Geniş Ortadoğu Projesi'nin aslı, esası

A+A-
Cazim GÜRBÜZ

Tayyip Bey bugünlerde pek dillendirmiyor ya, birkaç yıl önce pek şişinirdi  “Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanıyım” derken. O derdi, kimileri  “Madem ki Amerika ortaya atmıştır eyyi bir şeydir” , kimileri de  “Amerika’dan şerden başka bir şey hasıl olmaz, o dediyse mutlaka bir Buşluk vardır” diye işin esasına girip, bu projenin ne menem bir şey olduğunu öğrenmeksizin, ahkâm keserlerdi.
Geç de olsa, bu konuda nihayet ciddi bir eser yayımlandı. Artık bu işin aslı esası neyse öğrenebilmenin yolu açılıyor. Okumak, öğrenmek, bilerek tartışmak ve hüküm vermek gerek.
Erol Bilbilik Bey’in Asya-Şafak Yayınları’nca yayımlanan yeni kitabının adı: Geniş Ortadoğu Projesi adını taşıyor.
“Geniş Ortadoğu Projesi esas itibariyle CFR’nin ve Küresel Entelektüel Kapitalist Çekirdek Ekibi’nin bir projesidir ve ABD’de bir devlet politikası olarak algılanıp uygulanmaktadır” diyerek, bu projenin faillerinin açık kimlik ve açık adreslerini bildiriyor öncelikle Erol Bilbilik. Sonra da kapsamını açıklıyor: Kuzey Afrika’dan başlayıp Mısır, Sudan, Irak, Suriye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, İsrail, Yemen Lübnan, Afganistan, Kafkasya ve Kazakistan dahil tüm Türk Cumhuriyetleri. Peki ne olacak, ABD ne yapacak bu ülkeleri, birleştirecek mi? Yeni bir pakt mı kuracak? Bu ülkeler bu projeye rejimlerini ve sınırlarını koruyarak mı girecekler? Sınır işini biliyorsunuz, birçok haritalar ele geçti, ABD’nin kafasındaki yeni sınır ve ülkelerin neler olduğunu hep biliyoruz. Gelin, şu rejim konusunu açıklığa kavuşturalım biz. ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 7 Ağustos 2003’te Washington Post’ta Fas’tan Basra Körfezi’ne kadar 22 devletin rejiminin değiştirileceğini yazmıştı.
GOP’un açık ve gizli amaçlarını yeterli ayrıntı ve netlikte kitabında açıklıyor Bilbilik. Açık (söylenen) amaçları şunlar: 1-Kitle imha silahlarının önlenmesi, 2- İnsan hakları ihlallerinin önlenmesi (bunu ABD söylüyor, Ebu Greyb Cezaevi’nde olanları hatırlayınız), 3-Demokrasinin yerleştirilmesi (Soros Devrimlerini hatırlayınız), 4- Etnik çatışmaların önlenmesi (peki etnik çatışmaları alevlendiren, kaşıyan kim?), 5- Din ve mezhep çatışmalarının önlenmesi (Irak’taki gibi mi?), 6- Terörün önlenmesi (Buna da nerenizle gülerseniz gülün- bu değerlendirme benimdir, yazara ait değildir-), 7- Uyuşturucu Trafiğinin Önlenmesi (Sayın Bilbilik, dünyada uyuşturucu ticaretini Rockefeller ailesinin yönettiğini, ticaretin, Dünya Bankası, IMF ve Uluslararası Bankalar eliyle gerçekleştiğini açıklıyor), 8- Toprak (sınır) Uyuşmazlıklarının Önlenmesi, 9- Sabotaj ve Organize Suçların Önlenmesi, 10- Kitlesel Göç Hareketlerinin Önlenmesi, 11- Başarısız Reformların Önlenmesi, 12- Başarısız Devletlerin Önlenmesi.
Gelelim gizli amaçlarına, onu da sayalım ana başlıklar halinde. Ayrıntısını meraklısı kitaptan öğrensin. 1- Petrol, doğal gaz kaynaklarının, ikmal ve akış yollarının ve yeraltı maden rezervlerinin denetim altına alınması, 2- Çin’in ekonomik gelişmesinin önlenmesi, 3-ABD ekonomisinin dibe vurmasının önlenmesi, 4- Avrasya coğrafyasının ve ülke yönetimlerinin denetim altına alınması, 5- İsrail Devleti’nin yaşatılması ve güvenliğinin garanti altına alınması, 6- Batı ittifakının dağılmasının önlenmesi, 7- İslam devletlerinin kapitalist sisteme geçmelerinin sağlanması, 8- Türkiye’nin Doğu’ya (Avrasya’ya) yönelmesinin önlenmesi.
Bizim memlekette  “Çekemezdik Şah Abbas’ın derdini, başımıza bir de Kıllı Ovanis çıktı”  derlerdi. Komünizmin derdini çekemedik, isyan ettik, ama bu Kıllı Ovanis çok beter, bunu nasıl alt edeceğiz bilemiyorum.

“Kalbi, kafası, yumruğu ve kalemiyle bir Türkçülük timsali olan sevgili Mehmet Gül’e, Tanrı’dan rahmet dilerim. Durağı uçmak olsun!”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları