Gelecek de kötü!.

A+A-
Murat TAŞKIN

Görünen köy kılavuz istemez... Gidişat ortada... Saha dışı yaşananlarının gölgesinde kalan 2011-2012 sezonu gibi, 2012-2013 sezonu da yine yeşil çimlerin üzerinde oynanandan değil, mahkeme salonlarından, gazete sütunlarından, UEFA kararlarından ibaret sayacağımız bir sezon daha bizi bekliyor.
Gerçi bunda yadırganacak bir tarafta yok!.. Neden derseniz; çünkü, Türkiye’de artık her alanda bu karmaşa bulunuyor. Kimin eli kimin cebinde belli değil!.. Ayrı ayrı olmaları gereken yasama, yargı, yürütmenin sac ayağı olmaktan çıkıp, aşure gibi birbirine karıştığı, sermayenin her işin içine daldığı, siyasetin her alanı çıkar aracı olarak gördüğü, anlayacağınız ortalığın toz duman olup sapla samanın birbirine karıştığı bir Türkiye’de futbolu bunun dışında tutabilmek her değil, hiçbir babayiğitin harcı değil. Olmuyor da...
İşte gazete sayfaları, televizyon ekranları ortada... Futbolda şu sıralarda kamuoyu ile paylaşılması gerekenler ağırlıkla transferler olması gerekmiyor mu? Ama bakın sayfalara, ekranlara; bir önceki ve geride bıraktığımız sezonun yarattığı haberlerle dopdolu... Üstüne üstlük, kendimize uydurmaya çalıştığımız ama yemediği, yemeyeceği anlaşılan UEFA’nın art arda gel-meye başlayan kararlarını da buna ekleyin, taraftarın merak ettiği transfer haberlerine neredeyse yer bile kalmıyor.
Görünen o ki, gelecekte dün gibi kötü... Süper tartışmaların gölgesinde süper final ile tamamladığımız 2011-2012 sezonunu bile mumla arayacağımız bir sezon bizi bekliyor gibi... Boşuna “geçmiş geleceğin aynasıdır” denmemiş... Tepeden tırnağa kadar, yasasından başkanına, futbolcusundan malzemecisine kadar futbolun dışına taşmış bir oyunu, yine çok kötü bir şekilde sergileyeceğiz, yaşayacağız gibi gözüküyor. Ne yapabiliriz? Eteğindeki taşları dökmesini bilmeyen ve sürekli başka hesap, art niyet üzerine hayatını kuran bir toplumda yapılabilecek çok şey de yok!..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları