Evet: Güçlü Ordu-Güçlü Türkiye

A+A-
Altemur KILIÇ

Dün, Ankara’daki muhteşem geçit resmi bu sözlerin en canlı kanıtı idi... Bu töreni ve yurdun her tarafındaki törenlere katılan, izleyen milyonlarca Türk’ün kalplerinin aynı heyecan ve imanla çarptığından eminim... Şu sırada böyle bir iman, Ordumuza güven tazelenmesinin, tam sırası... Ne olduğu hâlâ bilinmeyen  “açılımla” , Türkiye bölünmek isteniyor. Her pespaye olaydan, fırsattan yararlanılarak, milletin ordusuna güveni sarsılmak, yok edilmek isteniyor!

Öteki taraf
Öteki “tarafın” yazdıklarına bakın: “Güçlü Ordu-Güçlü Türkiye” sözleri, onları tedirgin etti. Bazıları, bu sloganı, açıkça alaya alıyorlar... 30 Ağustos zaferinin önemini küçümsüyorlar... Bazıları da, Orduya, 30 Ağustos Zaferine, “söz rüşveti” verirken, hemen ardından, son zamanlarda manşetlere çıkardıkları, her orduda olabilecek kaza veya suçları, hatırlatıyorlar... Kışlanın çatısından kiremit düşse, bunu Orduyu aşağılamak için fırsat biliyorlar! Son “el bombası” olayında olduğu gibi “açılıma” karşı çıkan şehit yakınlarını ve gazileri tahrik ediyorlar! Ordunun güçlü olduğuna gölge düşürmek istiyorlar... Tabii, Ordunun artık “bırakıp kendi işine bakması gerektiğini” söyleyen gafiller de var.

Kim, nerede duruyor?
Bugünkü iktidar, bütün bunların neresinde? Suçluları söyletmek için  “yalan makineleri”  kullanılır... Bir de  “samimiyetleri”  ölçmek için makineler olsaydı. Mümkün olsaydı da, dün geçit resminde protokolde oturanların kollarına takılsaydı ve samimiyet ölçümü yapılsaydı, acaba ne sonuç çıkardı? Bazıları, içlerinde hâlâ vatan sevgisi kaldığı için, Ordunun o heybetiyle iftihar etseler de, bazıları  “Bu azimli, güçlü beladan nasıl kurtulacağız” diye hayıflanmışlardır!
Daha da acısı var... Dünkü töreni, özellikle Türk Yıldızlarının, nefes kesen, muhteşem gösterisini izlerken, eşimle benim yüreklerimiz ağzımıza geldi. Ama eminim bazıları, “Türk Yıldızları”  gösterisinde, bir kaza olmasını, bir tankın arıza yapmasını, paraşütçülerden birinin paraşütü, ezkaza açılmayınca düşmesini, yaralanmasını, bir helikopterin düşmesini içlerinden temenni etmişlerdir. “Güçlü Ordu işte budur” diyebilmek için!
İşte, çok acıdır, maalesef bizi  “ötekilerden”  ayıran,  “Güçlü Türk Ordusu-Güçlü Türkiye”  düşmanlığının, acı ve gerçek boyutu budur!
Ancak; dün bütün yurtta yaşanan Zafer coşkusu, Ordu sevgisi bunlara karşı en anlamlı cevap!  “Taşlar”  artık bağlı değil ve muhakkak Türk Ordusu gibi başlarına düşecek... Evet, Orduya güvenmenin; Mustafa Kemal’i ve sözlerini, Gençliğe Hitabesini ve de Bursa Nutkunu hatırlamanım, hatırlatmanın tam zamanı!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları