Gözaltı listelerinde "FETÖ" şüphesi!

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

İddia olunan "FETÖ"nün kumpası sonucu Askeri Casusluk Davası'nda yargılanan, ve fakat "devran döndükten sonra" bu kez de "FETÖ"yle irtibatlı olduğu gerekçesiyle TSK'dan ihraç edilen Doçent Tabip Yarbay Ahmet Turan Ilıca'nın hikayesini, -Cumhurbaşkanı'na yazdığı mektuptan yola çıkarak- dün aktarmıştım.

***

İyi de "kumpas"a uğradığı açıkken nasıl oldu da "darbe"nin faturası da kesilebildi Ilıca'ya?

"Avukatım gerekli başvuruları yapıyor ama OHAL ortamında bilgi alabilir miyiz bilemiyoruz. İlk refleks "cemaatten kimi tanıyorum" diye sorguladım; 200 radyolog tanıyorsam belki 5'i öyledir. Kaldı ki 2010 öncesi zaten hiçbirimiz böyle belirgin bir  ''KÖTÜLÜK HAREKETİ'' olduklarını düşünmemiştik. 2008 yılında, bana Gülen'in o "kılcal damarlara gireceksiniz" videosunu izlettiklerinde, "hezeyan yaşıyor" diye düşünmüştüm açıkçası. Vizyonum zayıfmış, ne diyeyim.

İrtibatım olmuş mudur? 2014'te ordudan atılınca; 28 Şubat süreci ve okul yıllarında "irtica" nedeniyle atılan birkaç arkadaşımı aradım. "Gülenci"dirler diye onlara "sizi iyi insanlar olarak tanıdım ama mensubu olduğunuz cemaat şunları şunları yapıyor" diyecektim. Ama ilginç bir durumla karşılaştım; Gülenci olduğu için atıldığını sandığımız bu arkadaşlarımız  meğer Nurcuların, Gülen cemaatinden nefret eden bir fraksiyonundanmış ve onlar da ordudan Gülen cemaati eliyle uzaklaştırılmış!

Başka da Diyarbakır Askeri Hastanesi'ndeyken, Dicle Üniversitesi'nden ortak yayınlar yaptığımız hocalar arasında olabilir belki…

Ama hiçbiri değil; çoğu arkadaşım bütün bunların benim başıma gelme nedeninin FETÖ'den "resmi olarak, dilekçemde FETÖ adını da geçirerek şikayetçi olmam" olduğu görüşünde…"

***

Siz de benim gibi "ne alakası var canım, öyle olsa şimdi madalya takarlardı" diye düşünüyorsunuzdur muhtemelen.

Ilıca'nın iddiası gözaltı listelerinin de cemaat eliyle manipüle edildiği yönünde. Doğru mu değil mi hüküm vermek bizim işimiz değil ama "devletin yeniden yapılandırılması"yla sonuçlanan böylesi tarihi bir eşikte şu sözlerin önü ardı araştırılmalı mutlaka:

"İstihbarat MİT'ten mi, polisten mi, Genelkurmay'dan mı bilmiyoruz. Liste eski mi, yeni mi bilmiyoruz. 6 ay önceki Genelkurmay listesi ise nasıl güveneceksiniz? Genel Kurmay'da son 4 yılın  personel başkanları Mustafa Özsoy ve Metin İyidil FETÖ'cü diye tutuklandı. Ben halen güvenmem Genelkurmay istihbarata. Ayrıca GATA Radyoloji'de FETÖ'cü diye bildiğimiz bir kısmı tutuklanan elemanların MİT'te abileri, kardeşleri var. Biliyoruz…."

+++++++++++++

Önce Hüseyin Gülerce peşinden Ferhat Sarıkaya; ayrıcalıklarının kaynağı meçhul bazı kimseler işledikleri/ortak oldukları suçları anlatarak aklanıyorlar!

++++++++

(ABD GENELKURMAY BAŞKANININ MECLİS ZİYARET RESMİYLE…)

İyice gezdirseydiniz….

-------

Hem her fırsatta cemaatin darbe girişiminin ardında ABD'nin olduğunu ima edeceksiniz…

Yok yok ima da değil düpedüz ilan edeceksiniz…

Hem her fırsatta ABD'nin Gülen konusundaki samimiyetine güvenmediğinizi ifade edeceksiniz; posta üzerine posta koyacak/koyar gibi yapacaksınız milyonların gözü önünde…

Hem de…

"İlk fırsatta", "darbeci ABD'nin Genelkurmay Başkanı'nı, darbe gecesi bombalanan TBMM'de ağırlayıp, "hasar tespit gezisi"ne çıkaracaksınız…

Bravo; hâlâ hayretler içerisinde bırakabiliyorsunuz bizi valla…

Karargâhında, makamında, emrindeki askerlerce rehin alınmayı başaran Genelkurmay Başkanımız, bu skandalın "perde arkasındaki yapımcısı" olduğu iddia ülkedenin Genelkurmay Başkanı'na ne demiş olabilir o dakikalarda;

-              Şimdi şu "your boys" var ya bombayı attılar ama ancak bu kadarını yıkabildi meclisin başımıza, azıcık daha ortalayabilseydi, hıh işte o zaman dümdüz edebilirdi!

-              Bakın çatılar nasıl sallandı ama çökmedi işte, azıcık daha alçalacaktı ki, tam Bekir Bey konuşurken kürsüye…

-              Burası da sığınaklar; iyice görün ki, yarım bırakmasınlar milletin vekillerini gömebilsinler buraya…

Hayır madem bu adamlar eğitti darbecileri, bunlar besledi ve hatta bunlar planladı o geceyi; neyi, nasıl, neden başaramadıklarını mı izah ediyorsunuz…

İyice gezdirseydiniz ki yarım bıraktıklarını tamamlayabilsinler bir daha!

++++++++++

Bir garabet; Papa'dan

 "merhamet" beklemek

-----

Türkiye Cumhuriyeti'nin 15 Temmuz 2016 gecesi maruz kaldığı darbe girişimiyle ilgili olarak "orada halen ne olduğundan emin değilim" diyen Papa Françesko'yu  "ama bir dini lider" diye başlayan cümlelerle eleştiriyorsanız siz ya hâlâ "FETÖ"nün ne olduğunu anlamamışsınız.  Ya da "Dinlerarası Diyalog" masalına fena kanmışsınız! Vatikan emperyalizmin ana karargâhı; CIA güdümlü cemaat ve tarikatlar da ona bağlı "ordular"dır. Nokta.

Eserini mi itibarsızlaştırsın Papa!

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları