Hacıosmanoğlu’nun doğru tercihi

A+A-
Murat TAŞKIN

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, Trabzon’da yayınlanan Günebakış Gazetesi’ne verdiği röportajdaki şu cümleleri okuduktan sonra, “Bu kadarına da pes yahu” demekten başka bir şey gelmiyor aklımıza. “Eskişehir maçının ardından oyuncularıma mücadele etmemeleri halinde Erciyes maçının ardından soyunma odasında daha farklı başkan göreceklerini söyledim. Ancak bu müdahaleyi ligin 3. haftasında yapmadığım için pişmanım.” Sayın başkanın söylemine akıl yoracak, yorum yapacak olursak, demek Hami Mandıralı’nın 21’inci haftada 30 puanla 9’uncu sırada devir alıp, bugün yani 30’uncu hafta da 46 puanla 4’üncü sıraya oturttuğu Trabzonspor’da giderek yükselen grafiğin hikmeti teknik adam da değil, kulüp başkanında imiş!
Başkan soyunma odasına inmez mi? İner.. İki çift lâf etmez mi? Eder.. Bu oyunculara olumlu yansır mı? Yansıyabilir.. Ama, zaten 10 maçtır Hami Mandıralı’nın elinin değmesinin yaşandığı ve yarattığı bariz bir başarı ortada iken, başkanın  çıkıp ta, “Adeta bu işte büyük pay sahibi benim” mealinde fikir beyan etmesi olsa olsa ‘abesle iştigaldir’. 

Puanlar geri gelmez
Gelinen nokta itibariyle başarıyı gerçekleştirenler futbolculardır. Hangileri? Hami Mandıralı’dan önce kapasiteleri tam olarak kullanılamayan ve de her biri adeta paramparça olmuş futbolcular. Sonrasında ne olmuştur? Hami Mandıralı’nın eli hem sahanın dışında, hem de içinde (ki içinde yani maç oynanırken gereken müdahaleleri yüzde 100 doğru yaparak) elini takıma değdirmiştir. Haa, Hacıosmanoğlu’nun; “...pişmanım” diye günah çıkartmasını yok sayabilir miyiz? Evet. Aradan 30 hafta geçtikten sonra siz bu davranışı “keşke daha önce yapsaydım” diye hayıflanıyor iseniz, bu bile sizin gerçeği ve geleceği görmede ne kadar zayıf olduğunuzu ortaya koyar ki, bunun telafisi yoktur. Çünkü kaybedilen puanlar geri gelmez. Sonuç itibariyle ortada Hami Mandıralı yönetimine girdiklerinde bugünkü manzarayı yaratan bir kadro söz konusudur. Sayın Hacıosmanoğlu’nun bugünkü manzara için kendine pay çıkarabileceği tek husus da, Hami Mandıralı’ya teknik sorumluluğu teslim etmesidir ki, bu böyle bir tercih soyunma odasına inmekten kat kat daha ayrıcalıktır.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları