ABD ordusunda suçüstü paniği!

ABD ordusunda suçüstü paniği!
ABD ordusunda suçüstü paniği!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’yi böldükleri haritaları siteden kaldırdılar

 

 

“Dost ve müttefik” ABD’nin Türkiye’yi 2’ye bölen askeri haritalarını, 6 Mart tarihli nüshamızda bu başlıkla manşet yapmıştık.

 

 

YENİÇAĞ’ın yayınından kısa bir süre ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı, sitesindeki haritaları kaldırdı.

 

 

 

Amerikan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın sitesinde yayınlanan ve “Türkiye’yi bölerek Kürtleri birleştiren” haritalar deşifre edilmesinin ardından kayıplara karıştı!

 

Amerika Birleşik Devletleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı, “Türkiye’yi bölerek Kürtleri birleştiren” haritayı YENİÇAĞ’ın yayınından sonra veb sitesinden kaldırılırken, haritanın üzerinde yer alan “Komutanlıkların Sorumluluğundaki Coğrafi Birleşik Kumanda Planı” ibaresi de silindi. Haritada, Hatay dahil olmak üzere Türkiye’nin güneydoğusu bütünüyle, Doğu Anadolu’nun da bir kısmı ABD Silahlı Kuvvetleri Merkez Komutanlığı sınırları içinde yer alıyordu. Türkiye’nin kalan bölümü ise Avrupa Komutanlığı görev bölgesi sınırlarında bırakılmıştı. Türkiye’de Kürtlerin yaşadığı bölgeler ile İran, Irak ve Suriye’deki Kürtlerin yaşadığı bölgeler Merkez Komutanlığı görev bölgesinde
bulunuyordu.

 


Niye kaldırdılar

 


Konuyu gündeme getiren Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen, “YENİÇAĞ büyük bir gazetecilik başarısına imza attı. ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın veb sitesinde yer alan ve Türkiye’yi bölen haritaları yayınlayarak, bunların kaldırılmasını sağladı. İyi gazetecilik teröristbaşı Öcalan’ın talimatlarını sızdırmak mı yoksa ABD’nin Türkiye’yi bölen haritalarını gündeme getirip, bunları kaldırtmak mı. YENİÇAĞ’ın haberi internet üzerinden dünyaya yayıldı. Pentagon Türkiye’yi bölen hatitayı niçin kullandı ve YENİÇAĞ’ın haberinden sonra hemen ertesi gün niye kaldırdı. Bu durumu kim açıklayacak” dedi. Pentagon’un müşkül durumda kaldığını vurgulayan Eslen, şöyle konuştu:

 


Pentagon güç durumda

 


 “Pentagon haritayı veb sitesine ABD Silahlı Kuvvetleri Merkez Komutanlığı’nın sorumluluk sahasını göstermek için koydu. YENİÇAĞ haritaları yayınlayınca müşkül durumda kaldı ve haritayı siteden kaldırdı. Bunun başka izahı yok. Bu durumu ABD’li bir yetkilinin açıklaması lazım. Kötü bir niyet vardı ki, hemen kaldırdılar. Ne anlama geliyordu, niçin kullanıldı, niçin kaldırıldı. Haritalar hakkında Türkiye Dışişleri Bakanlığı ne diyor, Genelkurmay Başkanlığı ne düşünüyor çok merak ediyorum. Türkiye, Öcalan’ın söylediklerine, onun yönettiği İmralı sürecine bu kadar önem verirken ABD’nin Türkiye’yi bölen haritası ve YENİÇAĞ’ın bu haberi karşısında medyanın bir kısmının sessiz kalması da çok ilginç. Bu çok önemli bir olay. Görmezden gelinecek bir konu değil.
Haritanın, haberin yayınlanmasından bir gün sonra acilen
kaldırılması da bunun bir
göstergesidir.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.