Girdap, Türkiye'yi yutuyor

A+A-
Altemur KILIÇ

Türkiye Cumhuriyeti -Türk Milleti- Türkiye; üçü de, benim için, aynı anlamda;  “Milli var oluşumuz” bir “şeytan üçgenine” sıkıştırılmış, “girdabında” hortumlanmakta!
Mübalağa etmiyorum.. Her günkü olaylar, iddialar, pespaye dedikodular, bu “girdabı”  oluşturuyor. “Ergenekon davası” da, bu şeytan üçgeninin “korteksi”, anaforu!
“Üçgenin” tarafları çok: Bölücülük, gericilik, Atatürk düşmanlığı, cemaat, başta AB, dış güçler ve içerideki işbirlikçileri!
“Girdabın”  yutmaya çalıştığı başlıca kurum TSK; eğer yutulur, etkisiz hale getirilirse, diğer, güçleri “yutmak” kolay olacak. Bunun için de, her gün Türk Ordusuna muvazzaf ve emekli subaylara, iftiralar atılıyor ve şimdiye kadar görülmemiş, terbiyesizlik derecesine varan hakaretler yapılıyor. Genç subaylar, sindiriliyor ve Atatürkçü “motivasyonları” güdüleri, yok ediliyor. Emniyet Teşkilatına büyük ölçüde sızılmış... Orduya da, sızılmak üzere! Şimdiye kadar sırların, bilgi ve belgelerini, en sıkı muhafaza etmeyi bilmiş olan bu kurumdan bilgiler, belgeler muayyen “yerlere” iletiliyor ve her nasılsa, internet sitelerine düşüyor!
Son olay, Genelkurmay Askeri Mahkemesi tarafından yayın yasağı konulduğu için, ayrıntılara giremeyeceğim, sözde Genelkurmayda hazırlanmış, güya “AKP’yi bitirme” planının, malûm Taraf’ın manşetine “düşüvermesi”! Burada bir  “hinlik” var; bu iddiaları tersinden okuyun. Komplocular, bunları ileri sürerek, aslında, bence, artık gerçekten, yapılması gerekenlere karşı, askeri tabiriyle “önleyici vuruş” yapmışlar.
Ve bütün bu iddialar açıklığa kavuşturulmadıkça, Taraf gazetesinin iftiharla “Genelkurmay’daki kaynağımız” dediği köstebekler meydana çıkarılmadıkça, konulan “yayın yasakları” da arzu edilenin aksine, tertipçilerin amaçlarına hizmet ediyor, sanki gerçekte, bir şeyler varmış, havası egemen oluyor! İnsanlarımız, her yeni  “iddia” karşısında, “artık bu kadarı da olmaz” diye bunlara inanmazken, bu kadar da uydurma olmaz, “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” diye, yalanlara inanır oluyorlar. Bu arada açıklığa kavuşturulması gereken bir olay var; Erdoğan’la Büyükanıt Paşa arasındaki, gizli Dolmabahçe mülakatı veya  “mutabakatı” ! Devlet arşivlerine geçirilmediği, hatta sonraki Genelkurmay Başkanına söylenmediği için  “devlet sırrı” olmayan bu konular muhakkak kamuoyuna açıklanmalıdır ki, bir balon patlatılsın ve şüpheler “çığı”  önlensin!
Bölücülük  “yeni açılım” sürecinde içimizde kol geziyor. Adeta kanıksandı! Fatih Altaylı, Ankara’nın göbeğinde Kandil Dağı mı Var? diye sormuş; Ankara’da yapılan son DTP Kongresinin, Öcalan posterleri, PKK’nın askeri ve siyasi kanatlarının afişleriyle, tam bir PKK, hatta  “zafer” kongresi olmuş! Acı olmasa da, tuhaf olan, en pespaye dedikoduları boy boy yayınlayan gazetelerimiz bu müthiş olayı görmezden geliyorlar... Herhalde, DTP’ye dokunmak, şu sırada “barış açılımına zarar verir”  anlayışıyla! 
 Ergenekon Davası “iddiaları” bu hortumun merkezi! Bu dava ve iddialar, ülkeye, mevhum bir terör çetesinin verebileceğinden daha fazla zarar veriyor, derin yaralar açıyor. Herkes mahrem konuşmalarının dinlendiği ve özel hayatının izlendiği şüphesi içinde! Yeni   “dalgalar” yeni “iddianamelerle”, “yarın sabah şafakta”, “kimin, kimlerin, “ansızın” toplanacağı belli değil... Tam bir kâbus! En az iki yıl süreceği söylenen, bu karabasana, Türkiye ne kadar tahammül edebilir?
Birileri, malum yayın organları, “Ergenekon Davasında” peşin hükmü duruşmaların “dalyası” münasebetiyle, yargıçlardan önce “ezber bozuldu” başlığıyla, “suçluların” resimleriyle ilan ettiler bile;  “infazı” bekliyorlar!   
Ve ülkemiz bir cezbeye kapılıp hortumlanırken, olanlara “dur” diyecek, Allah’tan başka güç yok mu? Yoksa “durdurmak” mı istemiyorlar? Farkında değiller mi ki, bu “girdap”, sonunda, kimseye yar olmaz, gün gelir, onları da yutar!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları