Erdoğan'dan ABD'ye: Hayati bir yanlış...

Erdoğan'dan ABD'ye: Hayati bir yanlış...
Erdoğan, ABD'nin YPG'ye verdiği silahlarla ilişkin, "Hayati bir yanlış yaptıklarını anlayacaklar" dedi. "NATO'nun gözden geçirilmesi gerektiğini" ifade etti.

AKP Genel Başkanı olarak Erdoğan, partisinin bayramlaşma töreni nedeniyle Haliç Kongre Merkezi'nde konuştu.

Konuşmasından satır başları şöyle:

"HAYATİ BİR YANLIŞ YAPTIKLARINI ANLAYACAKLAR" 

-Fırat Kalkanı operasyonuyla terör hattı kurma çabalarını boşa çıkardık. Suriye sınırlarımız boyunca bir terör koridoru kurma girişimini Fırat Kalkanı Harekatı'yla sekteye uğratmıştık. Maalesef müttefik dediğimiz, dost bildiğimiz ülkeler, Türkiye'nin bütünlüğüne göz dikmiş terör örgütleriyle iş birliği yapmakta sakınca görmüyorlar. Bu terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını söyleyerek Türkiye'yi kandırdıklarını sananlar, hayati bir yanlış yaptıklarını eninde sonunda anlayacaklar ama onlar için iş işten geçmiş olacak. Biz o silahlarla dökülen her damla kanın faturasını o silahların asıl sahiplerine çıkaracağız. Şunu tüm dünya bilmelidir, Suriye’nin kuzeyinde, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bunlara destek verenler de bu gerçeği görecekler. Fırat Kalkanı’nda nasıl 2 bin km karelik alanda Mehmetçik elinden geleni ÖSO ile yaptıysa bundan sonra da yapacaktır. Asla taviz yok. Bunu bizzat kendilerine de söyledik. Zira Türkiye bir çadır devleti değildir bunu herkes böyle bilmelidir.

"BU ADIMLARIN HEPSİ NATO'YA AYKIRIDIR"

Bir taraftan NATO’da beraber olacağız öbür taraftan terör örgütleriyle beraber hareket edeceğiz. Bu nasıl iştir? O zaman NATO’nun yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Bu atılan adımların hepsi NATO’ya aykırıdır. Bunu Brüksel’deki son toplantıda dile getirdim. Suriye’den Türkiye’ye yönelik her terör saldırısına kendi topraklarında müdahale edeceğiz. Türkiye’ye saldıran yılanların başlarını kendi inlerinde ezmeye devam edeceğiz.

"BU YILANLARI KOYUNLARINDA BESLEYENLER..."

(Avrupa ülkeleri için) Terör örgütlerinin mensuplarına gösterilen bu derin muhabbetin, aşırı korumacılığın yol açacağı felaketleri görmezden gelenleri bir an önce akıllarını başlarına almaya çağırıyoruz. Türkiye, tarihi birikiminden, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle bu musibetlerin hepsinin bir şekilde üstesinden gelir. Buna karşılık sırf bize zarar veriyor diye bu yılanları koyunlarında besleyenlerin damarlarında o yılanların zehriyle uyanacakları günler çok yakındır."

Suriye’de seçtiğiniz terör örgütü ile nasıl bir geleceğiniz olur bilmiyorum ama bizimle bir geleceğiniz olmayacağını bilmelisiniz. Aynı şekilde ülkemizde darbe girişiminde bulunan bir terör elebaşını ülkenizde barındırmak suretiyle Türkiye’nin gönlünde derin yaralar açıyorsunuz. Bunlara yol açanları bir an önce akıllarını başlarına almaya çağırıyoruz."

"KENDİLERİNİ GİZLEYEREK HALA ETRAFTA DOLAŞANLAR VARSA..."

 "Bu süreçte elbette nefesi kesilenler, soluğu yetmeyenler, niçin siyaset yaptığını unutanlar, makam mevki hırsına kendini kaptıranlar oldu. Bugün onların hiçbiri aramızda yok. Şayet bir şekilde kendilerini gizleyerek hala etrafta dolaşanlar varsa onların da hesaplarının görüleceği günler yakındır. Ama hamdolsun AK Parti’nin ana omurgası sapasağlam ayaktadır.

Bayramdan sonra illerde, ilçelerde kongre hazırlıkları başlayacak. Metal yorgunluğunu giderelim, 2019’a hazırlanalım. Görüldüğü gibi inşallah olağanüstü kongrede 30 yaşın altında genç kardeşlerimiz MKYK yönetimine girdi. 2019 parlamento seçimlerinde inşallah bunu çok daha ileri bir seviyeye yükselteceğiz. Şunu unutmayın AK Parti bu ülkede ilklerin partisidir, olmaya devam edecektir."

 "BİLDİĞİNİZ FETÖ MENSUBU VARSA BİLDİRİN"

"Hepinize sesleniyorum; nerede, bildiğiniz, bulduğunuz bir FETÖ terör örgütü mensubu varsa bunu bizlere muhakkak bildireceksiniz. Eğer bildirmiyorsanız sorumlusunuz. Bu ümmeti, bu milleti parçalayanlara bunun hesabını sormaya devam edeceğiz. Bakınız, Amerika'da bey bey Pensilvanya'da çiftlikte yaşıyor değil mi? Herhalde buradan bir şeyler anlamanız lazım. Amerika bunu niye vermiyor, herhalde buradan da bir şeyler anlamanız lazım. Öyleyse burada bu çalışmayı birlikte yürüteceğiz. Siz hangi mahallede kim var, bunları gayet iyi bilirsiniz. Bulacaksınız, biz de araştıracağız, inceleyeceğiz, hukuk içinde gereğini de yapacağız."

İlgili Haberler
Almanya, Erdoğan'ın korumalarını G20'de istemiyorTürk üssünün kapatılmasını istiyorlar!"ABD'nin Suriye planı 2. Kürdistan sınırını oluşturup Fırat nehrine dayandırmak"
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş