icra makamının’ başında olduğu halde ‘hiçbir şey’ yapmayan Tayyip Erdoğan’ın, meydanlardan yükselen ‘tepkilerin’ önünü kesebilmek için yaptığı ‘duygu yüklü’ konuşmalar, kendisine ‘cesaret’ ödülleri veren ‘Yahudi dostlarını’ fena kızdırdı.
ABD’nin önde gelen beş Yahudi kuruluşu, Erdoğan’a bir mektup göndererek, yükselen ‘Yahudi aleyhtarlığının’ önüne geçmeye çağırdı.
B’nai B’rith Başkan Yardımcısı Daniel Mariaschin, mektubun içeriğini şöyle özetledi:
- “Türkiye’de yükselen anti-semitizm uzun süredir dipten gelen bir dalga. Özellikle basının bir bölümü nefreti besleyen yayınlar yapıyor. Yahudiler kendilerini tehdit altında hissediyor. Yahudilerin hedef yapılmasına, taciz edilmesine artık dur denilmesi gerekiyor. Sorumlu liderlerin atması gereken adımlar bulunuyor. Yahudilerin güvenliğine dair bir jest bekliyoruz.”

* * *

Tayyip Erdoğan, bir kez daha ‘deliğe süpürülme’ tehdidi ile karşı karşıya.
Peki, Erdoğan, tehdide boyun mu eğecek, yoksa edindiği tecrübeler ışığında tehdidi ‘savuşturmak’ için bir şeyler mi yapacak?
Erdoğan, daha önce ‘paçayı’ kurtarabilmek İsrail ile ‘enerjiden’, ‘tarıma’ kadar birçok alanda ‘işbirliği’ anlaşmalarına imza atmıştı.
Yine mutlaka bir şeyler yapacak.
Peki ama ne?
Ankara semalarında dolaşan minik kuşun ulaştırdığı bilgilere göre, Tayyip Erdoğan, kendisini destekleyen Yahudi dostlarını ‘memnun’ edebilmek için bir yasa tasarısı hazırlanması talimatı verdi.
Hukukçuların üzerinde çalışmaya başladığı iddia edilen tasarı, 29 Mart yerel seçimlerinin ardından Meclis Adalet Alt Komisyonu’na sevkedilecek.
Yükselen ‘antisemitizmin’ önüne geçme bahanesi ile tedavüle sokulacak tasarıya göre, artık bundan böyle Türkiye’de ‘Yahudiler’ üzerine onur kırıcı, aşağılayıcı görüş beyan etmek ‘suç’ haline getirilecek.
‘Yahudilik’ ve ‘Siyonistlik’ üzerine yayınlanmış olan eserler birer birer yasaklanacak.

* * *


TCK’nın 301’inci maddesinde yaptıkları değişiklikle ‘Türklüğe hakareti’ serbest haline getirenler, ‘Yahudileri eleştirmeyi’ yasaklıyor.
Yahudilerin destekledikleri İsrail, ‘kutsal sınırlarına’ ulaşmak için, ‘Müslüman’ olmanın dışında hiçbir suçu, günahı olmayan gariban insanları vahşi bir şekilde katledecek.
Ama vicdan sahiplerinin, ‘İsrail’in politikalarına’ esas teşkil eden ‘siyonist’ hedeflerin perde arkasını sorgulaması ‘suç’ sayılacak.
Erdoğan’ın, yasayı çıkardıktan sonra, ABD Kongresi tarafından kabul edilen bir yasa çerçevesinde Yahudi düşmanlığını yansıtan politika, uygulama, eylem, girişim ve yayınları düzenli olarak izleyip, yıllık raporlarına yansıtacak olan ABD Dışişleri Bakanlığı ile ‘koordinasyon’ içerisinde hareket edip etmeyeceğini bilemiyoruz.
Emme velakin, yakında sokaklarda, tellalların şöyle haykırdıklarını duyarsanız hiç şaşırmayın:
- “Eyyy ahaaaliiii... Duyduk duymadık demeyuuun. Bundan böyle Yahudiye, Yahudi demek yasaktuuur.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş