Foseptik çukuru

A+A-
Altemur KILIÇ

Sanki Türkiye’nin ortasında bir  “foseptik çukuru”  açılmış, birileri, bu çukuru kullanıyor, içinde buluşuyorlar, kuyrukları birbirine değiyor!
Kimdir bunlar? Özetle; Atatürk’e, Cumhuriyetine, Türk Ordusuna içlerinden ve de giderek açıkça düşman olanlar, “Laiklik yeniden tanımlanmalı”  diye TC’yi sözde  “ılımlı” İslam Cumhuriyetine dönüştürmek isteyenler...  “Kürtler”  de, Ermenilerde  “haklıdır”,  “Türkler hep haksızdır” diyenler, onlardan özür dilemek için imza kampanyaları açanlar, yurdun bir bölümünü,  “Büyük Kürdistan” a ve  “Büyük Ermenistan” a getirim mukabili, vermeye hazır olanlar... AB’nin, ABD’nin ağzına bakanlar, onlardan emir ve icazet bekleyenler... AB uğruna milletin değerlerini feda etmeye hazır olanlar... Ülkenin malını, mülkünü değerlerini, “ehven fiyatla”, haraç mezat satılığa çıkaranlar ve milli bir efsaneyi kâbusa dönüştürüp, TC’yi savunmaya ant içmiş olanları, bu  “Cumhuriyeti ortadan kaldırmakla”  suçlayanlar ve bu kapsamda, Türkiye’nin iç ve dış tehditlere karşı mücadele ve direnme gücünü kıranlar... Bu çukurdan dışarıda başka kimse bıraktımsa, lütfen siz önerin sayın okuyucular!!
Bu  “çukurun” eşhası, hep aynı tornadan çıkmış kişiler, aynı ihanet sempozyumlarının katılımcıları ve  “bildirilerin aşağıda imzası bulunan malûmları” ! 
Bu aynı eşhas, DTP’nin Iğdır’da kazanması üzerine, “Ermenistan sınırına dayandılar, oraya dikkat edilmeli” diyen Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’e karşı bildiri yayımladılar. Şu küstahlıklarına bakın: “Devlet Bakanı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları arasında açıkça ve fütursuz bir şekilde ayrımcılık yapmasından, bir kısım yurttaşı ancak ırkçılıkla açıklanabilecek bir tutumla anayasal konum ve haklarından dolayı suçlamasından ötürü, vakit geçirmeksizin milletvekilliği de dâhil bütün görevlerinden istifa etmelidir”  diyorlar! 
Hükümetteki ender milliyetçilerden Vecdi Gönül’e de, bedelli askerliğe karşı çıkıyor diye kızıyorlar bu “foseptik”  mensubu sözde  “ aydınlar”! Sormak gerek; asıl Irkçılık yapan, vatandaşlar arasına nifak sokanlar kendileri değil mi? Bu sırada Türkiye devletini Obama’ya şikâyet eden ve  “eyaletlerinin”  özerkliğini ve APO başta, PKK eşkıyasına genel af isteyen DTP’lilere karşı da bildiri yayınlamak, akıllarına, neden gelmez?


Numunelik üçlü
Bu satırları yazarken, malûm gurubun bir televizyon kanalında, üç “numunelik”  kişinin kapalı devre sohbetlerinde, birbirlerine çanak tutarak söylediklerini dehşetle izledim! Mesela, ülkede tüm güvenliğin, askeri bir örgüt olan Jandarmadan “kurtarılmasını” ve polise bırakılmasını istiyorlar! Polis okullarının, Polis Akademisinin öğretim üyelerinin çoğunun, aynı zamanda hangi gazetelerin yazarları oldukları malum!.. Ne tesadüf? Ülkenin kilit kırsal bölgelerinde, güvenlik Jandarmadan alınacak, Polis Okullarında, Polis akademisinde bu zevat tarafından yetiştirilen “yeni model”  polislere emanet edilecek!  
Dahası var; Şahin Alpay, PKK ile mücadele için harcanan milyonların Güneydoğunun refahı için harcanmasını önerdi. Keşke; bu eşkıya olmasaydı da, öyle yapılabilseydi! Ama, ya PKK’nın, APO’nun katlettikleri binlerce kişinin bedeli ne olacak? Ve sanki Türk devletini, birden şeytan dürttü, APO’yu yarattı, Eruh - Şemdinli baskınını düzenledi ve sanki bölücülüğün 19.yüzyıla kadar uzanan meşum tarihi, hiç yok. Suç hep Türklerde!
Bu üçlünün ikisi Eser Karakaş ve Mehmet Altan üniversitelerde profesör. Bu gibi adamlar, nereden peydahlandılar ve fırladılar? Bu sorunun cevabı, bu gibi hocaların kendilerine emanet edilen gençlerin beyinlerini nasıl yıkadıkları sorusuna verilecek cevapla aynı!
Ve bu sırada Kürtçü bölücüler azıyor;  “APO ya af, biji APO” diye Türkiye’nin birçok bölgelerinde ayaklanıyorlar.  DTP/ PKK vekili bir kadın Türk polisinin yakasına yapışıyor. Bu çukur aydınları, gerçek bölücülüğe neden karşı çıkmazlar? Neden Türk haklarını korumaz, şehitler konusunda neden PKK’yı tel’in bildirileri yayınlamazlar? Çünkü hep Kürtler haklı, Türkler haksız’!
Bu “foseptik” aydınlardan, Ermenilerin Karabağ’ı işgal etmelerine karşı ve Hocaali Katliamını tel’in eden bir tek söz duydunuz mu?  Haydi, onlar “bir nevi” aydın! Ya Ermenistan sınırını açmaya hazırlanan Hükümet ve ticaret erbabı? TRT’de Ermenice yayınlar başlattılar, orada Ermenice konuşurlarsa şaşmayın! Foseptik çukuru, hem büyük, hem de derin! “Foseptik çukuru” deyince aklıma geldi; ABD Başkanının burada ettiği dışkılar, analiz edilmesin diye, Amerika’ya götürülüyor. Acaba, bizimkilerin, Amerika’da ve Avrupa’da bıraktıkları tahlil ediliyor mu? 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları