Ertuğrul Özkök'ün imparatoru, müthiş bir Yahudi çıkınca

İsrafil K.KUMBASAR

İşbirlikçi medyanın Coca-Cola imparatorluğunun başına getirilen Muhtar Kent üzerinden şişirdiği ‘Müthiş Türk’ balonu erken patladı.
Bab-ı Telli’nin ‘şarap uzmanlığı’ ile bilinen ve Pentagon’da ‘Türkiye’nin Dördüncü Kuvvet Komutanı’ olarak tanınan Ertuğrul Özkök, önüne konulan ‘müthiş haberi’ büyük bir heyecan içerisinde servis yaparken, şu başlığı atıyordu:
- “Kapitalizmin İmparatoru”
Haberin alt başlığında, şu ifadeleri kullanıyordu
- “140 milyar dolarlık dünya devi Coca-Cola’nın CEO’luğuna bir Türk getirildi. Muhtar Kent, kapitalist dünyanın kralı oldu.”
Ve Kent’e atfedilen şu sözlere yer veriyordu:
- “Coca-Cola’ya önderlik etmek bir onurdur. Görev bana bir günde gelmedi. Türk yöneticiler uluslararası organizasyonlarda yeterince yer alamıyor. Umarım bu ilham kaynağı olur.”
Ertesi gün, Hürriyet’te ‘Müthiş Türk’ün hikayesini okuyan gariban Türk vatandaşları “Seninle gurur duyuyoruz Muhtar” diye göğüslerini kabarttı.

***

Haberin ‘milliyetçi’ ve ‘dinci’ diye etiketlendirdiği basında yer bulmamasına içerleyen Ertuğrul Özkök, 8 Aralık 2007 tarihli yazısında şöyle isyan etti:
“Cebinde Türkiye pasaportu taşıyan bir insan, bir zamanlar ‘emperyalizmin’, ‘kapitalizmin’ neredeyse orak çekici gibi görünen bir simgenin tepesine bayrağını dikti.
Türklükse Türklük.
Müslümanlıksa Müslümanlık.
Muhtar Kent’te her ikisi de var.
Öyleyse ulusalcılık ve Müslümanlık kimliği altında gazetecilik yapan arkadaşlarımız bu başarıya niye sevinemediler.”
Sevinemezler, çünkü artık cümle alem biliyor ki ‘kapitalizmin kutsal mabedi’ olarak bilinen Coca-Cola’nın arkasında ‘Yahudi sermayesi’ var.
Satışlardan elde edilen gelirin belli bir oranı, el altından İsrail’e aktarılıyor.
Böyle bir kuruluşun başına, hem ‘Türk’ hem de ‘Müslüman’ kimliğine sahip birisini asla getirmezler.
O halde?

***

Cevap aslında haberin orijinalinde gizliydi.
Çünkü daha önce Pepsi Cola’nın başına ‘Hint kökenli’ bir kişinin atanmasından ısrarla bahseden uluslararası haber ajansları, bu kez Muhtar Kent’in ‘Türk’ kimliğine hiç değinmemişlerdi.
Muhtar Kent’e koltuğunu bırakacak olan Nevill İsdell ise, selefini şöyle tarif ediyordu:
- “Küresel bir şirket için küresel vatandaştır.”
Neden mi?
Cevabı ertesi günü Prof. Yalçın Küçük verdi.
2. Dünya Savaşı’nda Marsilya’da Büyükelçilik yaptığı dönemde Naziler tarafından gaz odalarına gönderilen Yahudileri ‘Türk pasaportu’ vererek kurtardığı için İsrail tarafından ‘şükran ödülüne’ layık görülen Necdet Kent’in, ‘ibrani asıllı’ olduğunu açıklayan Yalçın Küçük şöyle dedi:
- “Muhtar Kent, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır, ama İbranidir. Sözü geçen yere de İbrani olduğu için getirilmiştir. Daha önce İbrani kökenli Ahmet Ertegün vardı. O ölünce ABD’de parlatılan İbrani asıllı Türk Muhtar Kent olmuştur.”

***

Oysa, Hürriyet’teki haberlerde Muhtar Kent’in ‘Yahudi’ olduğuna hiç değinilmiyor, sanki babası ‘Yahudilere yardım etmiş’ bir Müslüman Türk olduğu için ödüllendirilmiş gibi bir izlenim yaratılıyor.
Böylece bilinçsiz kitlelerin şuuraltında, Yahudi asıllı olmayanların da eğer Yahudilere hizmet ederlerse zamanı gelince ‘ödüllendirilecekleri’ ve ‘yükselebilecekleri’ zannı uyandırılmak isteniyor.
Bu da doğal olarak Yahudi ırkının ‘gizli küresel hakimiyet stratejisine’ ve ‘operasyonel gücüne’ dolaylı yoldan katkı sağlıyor.
Muhtar Kent, gizli küresel Yahudi dayanışmasının bir neticesi olarak, sadece ve sadece ‘Yahudi ırkından’ olduğu için o makama yükselebildi.
Babası Necdet Kent de Yahudi ırkından olduğu için ‘ırktaşlarına’ yardım etmek amacı ile risk alabildi.
İşte bu noktada su iddia ile karşılaşıyoruz:
‘Küresel’ misyoner Ertuğrul Özkök’ün, Yahudiler ile gizli ‘genetik’ bir bağı mı var ki Yahudi ırkının gizli küresel hakimiyet stratejisi doğrultusunda kendisini böylesine ‘risk altına’ sokabiliyor.

***

DERS: Medya Okuma Teknikleri
TEMEL İLKE: 1
Ertuğrul Özkök, eğer bir kimseyi/bir şeyi/bir düşünceyi ısrarla kamuoyuna dikte etmeye kalkışıyorsa, mutlaka arkasında vardır bir bityeniği.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş